Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

58 λεπτά πριν, Kwsths67 είπε

Ολα τα τεστ τα εκανε και εκανα 6 κυκλους συνολικα

Στην ουσία όσους περισσότερους κύκλους τόσο το καλύτερο...ωστόσο αν δεν έχεις θέμα μείνε ως έχεις.....

56 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Αυτό το χρυσό στην μητρική μου χάλασε όλο το συνδυασμό. Δύσκολα θα το χωνέψω...PSX_20190716_145219.jpg.e940395093b158755f88f6dc2d34e738.jpg

Το ανεμιστηρακι ειναι ελεηνο στις max στροφες ακουγεται πιο δυνατα και απο τους 3 Vardar πανω...

Καλορίζικια η mobo man!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, noFEARgr είπε

5% πισω στα average. Κατι μου λεει οτι στα 1% low περναει η μπροστα, τουλαχιστον απο τα γραφηματα που ειδα η ειναι στα ιδια. 

Αν περάσεις τα στοιχεία από τα 36 παιχνίδια σε spreadsheet, είναι πάνω κάτω η ίδια διαφορά και στα 1% lows (λίγο βελτιωμένος ο 3900Χ) 5,35% σε stock, 4,40% overclocked υπέρ του 9900K
Επίσης, κατά μέσο όρο ο 9900K κέρδισε 2,5% από το overclock και ο 3900X 3,5% στα 1% lows.

Αν αφαιρέσουμε το Starcraft που τα 1% lows είναι απελπιστικά χαμηλά, τότε η διαφορά είναι 4,95% σε stock και 4,35% overclocked υπέρ του 9900Κ, ενώ σε αυτή τη περίπτωση ο 3900X κέρδισε 3,1% από το overclock ενώ ο 9900Κ και πάλι 2,5%

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Από caseking είπαμε προτιμάμε DHL ή UPS standard? :D 

θα πληρωσεις 20 ευρα μεταφορικα? γτ δεν το παιρνεις απο ελλαδα? 10 ευρουδακια πιο φθηνα και παιζει και να τον εχεις και πιο νωρις στα χερια σου

https://www.msystems.gr/index.php?category=1421&product=28165&skr_prm=WyJlZmMxOGU3NC1mMjA3LTQxYjktOWRiMC04MjAyNzZlNjc1YzAiLDE1NjMyODYxODQ5MTMseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsInRhZ3MiOiIifV0

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντάξει τώρα και εσύ, σαν να έχεις παγωταρα και να γκρινιάζεις για το σιρόπι που λείπει.. 😂

Σε ζηλεύω πολύ, αλλά 400 ευρώ για μητρική δεν δίνω θα μείνω με την x370-f και θα κουμπώσω τον 3900x λογικά.

Να τα φάνε στους γιατρούς που μου ζητάνε για μητρική όσο θα δώσω για επεξεργαστή.. 

Επεξ/σία από Crus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Crus είπε

Εντάξει τώρα και εσύ, σαν να έχεις παγωταρα και να γκρινιάζεις για το σιρόπι που λείπει.. 😂

Σε ζηλεύω πολύ, αλλά 400 ευρώ για μητρική δεν δίνω θα μείνω με την x370-f και θα κουμπώσω τον 3900x λογικά.

Να τα φάνε στους γιατρούς που μου ζητάνε για μητρική όσο θα δώσω για επεξεργαστή.. 

βρες κανενα φιλο με επιχειρηση που θελει φπα ,να κανεις δουλιτσα... 317 ευρουδακια την πληρωσα μονο 😛

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Kwsths67 είπε

thanks, θα το κανω οταν ξαναπειραξω timings και παω στα 3600mhz, 6 cycles μου αρκουν για το OC που εχω τωρα, δεν πιστευω να εχει προβλημα

Παίζει να φαν corrupt τα πάντα αν δεν είναι stable οι μνήμες να ξέρεις. Το έπαθα πρόσφατα με τις δικές μου που πήρα, νόμιζα ότι ειμουν stable 4000c16 και μια μέρα σβήσανε ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...