Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Tωρα που εβαλα και το υγρο (pastel white) φαινεται ακομα πιο ακυρο. Μπορει στο μελλον να αλλαξω υγρο σε τπτ κιτρινο-χρυσο να ταιραζει πιο πολυ.

οχι τα κουμπωσα ολα γεμισα και τη λουπα για να μην χανω χρονο :lol:

το δικο μου να δεις που θα ειναι τσιρκο μεντρανο με τις rgb τις μνημες και τα χρυσαφια της msi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, nikpoth είπε

Το λευκό καλώδιο που φεύγει πίσω τι είναι;

Ειναι μεγαλη αμαρτια αυτο το καλωδιο...

Ειναι ενα usb απο samsung φορτιστη , συνδεω τον controler των thermaltake ανεμιστηρων μπροστα ,γτ αυτο που εχει η thermaltake συνδεεται με τα εσωτερικα usb αλλα για καποιο λογο καμια am4 δεν μου το διαβαζει σωστα και δεν δουλευουν οι ανεμιστηρες. Ετσι ανγκαστικα το συνδεω με καποια απο τις πισω Usb port του cpu

4 λεπτά πριν, andygrx είπε

το δικο μου να δεις που θα ειναι τσιρκο μεντρανο με τις rgb τις μνημες και τα χρυσαφια της msi.

Παντως λιγο που την αναψα εχει πολυ τσιρκο leds  :lol:

Εσυ τωρα τι περιμενεις την μητρικη η την cpu?

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Ειναι μεγαλη αμαρτια αυτο το καλωδιο...

Ειναι ενα usb απο samsung φορτιστη , συνδεω τον controler των thermaltake ανεμιστηρων μπροστα ,γτ αυτο που εχει η thermaltake συνδεεται με τα εσωτερικα usb αλλα για καποιο λογο καμια am4 δεν μου το διαβαζει σωστα και δεν δουλευουν οι ανεμιστηρες. Ετσι ανγκαστικα το συνδεω με καποια απο τις πισω Usb port του cpu

Παντως λιγο που την αναψα εχει πολυ τσιρκο leds  :lol:

Εσυ τωρα τι περιμενεις την μητρικη η την cpu?

αυριο ερχεται η μητρικη,για το cpu τωρα δεν ξερω λογικα σε καμια εβδομαδα?εχει γινει παραγγελια στο msystems απο τις 9 του μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

5% πισω στα average. Κατι μου λεει οτι στα 1% low περναει η μπροστα, τουλαχιστον απο τα γραφηματα που ειδα η ειναι στα ιδια. 

 

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Αυτό το χρυσό στην μητρική μου χάλασε όλο το συνδυασμό. Δύσκολα θα το χωνέψω...PSX_20190716_145219.jpg.e940395093b158755f88f6dc2d34e738.jpg

Το ανεμιστηρακι ειναι ελεηνο στις max στροφες ακουγεται πιο δυνατα και απο τους 3 Vardar πανω...

Είναι και ακριβή μητρική , φαντάσου τι Fans θα βάζουν στις φτηνιάρικες...... Μεγίστη Π@@ρια αυτο το fan.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 minutes ago, Kwsths67 said:

Του χρονου ειναι η τελευταια χρονια που θα εχει υποστηριξη η AM4. Σιγα το "futureproof" που θα παρεις.. για 1 χρονο ακομα.

Ναι αλλά θα μπορείς από πχ 6c/12t να διαλέξεις (σχεδόν ξέγνοιαστα) σε 2-3 χρόνια έναν μεταχειρ 12c/24Τ ή 16c/32T Ryzen 4000 Series...

Επεξ/σία από ThReSh
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, soctap είπε

Είναι και ακριβή μητρική , φαντάσου τι Fans θα βάζουν στις φτηνιάρικες...... Μεγίστη Π@@ρια αυτο το fan.

καλα εξαρταται στις ποσες στροφες  θα δουλευει σε νορμαλ χρηση ,θα δειξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
33 λεπτά πριν, Kwsths67 είπε

Προσωπικα και να εχει βγει stable bios για την Mortar (δεν το βλεπω πουθενα ομως) δεν θα κανω update, αστην οπως δουλευει τωρα μια χαρα και τα λεμε σε κανα 2-3μηνο να βγει και ενα 2ο bios update να γινουν stable ολα, και μετα.

https://www.msi.com/Motherboard/support/B450M-MORTAR#down-bios

40 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Αυτό το χρυσό στην μητρική μου χάλασε όλο το συνδυασμό. Δύσκολα θα το χωνέψω...PSX_20190716_145219.jpg.e940395093b158755f88f6dc2d34e738.jpg

Το ανεμιστηρακι ειναι ελεηνο στις max στροφες ακουγεται πιο δυνατα και απο τους 3 Vardar πανω...

Χρυσό με λευκό ταιριάζει πάντως. Διατηρείς το μαύρο-λευκό σαν βάση και χρυσά στοιχεία πολύ διακριτικά όμως, όχι τρισκολιν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

καλα εξαρταται στις ποσες στροφες  θα δουλευει σε νορμαλ χρηση ,θα δειξει

Και εγώ αυτή την μητρική σκέφτομαι να πάρω, το θέμα είναι με τι είδους εφαρμογές θα ξεκινάει ο θόρυβος ... αν πχ είναι gaming την κάτσαμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, soctap είπε

Είναι και ακριβή μητρική , φαντάσου τι Fans θα βάζουν στις φτηνιάρικες...... Μεγίστη Π@@ρια αυτο το fan.

Έχω την εντύπωση ότι το fan είναι το ίδιο σε όλες τις x570. Το πόσο θα ακούγεται πιστεύω θα έχει να κάνει με το πόσο έχει επιλέξει ο κάθε κατασκευαστής να το βοηθήσει (πχ heatpipe στις msi) και το τι ρυθμίσεις θα έχει το bios να το ελέγχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, godslayerxp είπε

Έχω την εντύπωση ότι το fan είναι το ίδιο σε όλες τις x570. Το πόσο θα ακούγεται πιστεύω θα έχει να κάνει με το πόσο έχει επιλέξει ο κάθε κατασκευαστής να το βοηθήσει (πχ heatpipe στις msi) και το τι ρυθμίσεις θα έχει το bios να το ελέγχεις

Δεν μιλαω στο να το ελεγχεις, μπορεις και να το κλεισεις μεσα απο bios. Στο auto που θα ειναι απο μαμα.. τι κανεις;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...