Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, godslayerxp είπε

gigabyte όχι ε;
Εγώ αν έπρεπε να αποφασίσω τώρα θα έπαιρνα την Master

δεν βρισκω καποιο λογο να την προτιμησω απο την ch8 αφου ειναι στα ιδια λεφτα πανω κατω ειδικα με το παρελθον που εχει στην am4 πλατφορμα

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

δεν βρισκω καποιο λογο να την προτιμησω απο την ch8 αφου ειναι στα ιδια λεφτα πανω κατω

ε άντε ... αφού έχεις αποφασίσει... την ch8 θες

βέβαια χωρίς oc δεν ξέρω αν έχει νόημα να κοιτάμε μητρικές αυτής της κατηγορίας... 

Επεξ/σία από godslayerxp
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, godslayerxp είπε

ε άντε ... αφού έχεις αποφασίσει... την ch8 θες

εαν ειναι να φτασω σε αυτο το price point ε ναι την ch8 θα παρω ,μεχρι το σκ κατι θα εχω παραγγελει πιστευω αλλα τι δεν εχω ιδεα :lol:

και απο το amazon απο οτι βλεπω δεν θα ερθει στην προβλεπομενη ημερομηνια η cpu και δεν υπαρχουν και καλες διαθεσιμοτητες στην ελλαδα σε 3900χ σκατα καλο ιουλιο με βλεπω να στηνω..

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και απο εμενα παιχταραδες. Εγω προσωπικα, κατοχος R5 1600 πηγα σε 3700x λογω 65TDP. Επισης ολοι οσοι μιλανε για οβερκλοκ απο ξενους γιουτιουμπερς, θετουν τον 3700x λογω ρολογιων και TDP στην καλυτερη θεση για οβερκλοκ και σχεση αποδοσης τιμης. Τωρα οσο για τις τιμες, αν μπειτε Αμαζον βρετανια-γερμανια ολοι βαρανε στο κεφαλι στα 400 ευρω για 3700x. Εγω αγορασα απο αμαζον Ιταλιας με το που ανεβηκαν στα 348.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, Kwsths67 είπε

Μολις βγήκε X570 και περιμένεις εσύ καινούργιο socket σε 3 μήνες? AMD έχει πει τουλάχιστον έως το 2020 θα είναι σε AM4, δηλαδή ryzen 4000 τουλάχιστον. 2021 με τους ryzen 5000 μπορεί να βγει AM5, μπορεί και όχι. 

Για socket μιλαω και οχι για chipset..εχει μια διαφορα νομιζω. Και πριν κανενα 4μηνο υπηρξαν αναφορες στα media οτι μαζι με τους νεους ryzen θα υπηρχε και καινουργιο socket.

Επεξ/σία από soctap
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, soctap είπε

Για socket μιλαω και οχι για chipset..εχει μια διαφορα νομιζω. Και πριν κανενα 4μηνο υπηρξαν αναφορες στα media οτι μαζι με τους νεους ryzen θα υπηρχε και καινουργιο chipset.

Κάτι έχεις μπερδέψει. Νέο chipset έχει, το 5XX. Νέο socket δεν έχει, AM4 θα έχουμε μέχρι το 2021

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, soctap είπε

socket εννοω..

Μπα ξέχνα το, του χρόνου βγαίνει το Β550 που είναι ΑΜ4, και γενικά η AMD είπε 2020 τουλάχιστον για ΑΜ4. Δεν βλέπω λόγο να αλλάξουν σε ΑΜ5 αν δεν βάλουν DDR5.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...