Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, alexgr21 είπε

Αυτοι οι ποντοι τι ακριβως ειναι?Γιατι και γω που κανω αγορες μ αυτην την καρτα δεν εχω καταλαβει.Πρεπει να σου ενεργοποιηση κατι η τραπεζα?

Spoiler

Εγώ τους ενεργοποίησα μέσω του internet banking που έχω....όταν αγοράζεις από τους συμβεβλημένους συνεργάτες μαζεύεις πόντους go4more....όταν μαζευτούν αρκετοί μπορείς να τους εξαργυρώσεις αφαιρώντας σου χρήματα από κάποια επόμενη αγορά/πληρωμή.....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, johnmt2 είπε

τα κιτακια 3600 c15 δεν ειναι καλυτερα απο 3600 c16?

Προφανως αλλα το πηρα σε προσφορα σε πολυ καλη τιμη.Μεχρι προτινος ελεγα να παω σε 3200C16 φαντασου.

Τα 3600C15 παιζουν αρκετα παραπανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dantε είπε

Προφανως αλλα το πηρα σε προσφορα σε πολυ καλη τιμη.Μεχρι προτινος ελεγα να παω σε 3200C16 φαντασου.

Τα 3600C15 παιζουν αρκετα παραπανω...

άνετα σετάρεις το σετάκι των 3600mhz/cl16 να παίζει στα 3600/cl15 με λίγο παραπάνω ρευματάκι αν θες.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BabisTs είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Εγώ τους ενεργοποίησα μέσω του internet banking που έχω....όταν αγοράζεις από τους συμβεβλημένους συνεργάτες μαζεύεις πόντους go4more....όταν μαζευτούν αρκετοί μπορείς να τους εξαργυρώσεις αφαιρώντας σου χρήματα από κάποια επόμενη αγορά/πληρωμή.....

Αααα οκ man...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BabisTs είπε

άνετα σετάρεις το σετάκι των 3600mhz/cl16 να παίζει στα 3600/cl15 με λίγο παραπάνω ρευματάκι αν θες.......

Ειναι Micron E die.Δε ξερω αν θα παιξουν αλλα σιγουρα θα το προσπαθησω.

Για αρχη βεβαια θα το αφησω στοκ μεχρι να βγουν και bios που να δουλευουν σωστα και να μη δινει 1,5V στον επεξεργαστη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dantε είπε

Ειναι Micron E die.Δε ξερω αν θα παιξουν αλλα σιγουρα θα το προσπαθησω.

Για αρχη βεβαια θα το αφησω στοκ μεχρι να βγουν και bios που να δουλευουν σωστα και να μη δινει 1,5V στον επεξεργαστη :P

ποιες πήρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, BabisTs είπε

ποιες πήρες?

https://www.amazon.es/dp/B07NPKTRS1/ref=pe_3310721_189395781_TE_SCE_dp_1

Στα 112Ε νομιζω πως ηταν πολυ καλα.

Επεξ/σία από Dantε
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως προλαβα και τσιμπησα πριν μισο μηνα περιπου 3600 cl16 bdie μνημες (με καγκουροφωτακια) στα 120ευρω απλα οχι απο πολυ γνωστη εταιρεια.

Ειναι που δινει βαση ο καθενας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dantε είπε

https://www.amazon.es/dp/B07NPKTRS1/ref=pe_3310721_189395781_TE_SCE_dp_1

Στα 112Ε νομιζω πως ηταν πολυ καλα.

Μια χαρά είναι...νόμιζα ότι ήταν b die γιατί νόμιζα ότι είχες πάρει τις GSkill F4-3600C16D-16GTZ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Εγω παντως προλαβα και τσιμπησα πριν μισο μηνα περιπου 3600 cl16 bdie μνημες (με καγκουροφωτακια) στα 120ευρω απλα οχι απο πολυ γνωστη εταιρεια.

Ειναι που δινει βαση ο καθενας.

Αν τις εβρισκα τωρα τοσο ,προφανως θα τις επαιρνα.Αλλα απο το 160αρι που παιζουν τωρα ειναι αποσταση και το 120αρι ηταν υπερβαση σε σχεση με το μπατζετ που ειχα θεσει.

Φαντασου εδωσα 92Ε για μητρικη,211Ε για τον 3600,ε 160Ε για μνημες καθεται καπως :P

Απο οτι φαινεται κιολας δεν δινουν και τα τρελα που διναν στους προηγουμενους ryzen αλλα και παλι ποση διαφορα να εχει το 16-18-18 απο το 16-16-16 στην ιδια συχνοτητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εγω παντως προλαβα και τσιμπησα πριν μισο μηνα περιπου 3600 cl16 bdie μνημες (με καγκουροφωτακια) στα 120ευρω απλα οχι απο πολυ γνωστη εταιρεια.

Ειναι που δινει βαση ο καθενας.

Adata spectrix? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Dantε είπε

https://www.amazon.es/dp/B07NPKTRS1/ref=pe_3310721_189395781_TE_SCE_dp_1

Στα 112Ε νομιζω πως ηταν πολυ καλα.

Micron F-Die παντως εχει πιασει 3800MHz CL12 στον 1400, ενω τα b-dies μου πανω απο 3600 δεν μπουταρουν, αν σου λεει κατι αυτο ;) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, Dantε είπε

Αν τις εβρισκα τωρα τοσο ,προφανως θα τις επαιρνα.Αλλα απο το 160αρι που παιζουν τωρα ειναι αποσταση και το 120αρι ηταν υπερβαση σε σχεση με το μπατζετ που ειχα θεσει.

Φαντασου εδωσα 92Ε για μητρικη,211Ε για τον 3600,ε 160Ε για μνημες καθεται καπως :P

Απο οτι φαινεται κιολας δεν δινουν και τα τρελα που διναν στους προηγουμενους ryzen αλλα και παλι ποση διαφορα να εχει το 16-18-18 απο το 16-16-16 στην ιδια συχνοτητα?

Οχι μόνο δεν δίνουν τρελά, σχεδόν τίποτα δεν δίνουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Kwsths67 είπε

Adata spectrix? 

Patriot Viper.

Οι Adata πρεπει να τις εφεραν ψιλο προσφατα μιας και δεν θυμαμαι να τις ειχαν πετυχει

https://www.skroutz.gr/s/18496599/Adata-Spectrix-D41-16GB-DDR4-3600MHz-AX4U360038G17-DT41.html

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Patriot Viper.

Οι Adata πρεπει να τις εφεραν ψιλο προσφατα μιας και δεν θυμαμαι να τις ειχαν πετυχει

https://www.skroutz.gr/s/18496599/Adata-Spectrix-D41-16GB-DDR4-3600MHz-AX4U360038G17-DT41.html

Αυτές είναι με cas17

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...