Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήρα askAdam για να κάνουμε BIOS update σε μητρική πριν την αγορά για τους νέους επεξεργαστές, άφησε να εννοηθεί ότι το κάνουν αλλά δεν έχουν ακόμα ενημέρωση για τους Zen 2 οπότε θα μου πει αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, yiannis1991 said:

Επειδή βλέπω ότι δεν παίζει και πολύ OC headroom, σκέφτομαι ότι ίσως μπορώ να κρατήσω την B450 Tomahawk που έχω και να πάρω τον 3700Χ κατά τα Χριστούγεννα και να τον τρέχω stock. Τι λέτε; Γίνεται; Ή πρέπει να πάω σε Χ470;

Το ίδιο σκέφτομαι να κάνω. Ή με 3600Χ.

Θα το δούμε μέχρι τότε η tomahawk είναι δημοφιλής μητρική ολο και κάποιος θα πάρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dinos_12345 είπε

Πήρα askAdam για να κάνουμε BIOS update σε μητρική πριν την αγορά για τους νέους επεξεργαστές, άφησε να εννοηθεί ότι το κάνουν αλλά δεν έχουν ακόμα ενημέρωση για τους Zen 2 οπότε θα μου πει αργότερα.

Σου δινω εγω και τους δινεις το USB stick. Δεν ειναι και τοσο δυσκολο να πατησεις ενα link σε forum....
Αν και νομιζω οτι η Tomahawk το εχει κανονικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, GoMaR είπε

Δε ξερω αν εχει μπει..παντως ο 3600χ φαινεται φανταστικος.

δεν βλέπω να αξίζει περισσότερο ο 3600Χ από τον 3600  μιας και δεν υπάρχει διαφορά απόδοσης....

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εννοω γενικα ο 3600(3600χ) οτι θεωρειται επεξεργαστης που μπορει να καλυψει και gaming και εν μερει productivity γιατι εχει σχεδον επιδοσεις 8/16  παλιοτερης γενιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω δεί σε κανένα Ελληνικό κατάστημα τους 3700 η 3700Χ ακόμα ... μάλλον είναι νωρίς υποθέτω ; Καμμία ιδέα πότε να περιμένουμε να κάνουν αυτοί τη εμφάνιση τους ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

R5 3600 στα 210€ και απλά υποσκελίζει τα πάντα.....Φανταστικό vfm και συνολική απόδοση....

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μάγκες με το που δείτε πουθενά 3600 σε σκρουτζομαγαζο πείτε αμέσως είμαι με το σύστημα στημένο και περιμένω τον 3600 η τον 3700Χ να το τελειώσω. Έχω φάει λάσπη δύο βδομάδες που πούλησα το λαπτοπ για να έχω λεφτά να το χτίσω και τώρα από οτι φαίνεται θα φάω σκατα για μια βδομάδα ακόμα μέχρι να έρθουν Ελλάδα καλά καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

Σου δινω εγω και τους δινεις το USB stick. Δεν ειναι και τοσο δυσκολο να πατησεις ενα link σε forum....
Αν και νομιζω οτι η Tomahawk το εχει κανονικα...

X470 Gaming pro carbon πήρα. Δεν θα το συζητούσαμε αν είχε usb flashback η μητρική μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και ο άλλος ο ατομας ειρωνεύεται τους 3600 και 3600x... Έχει να πέσει φαπα όταν σκάσουν και οι πιο μεγάλοι reviewers στο youtube δοκιμές με αυτούς... Θα πέσει πολύ κλάμα... Αν ο 3600 ρίχνει στον 8700k πρέπει η intel άμεσα να ρίξει τιμές... Και όχι 15%, δεν θα της φτάσει...

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

X470 Gaming pro carbon πήρα. Δεν θα το συζητούσαμε αν είχε usb flashback η μητρική μου

Ωραια πες στους τυπους οταν πανε στην σελιδα της Carbon να πατησουν το "click here"
 

Spoiler

image.png.ed57acbb245990b67cf76bfc039c1e11.png


Mετα απλως σκρολαρουν μεχρι να βρουν το αναλογο BIOS. 
 

Spoiler

image.png.dcad944a121a2d1a418f3103542fd018.png



Τεσταρισμενο απο εμενα, δουλευει χωρις πολλα προβληματα. Θα ξενερωσεις στο interface και στα fan profiles, δεν εχει save overclock profile και δεν δουλευει το offset voltage/cool n quiet. Κατα τ'αλλα μια χαρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
12 minutes ago, Kwsths67 said:

Μάγκες με το που δείτε πουθενά 3600 σε σκρουτζομαγαζο πείτε αμέσως είμαι με το σύστημα στημένο και περιμένω τον 3600 η τον 3700Χ να το τελειώσω. Έχω φάει λάσπη δύο βδομάδες που πούλησα το λαπτοπ για να έχω λεφτά να το χτίσω και τώρα από οτι φαίνεται θα φάω σκατα για μια βδομάδα ακόμα μέχρι να έρθουν Ελλάδα καλά καλά. 

Πάρε απο caseking, αν είναι διαθέσιμοι αμέσως τους στέλνουν. Γερμανία είναι, λογικά πάνω από βδομάδα δε θα πάρει να έρθουν.

23 minutes ago, kostas_anes said:

Σου δινω εγω και τους δινεις το USB stick. Δεν ειναι και τοσο δυσκολο να πατησεις ενα link σε forum....
Αν και νομιζω οτι η Tomahawk το εχει κανονικα...

Το έχει ναι

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...