Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, silenoz66 είπε

Τελικά ήρθε στον καφέ φίλος μου λογιστής και μου εξήγησε τι παίζει.. χωρίς ΦΠΑ τελικά θα τα πάρω 😀😀

Μπορείς να μας εξηγήσεις και εμάς γιατί με ενδιαφέρει να αγοράσω κάποια πράγματα και να τα περάσω στην επιχείρηση μου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Θα πάρω και pads και υγρακι και μπλοκ και διάφορα άλλα... Ασε που έχει τον 3700Χ σε στοκ και με ξύνει η πιστωτική....

Αλλά δε μου είπες, dhl ή ups std?

Με γεια και η μητρικαρα παρεμπιπτόντως!

Δεν ξερω ρε συ εγω παντα με dhl παιρνω δεν εχει τυχει να παρω με Ups ποτε. Νομιζω το ιδιο ειναι ομως

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
16 minutes ago, akoinonitos said:

Δεν ξερω ρε συ εγω παντα με dhl παιρνω δεν εχει τυχει να παρω με Ups ποτε. Νομιζω το ιδιο ειναι ομως

Νομίζω δεν είναι. Πρέπει να ξεθαψω πληροφορίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Skrez1982 είπε

Μπορείς να μας εξηγήσεις και εμάς γιατί με ενδιαφέρει να αγοράσω κάποια πράγματα και να τα περάσω στην επιχείρηση μου ?

Ε αγόρασε τα με τιμολόγια και έτοιμος.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GeorgeMan είπε

Νομίζω δεν είναι. Πρέπει να ξεθαψω πληροφορίες...

μπορεις να παρει τηλ και στις εταιριες να ρωτησεις ποσο κανουν απο γερμανια με την συγκεκριμενη μεθοδο να ερθουν ελλαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GeorgeMan είπε

Από caseking είπαμε προτιμάμε DHL ή UPS standard? :D 

7 μέρες είναι η ups standard 100%, την προηγούμενη Τετάρτη έφυγε, αύριο παραλαμβάνω, ήταν σε στοκ φυσικά. Η απλή DHL είναι επίσης στην βδομάδα, υπάρχει και μια φθηνότερη που πάει ταχυδρομείο αλλά δεν νομίζω να στέλνουν με αυτό. Τα πιο γρήγορα είναι τα expedited/express saver και είναι next day, αν παραγγείλεις νωρίς, το έχουν και μένεις Αθήνα/Θεσσαλονικη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Razor333 είπε

7 μέρες είναι η ups standard 100%, την προηγούμενη Τετάρτη έφυγε, αύριο παραλαμβάνω, ήταν σε στοκ φυσικά. Η απλή DHL είναι επίσης στην βδομάδα, υπάρχει και μια φθηνότερη που πάει ταχυδρομείο αλλά δεν νομίζω να στέλνουν με αυτό. Τα πιο γρήγορα είναι τα expedited/express saver και είναι next day, αν παραγγείλεις νωρίς, το έχουν και μένεις Αθήνα/Θεσσαλονικη.

Ακόμα περιμένω...

B069F99E-5238-4655-9EA0-80D53767F5DE.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, petrance είπε

Ακόμα περιμένω...

B069F99E-5238-4655-9EA0-80D53767F5DE.jpeg

Αν δεν στο βγαζει στο Ελληνικο site, παιζει να ειναι το πιο αργο, λογικα οπου νανε θα γυρισει σε αλλο tracking που θα φαινεται και στο Ελληνικο site αν στο φερει τελικα η dhl γιατι καποιες φορες το δινουν και σε τριτους οπως speedex.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, billeiros είπε

Αυτό το χετε δει???  1.0v στον 3900x!!!.Μιλαμε για τρελλο uv και χωρίς απωλεια επιδοσεων.42 βαθμοί!!!!και efficiency από άλλον πλανήτη.....δλδ αν πέσεις σε καλό τσιπακι 3600 με πόσο ρεύμα θα τρέχει?????0.5?

Τολμώ να πω πως αυτό είναι πολύ πιο εντυπωσιακό κι από την αύξηση του ipc των 3000.

Σχετικα με το video με τον 3900χ  να τρεχει με 1.0v ,το οποιο απο οτι φαινεται κατεβηκε...

Κανοντας undervolting στους ryzen 3xxx αν δεν παιξεις με Manual Overclock κανεις μεγαλη πατατα.

Τα τσιπακια ειναι ετσι ρυθμισμενα που ενω  εσυ κατεβαζεις την ταση( νομιζεις βασικα οτι την κατεβαζεις) η cpu αυξανει το vid με αποτελεσμα αντι να δινεις λιγοτερη να δινεις περισσοτερη ταση. Οποτε παιδες ΠΡΟΣΟΧΗ οχι Undervolt σε stock ρολογια η με Pbo

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, akoinonitos said:

Σχετικα με το video με τον 3900χ  να τρεχει με 1.0v ,το οποιο απο οτι φαινεται κατεβηκε...

Κανοντας undervolting στους ryzen 3xxx αν δεν παιξεις με Manual Overclock κανεις μεγαλη πατατα.

Τα τσιπακια ειναι ετσι ρυθμισμενα που ενω  εσυ κατεβαζεις την ταση( νομιζεις βασικα οτι την κατεβαζεις) η cpu αυξανει το vid με αποτελεσμα αντι να δινεις λιγοτερη να δινεις περισσοτερη ταση. Οποτε παιδες ΠΡΟΣΟΧΗ οχι Undervolt σε stock ρολογια η με Pbo

Δεν υπάρχει και πλέον το video. Μάλλον το κατέβασε ο ίδιος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Αν δεν στο βγαζει στο Ελληνικο site, παιζει να ειναι το πιο αργο, λογικα οπου νανε θα γυρισει σε αλλο tracking που θα φαινεται και στο Ελληνικο site αν στο φερει τελικα η dhl γιατι καποιες φορες το δινουν και σε τριτους οπως speedex.

Δεν νομιζω να το δωσουν σε αλλους, 20 euro μεταφορικα πληρωσα για να μου το φερει ο κατσαπλιας της γενικης ταχυδρομικης με τη σκουπιδοσακουλα :P .θα δειξει..ευτυχως ειμαι διακοπες μεχρι το τελος της εβδομαδας και δε με νοιαζει αν θα ερθει αυριο ή τη παρασκευη 

Επεξ/σία από petrance
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...