Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, ilos είπε

Rofl εμείς με τις 1080 θα πάμε σε navi20/Amperre. Η 5700xt είναι σαν να πηγαίνεις σε 1080ti. Nice σίγουρα, αλλά όχι και να τραβάς τα βυζιά σου.😎

Καλα μιλας σε ανθρωπο που πηγε απο 1600 σε 2600 και μαλλον σε 3600x χωρις πρακτικο λογο :P Aπλα σκεφτομαι επισης οτι η asus strix 1080 που εχω ενα 300αρικο μπορει να το πιασει ακομα , αν το αφησω μεχρι του χρονου ουτε 200 δεν θα πιανει :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, ilos είπε

Ρε παιδιά ηρεμήστε, με oc θα πιάνει 2070 super στη καλύτερη. Αλλά και οι 2070s/2080 τρώνε oc, οπότε....

ναι αλλα 100+ ευρω φθηνοτερη...

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, johnmt2 είπε

Παιδιά επειδή με τρώει η ψώρα της αλλαγής.. Θα κερδίσω κάτι σε επιδόσεις gaming αν πάω από τον 7700κ σε έναν 3600 η 3700χ;;

Δες το pc της υπογραφής μου. Αν δεν τρώω εγώ bottleneck στην 1070 με τον 2600Κ μου στα 4.429 GHz μου καταλαβαίνεις.....Αν το κανεις λόγω δουλειάς που απαιτεί πολυπύρηνο σύστημα by all means go. Ψαξε το google λιγάκι....https://www.anandtech.com/show/14605/the-and-ryzen-3700x-3900x-review-raising-the-bar/15

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

και χωρίς RT, DLSS :P

To contrast adaptive sharpening κανει την ιδια η και καλυτερη δουλεια με το dlss απο οτι ειδα σε reviews. Eπισης προσφερει και το anti-lag 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, ilos είπε

Ρε παιδιά ηρεμήστε, με oc θα πιάνει 2070 super στη καλύτερη. Αλλά και οι 2070s/2080 τρώνε oc, οπότε....

Bruh η 5700ΧΤ ήδη είναι σε 2070 επίπεδα. Και μιλάμε για τις shit blower designs και ένα 25% core oc. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα. Ξέρω ότι υπάρχουν άπειρα ποστ για συνθέσεις pc όμως η συγκεκριμένη απορία που έχω δεν ξέρω αν έχει υποθει. 

Για ένα gaming pc των 1200 ευρώ είναι τόσο αναγκαίο να πάω σε 3700 και όχι 2700 που είναι τρελό vfm και να επενδύσω σε πολύ καλή κάρτα 2070 πχ και αν αργότερα θέλω να είμαι πάλι μπροστά τεχνολογικά να αλλάξω μητρική επεξεργαστή; Θέλω να πω ότι υπάρχει μια διαφορά 100 ευρώ από 2700 σε 3700 Ryzen. 

Μιλάμε για παιχνίδια forza horizon, call of duty, pub g, over watch, gta σε οθόνη 1080 144hz.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν βγαίνω εκτός θέματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pdiomidis είπε

Καλησπέρα και από εμένα. Ξέρω ότι υπάρχουν άπειρα ποστ για συνθέσεις pc όμως η συγκεκριμένη απορία που έχω δεν ξέρω αν έχει υποθει. 

Για ένα gaming pc των 1200 ευρώ είναι τόσο αναγκαίο να πάω σε 3700 και όχι 2700 που είναι τρελό vfm και να επενδύσω σε πολύ καλή κάρτα 2070 πχ και αν αργότερα θέλω να είμαι πάλι μπροστά τεχνολογικά να αλλάξω μητρική επεξεργαστή; Θέλω να πω ότι υπάρχει μια διαφορά 100 ευρώ από 2700 σε 3700 Ryzen. 

Μιλάμε για παιχνίδια forza horizon, call of duty, pub g, over watch, gta σε οθόνη 1080 144hz.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν βγαίνω εκτός θέματος.

Αντι για 2700 θα προτιμουσα 3600 πολυ καλυτερη επιλογη για gaming

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pdiomidis είπε

Καλησπέρα και από εμένα. Ξέρω ότι υπάρχουν άπειρα ποστ για συνθέσεις pc όμως η συγκεκριμένη απορία που έχω δεν ξέρω αν έχει υποθει. 

Για ένα gaming pc των 1200 ευρώ είναι τόσο αναγκαίο να πάω σε 3700 και όχι 2700 που είναι τρελό vfm και να επενδύσω σε πολύ καλή κάρτα 2070 πχ και αν αργότερα θέλω να είμαι πάλι μπροστά τεχνολογικά να αλλάξω μητρική επεξεργαστή; Θέλω να πω ότι υπάρχει μια διαφορά 100 ευρώ από 2700 σε 3700 Ryzen. 

Μιλάμε για παιχνίδια forza horizon, call of duty, pub g, over watch, gta σε οθόνη 1080 144hz.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν βγαίνω εκτός θέματος.

Σε 3600 να πας 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

Αντι για 2700 θα προτιμουσα 3600 πολυ καλυτερη επιλογη για gaming

Το 2700 το είπα γιατί βλέπω οτι παίζει σε άπειρες συνθέσεις. Ανέκαθεν ήμουν τρομερός φαν ιντελ ότι είχα φτιάξει ήταν βασισμένο εκεί. Όμως βλέπω πλέον μετά από απουσία 2 χρόνων από gaming Setup ότι εχουν ανεβεί απίστευτα οι Ryzen.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, pdiomidis είπε

Καλησπέρα και από εμένα. Ξέρω ότι υπάρχουν άπειρα ποστ για συνθέσεις pc όμως η συγκεκριμένη απορία που έχω δεν ξέρω αν έχει υποθει. 

Για ένα gaming pc των 1200 ευρώ είναι τόσο αναγκαίο να πάω σε 3700 και όχι 2700 που είναι τρελό vfm και να επενδύσω σε πολύ καλή κάρτα 2070 πχ και αν αργότερα θέλω να είμαι πάλι μπροστά τεχνολογικά να αλλάξω μητρική επεξεργαστή; Θέλω να πω ότι υπάρχει μια διαφορά 100 ευρώ από 2700 σε 3700 Ryzen. 

Μιλάμε για παιχνίδια forza horizon, call of duty, pub g, over watch, gta σε οθόνη 1080 144hz.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν βγαίνω εκτός θέματος.

b450 tomahawk, 3600c16 μνήμες, R5 3600 και ότι περισεύει σε κάρτα. Είτε 5700xt όταν βγουν οι custom ή 2070 super αν βιάζεσαι και θες nvidia.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ilos είπε

b450 tomahawk, 3600c16 μνήμες, R5 3600 και ότι περισεύει σε κάρτα. Είτε 5700xt όταν βγουν οι custom ή 2070 super αν βιάζεσαι και θες nvidia.

Πολύ κατατοπιστικός. Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις. 

Ξεκίνησα με i5 8400-9400 στο built αλλά βλέπω ότι η amd έχει κερδίσει έδαφος αρκετό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, pdiomidis είπε

Πολύ κατατοπιστικός. Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις. 

Ξεκίνησα με i5 8400-9400 στο built αλλά βλέπω ότι η amd έχει κερδίσει έδαφος αρκετό.

Ποιος 8400 ρε αδερφέ, γελάνε και τα τσιμέντα. Εγώ έχω 8600k και πάλι θα πάω σε 3700x.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...