Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
31 λεπτά πριν, soctap είπε

Παιδιά καλήμερα σε όλους. Έχω μερικές ερωτήσεις καθώς θα είναι η πρώτη φορά που θα πάω σε amd cpu (κάρτες γραφικών πάντα είχα AMD) .

Οι μητρικές με chipset x570 δεν έχουν πρόβλημα με το μέγεθος του bios; 

Αξίζει να πάμε σε socket AM4 η να περιμένουμε το νεότερο που λογικά είναι κοντά η παρουσίαση του; 

Φίλε AM5 socket κοιτάς να βγει το 2021.. Τι να περιμένεις λολ, αν είναι περίμενε για AM6 τότε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

έχει και κουμπί ρε βέβηλε :lol:

Καταλαβες τι εννουσα xD! 
Κατεβαζεις γενικο, η ριχνεις την κολωνα της ΔΕΗ αλλιως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τουλάχιστον αν γίνει αυτό με rev2 B450/X470 και επειδή σιγά μην μας καλύπτει η εγγύηση, ας βγάλουν τουλάχιστον bios χωρίς υποστήριξη ryzen 1000 και πριν, μήπως και χωράνε όλα τα features. Ε ρε τους μπαγλαμάδες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι x570 να εχεις το κεφαλι σου ησυχο,που μετα θα φοβασαι μην σταματησει να δουλευει το φανακι και η μητρικη που χρυσοπληρωσες σου βγει άχρηστη :lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ναι x570 να εχεις το κεφαλι σου ησυχο,που μετα θα φοβασαι μην σταματησει να δουλευει το φανακι και η μητρικη που χρυσοπληρωσες σου βγει άχρηστη :lol::lol:

 

Μπα.Εκτος και αν φορτωσεις κανα raid nmve δεν εχει κανενα θεμα και να τον βγαλεις τελειως τον ανεμιστηρα.

Δε ξερω μελλοντικα μηπως οι καρτες γραφικων που θα το αξιοποιησουν οντως το bandwidth ,αλλαξουν τη κατασταση.Αλλα μαλλον θα αργησει αυτο,αφου ακομα και το Pcie 3.0 X8 ειναι υπεραρκετο προς το παρον.

Επεξ/σία από Dantε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Kwsths67 είπε

Φίλε AM5 socket κοιτάς να βγει το 2021.. Τι να περιμένεις λολ, αν είναι περίμενε για AM6 τότε. 

Φυσικα εννοω αν ειναι να βγει το πολυ σε κανα 3μηνο να περιμενα....ΟΧΙ ΚΑΙ 2021....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σου λεω για ποιο λογο οι περισσοτεροι(με βαση και την προιστορια)δεν θελανε φανακι υποχρεωτικα κιολας στις x570.

Δεν λεω οτι θα εχει καποιος σιγουρα θεμα σε 1-2χρονια πχ,αλλα οτι δυστηχως ειναι απο τα πιο αναξιοπιστα πραγματα που εχει η μητρικη πανω της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 minutes ago, kostas_anes said:

Εγω να ρωτησω την ερωτηση του 1 εκ.? 
Γιατι εχει γινει Official launch και ειμαστε ακομα με BETA Bios :P ?

Απλως τραβα το καλωδιο οταν φλασαρεις.... 

Τέλεια. Γιατί.... Msi. Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι δε θα βγει stable. Και ότι θα τους πάρει κάνα 8 μηνο να φτιάξουν το offset πάλι. Ρε δεν φλασαρω τίποτα λέμε, 1.0.0.6 μέχρι να σβήσει ο ήλιος...

9 minutes ago, Fulgore said:

Εγω σου λεω για ποιο λογο οι περισσοτεροι(με βαση και την προιστορια)δεν θελανε φανακι υποχρεωτικα κιολας στις x570.

Δεν λεω οτι θα εχει καποιος σιγουρα θεμα σε 1-2χρονια πχ,αλλα οτι δυστηχως ειναι απο τα πιο αναξιοπιστα πραγματα που εχει η μητρικη πανω της.

Η όλη φάση μέ τα ανεμιστήρια μου θυμίζει 939... Αυτές με τα χρόνια καίγονταν όλες. Σε κάποια φάση έψαχνα μητρικη 939 και τις έδιναν 60€ μεταχειρισμένες 10 ετιας...:ph34r: οσες είχαν μείνει να δουλεύουν δηλαδή

Επεξ/σία από GeorgeMan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρει κανείς τι παίζει με το παρακάτω promo της MSI;
Πρέπει να αγοραστούν οι μητρικές από συγκεκριμένα καταστήματα;

https://www.msi.com/Promotion/I-Love-You-3000-AMD/

Επεξ/σία από panos-88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
25 λεπτά πριν, soctap είπε

Φυσικα εννοω αν ειναι να βγει το πολυ σε κανα 3μηνο να περιμενα....ΟΧΙ ΚΑΙ 2021....

Μολις βγήκε X570 και περιμένεις εσύ καινούργιο socket σε 3 μήνες? AMD έχει πει τουλάχιστον έως το 2020 θα είναι σε AM4, δηλαδή ryzen 4000 τουλάχιστον. 2021 με τους ryzen 5000 μπορεί να βγει AM5, μπορεί και όχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

Gigabyte ax370 gaming 5 με 1700.Βρήκα λίγο χρόνο σήμερα και πέρασα το F40(AGESA 1.0.0.2 με υποστήριξη 3rd generation ryzen).

Με όλα τα bios μέχρι στιγμής έπαιζα 3.8ghz και 1.31-1.33v cpu voltage.Με το F40 αν αλλάξεις το voltage απο Auto σε οποιαδήποτε ρύθμιση τάσης δεν κάνει boot.

Θα το δοκιμασω και στο pc του αδερφου που εχει το ιδιο board με 1600 να δω τι γινεται .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, akoinonitos είπε

 

Exω απο την κυριακη και κοιταω μητρικες και ακομα δεν εχω αποφασισει τι θα παρω. Τοσα λεφτα που ζηταει η formula δεν τα δινω ουτε για πλακα ,ασε που δεν τα εχω κιολας για να τα δωσω...

την έχεις τσεκάρει αυτή?

https://www.asus.com/Motherboards/ROG-Strix-X570-E-Gaming/specifications/

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dinos_12345 είπε

https://www.hwbox.gr/news/motherboards/42677-msi-400-series.html?fbclid=IwAR3AMXkKJ13dCtz6Haph8yGX_bfG17rbYxwenRq9x6kNGBticXada2BBaYo

Λέτε να πάθουμε κανένα κακό και να δω rev 2 X470 Gaming pro carbon, να κλαίω;

Οποιος δεν ασχολειται με oc θα εχει θεμα η οχι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...