Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, malakudi είπε

2x8 Gskill FlareX 3200 και ASUS Prime X470 Pro. Τις μνήμες τις έχεις απλώς XMP στα 3200 ή έχεις κάνει optimization στα timings;

Τις έχω βάλει απλά xmp στα 3200. Και πιάσανε τόσο σταθερά μετά από το τελευταίο bios update της μητρικής, γιατί στην αρχή μου πετούσε blue screens με το αρχικό της bios..... Εσύ τις έχεις σφίξει όσο πάνε??? Πάντως και τα 4 dimάκια δεν πηγαίνανε με τίποτα stable πάνω από 3000 στον 7 1700 θυμάμαι...!!!

Επεξ/σία από stormoffire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

as.jpg.9d2d1495b2957d4ed09a36ca19dd0871.jpgΦυσικα μπορει να υπαρχουν και αλλα καλυτερα δεν ξερω. Απλα επειδη ειναι γενικα γνωστο το ονομα,γιαυτο το ανεφερα

Μόνο ότι είναι samsung σου γράφει ρε συ ,δεν σου λέει τι τσιπ είναι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σαν πιο αναλυτικο ναι το Thaiphoon Burner εχει πιο πολλα στοιχεια  απο το Aida64,εγω πιο πολυ για κατασκευαστη το ανεφερα το Aida.

Θα διορθωσω τα πιο πισω μνματα καλου κακου.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/12/2019 στις 6:55 ΜΜ, stormoffire είπε

Γεια και χαρά ξανά παίδες! Έκανα κι εγώ τα δικά μου benchmark test... Βέβαια όλα σε στοκ στον επεξεργαστή και με την στοκ του ψήκτρα... Πώς βλέπετε να τα πηγαίνει για την κατηγορία του και χωρίς pbo?

Στιγμιότυπο οθόνης (10).png

Στιγμιότυπο οθόνης (13).png

Κι εγώ πιστεύω πως η MSI έχει μακράν το καλύτερο bios! Μετά θα έβαζα Gigabyte και τέλος της Asus. Προσωπικές προτιμήσεις πάντα.... :)

Εγω ολα auto στο bios 3733 μνημες motheboard msi Ace. 1443728673_Capture1600x1200.PNG.078b5332eea08fb65023d6b49a1a67b8.PNG

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, soctap είπε

Εγω ολα auto στο bios 3733 μνημες motheboard msi Ace. 1443728673_Capture1600x1200.PNG.078b5332eea08fb65023d6b49a1a67b8.PNG

Ωραίος! Αυτά τα σκορ με normal ή pbo τον επεξεργαστή? Ψήκτρα την stock? Λογικά και οι μνήμες σου τον στέλνουν ακόμη πιο ψηλά στα score... Εύγε!!! 

Επεξ/σία από stormoffire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, malakudi είπε

7360 δε μπορεί να είναι auto, σίγουρα είναι με PBO.

Λες έέέ??? Μπορεί φίλε μου όντος να είναι όπως τα λες και πιστεύω πως έχεις δίκιο στην τελική!

Επεξ/σία από stormoffire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, soctap είπε

Pbo enable μονο. Ψυξη custom υδροψυξη.

Ωραίος, αν θες κάνε και ένα run χωρίς PBO. Μνήμες ποιες έχεις στα 3733;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, malakudi είπε

Ωραίος, αν θες κάνε και ένα run χωρίς PBO. Μνήμες ποιες έχεις στα 3733;

μνήμες https://www.skroutz.gr/s/11912305/G-Skill-32GB-DDR4-3200MHz-F4-3200C14D-32GTZR.html#specs

Το βράδυ θα τρέξω ένα χωρίς PBO και θα ενημερώσω. Εγω νομιζω οτι ολοι με 3900 ειμαστε στα ιδια σχεδον το λιγο παραπανω η το λιγο λιγοτερο πρεπει να εχει να κανει με την motheboard- bios του καθε κατασκευαστη.. Αποψη μου...

Επεξ/σία από soctap
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, soctap είπε

Pbo enable μονο. Ψυξη custom υδροψυξη.

Σε ευχαριστούμε φίλε για την πληροφορία - απάντηση!

1 ώρα πριν, soctap είπε

μνήμες https://www.skroutz.gr/s/11912305/G-Skill-32GB-DDR4-3200MHz-F4-3200C14D-32GTZR.html#specs

Το βράδυ θα τρέξω ένα χωρίς PBO και θα ενημερώσω. Εγω νομιζω οτι ολοι με 3900 ειμαστε στα ιδια σχεδον το λιγο παραπανω η το λιγο λιγοτερο πρεπει να εχει να κανει με την motheboard- bios του καθε κατασκευαστη.. Αποψη μου...

Motherboard-Bios- και Ram πιστεύω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...