Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, stormoffire είπε

Παιδιά για ryzen 3900x ποια από τις 2 mobo προτείνεται για στοκ χρήση ή και pbo? Να σημειωθεί θα χρησιμοποιήσω την στοκ ψήκτρα,τουλάχιστον αν όχι για πάντα... για αρχή....

https://www.skroutz.gr/s/19368272/Aorus-X570-Pro.html#specs

https://www.skroutz.gr/s/19383942/MSI-MEG-X570-Ace.html#specs

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας και τις συμβουλές σας!!!

την pro που ειναι φθηνοτερη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

την pro που ειναι φθηνοτερη

Σε ευχαριστώ φίλε για την απάντησή σου! Πιστεύεις θα είναι καλή και στη διαχείριση της θερμοκρασίας με στοκ Κούλερ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, stormoffire είπε

Σε ευχαριστώ φίλε για την απάντησή σου! Πιστεύεις θα είναι καλή και στη διαχείριση της θερμοκρασίας με στοκ Κούλερ?

Πως το εννοεις αυτο ,δεν παιζει ρολο η μητρικη στην θερμοκρασια του cpu

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

Πως το εννοεις αυτο ,δεν παιζει ρολο η μητρικη στην θερμοκρασια του cpu

Εννοώ για τα vrm που λέτε αν ανεβάζουν θερμοκρασία πολύ για το σύστημα και μητρική γενικά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stormoffire είπε

Εννοώ για τα vrm που λέτε αν ανεβάζουν θερμοκρασία πολύ για το σύστημα και μητρική γενικά....

Ουτε καν ,μην σε αγχωνει αυτο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ύστερα σκεφτόμουν και τη Unify, αλλά μάλλον θα καταλήξω σε αυτήν που ανέφερες κι εσύ... Δεν σου κρύβω πως κι εγώ σε αυτήν την απόφαση έκλεινα περισσότερο...! Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή σου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ilos είπε

Και οι 2 πολύ καλές μητρικές και είναι στα όρια του overkill για τον 3900x. Εγώ θα έπαιρνα msi unify/ace γιατί έχουν λίγο πιο κάτω το ανεμιστηράκι.😂

Έτσι πιστεύω κι εγώ φίλε μου... Ήθελα msi αλλά νομίζω πως σε x570 τώρα τα πηγαίνει αυτή τη στιγμή λίγο καλύτερα η gigabyte... Κι έχει και καλύτερη τιμή.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stormoffire είπε

Έτσι πιστεύω κι εγώ φίλε μου... Ήθελα msi αλλά νομίζω πως σε x570 τώρα τα πηγαίνει αυτή τη στιγμή λίγο καλύτερα η gigabyte... Κι έχει και καλύτερη τιμή.....

Επίσης γιατί δε σκέφτεσαι και τις asus tuf/aorus elite. Πάρα πολύ καλές mobo και αυτές και λίγο φτηνότερες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ilos είπε

Επίσης γιατί δε σκέφτεσαι και τις asus tuf/aorus elite. Πάρα πολύ καλές mobo και αυτές και λίγο φτηνότερες.

Δεν ξέρω. Με την Asus είχα κάποια θεματακια σε παλιότερα builds, επιπλέον δεν μου γεμίζει προσωπικά το μάτι... Για την aorus elite την κοιτούσα , αλλά μου κάθεται καλύτερα και μου εμπνέει πιο πολύ εμπιστοσύνη μάλλον η pro...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, stormoffire είπε

Δεν ξέρω. Με την Asus είχα κάποια θεματακια σε παλιότερα builds, επιπλέον δεν μου γεμίζει προσωπικά το μάτι... Για την aorus elite την κοιτούσα , αλλά μου κάθεται καλύτερα και μου εμπνέει πιο πολύ εμπιστοσύνη μάλλον η pro...

Στο λέω γιατί είναι σε προσφορά από msystems.

https://www.msystems.gr/index.php?category=1317&product=28183

Ειδικά αν χρειάζεσαι wifi είναι ταμάμ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ilos είπε

Στο λέω γιατί είναι σε προσφορά από msystems.

https://www.msystems.gr/index.php?category=1317&product=28183

Ειδικά αν χρειάζεσαι wifi είναι ταμάμ.

Το πρόσεξα και η αλήθεια είναι πως μπήκα για λίγο στο τρυπάκι να την πάρω... Αλλά μετά το σκέφτηκα καλύτερα, διάβασα και τις κριτικές και κατέληξα να την αποφύγω.. Εξάλλου δεν την έχω και σε ιδιαίτερη εκτίμηση σαν εταιρία κι ας είναι πρώτη σε πωλήσεις... Από δική μου προσωπική εμπειρία το λέω. Άσε που έχει και την πιο χάλια θέση στο ανεμιστηράκι από όλες τις motherboard.....! Thanks πάντως!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, stormoffire είπε

Το πρόσεξα και η αλήθεια είναι πως μπήκα για λίγο στο τρυπάκι να την πάρω... Αλλά μετά το σκέφτηκα καλύτερα, διάβασα και τις κριτικές και κατέληξα να την αποφύγω.. Εξάλλου δεν την έχω και σε ιδιαίτερη εκτίμηση σαν εταιρία κι ας είναι πρώτη σε πωλήσεις... Από δική μου προσωπική εμπειρία το λέω. Άσε που έχει και την πιο χάλια θέση στο ανεμιστηράκι από όλες τις motherboard.....! Thanks πάντως!!!!

asus/giga(πλην extreme)/asrock όλες χάλια είναι λίγο πολύ σε αυτό το θέμα. Μόνο msi.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ilos είπε

asus/giga(πλην extreme)/asrock όλες χάλια είναι λίγο πολύ σε αυτό το θέμα. Μόνο msi.😁

Μια χαρά είναι στην master πάντως... εδώ και 2 μήνες είναι συνεχώς στο off... και όταν δουλεύει, παίζει μόνο στο silent. Δεν ακούγεται ποτέ δλδ, παρά μόνο στο boot που παίζει για 2 δευτερόλεπτα τέρμα στροφές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...