Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, Calesty είπε

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους παιδιά! 

Αγόρασα την Παρασκευή που μας πέρασε την Asus Rog Strix x570-F δεν χρειάστηκε πολύ για να καταλάβω ότι κάτι δεν πάει καλά και όσο πέρναγε η ώρα χρήσεις με το PC τόσο έβλεπα αστάθεια στο σύστημα μου τέλος πάντων δεν θέλω να σας κουράσω έκανα την έρευνα μου για καινούρια μητρική και είμαι ανάμεσα σε : (Auros X570 Pro - Asus Rog Strix x570-E - Asus TUF X570 Plus Wi-Fi) θέλω την γνώμη σας!!! 

Παρακάτω γράφω τα εξαρτήματα από το PC μου ώστε να σας είναι και εσάς ευκολότερο να με βοηθήσετε!

Ευχαριστώ πολύ!!! 

NZXT H710

Ryzen 9 3900x

NZXT Kraken x62 

Asus Rog Strix x570-F

G. Skill Trident Z RGB 16GB 3200MHZ

Rx 580 Nitro+ 8GB (Μελλοντικά θα γίνει UPDATE σε 2070 Super ή RX 5700 XT) 

Samsung 970 Evo Plus 500 GB 

Samsung 860 Evo 250 GB 

Corsair TX750M 80+ Gold 

Έχω την TUF x570 (όχι τη WiFi) και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. Το μόνο "'άγχος" ήταν το LAN της (Realtek κτλ), αλλά δεν αντιμετώπισα κάποιο θέμα, όλα πάνε καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νεα beta bios  απο MSI (https://www.hardwareluxx.de/community/threads/ultimative-am4-uefi-bios-agesa-Übersicht-08-01-19.1228903/#5.7)

Το εβαλα για την δικη μου MEG X570 Gaming Edge Wifi  και πηρε κανονικα τις σωσμενες ρυθμισεις μου απο το προηγουμενο χωρις θεμα και παιζει σταθερα μεχρι τωρα αλλα δεν εχω ανακαλυψει τι αλλαγες προσφερει...

Επεξ/σία από enable_your_mind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/1/2020 στις 9:47 ΜΜ, Calesty είπε

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους παιδιά! 

Αγόρασα την Παρασκευή που μας πέρασε την Asus Rog Strix x570-F δεν χρειάστηκε πολύ για να καταλάβω ότι κάτι δεν πάει καλά και όσο πέρναγε η ώρα χρήσεις με το PC τόσο έβλεπα αστάθεια στο σύστημα μου τέλος πάντων δεν θέλω να σας κουράσω έκανα την έρευνα μου για καινούρια μητρική και είμαι ανάμεσα σε : (Auros X570 Pro - Asus Rog Strix x570-E - Asus TUF X570 Plus Wi-Fi) θέλω την γνώμη σας!!! 

Παρακάτω γράφω τα εξαρτήματα από το PC μου ώστε να σας είναι και εσάς ευκολότερο να με βοηθήσετε!

Ευχαριστώ πολύ!!! 

NZXT H710

Ryzen 9 3900x

NZXT Kraken x62 

Asus Rog Strix x570-F

G. Skill Trident Z RGB 16GB 3200MHZ

Rx 580 Nitro+ 8GB (Μελλοντικά θα γίνει UPDATE σε 2070 Super ή RX 5700 XT) 

Samsung 970 Evo Plus 500 GB 

Samsung 860 Evo 250 GB 

Corsair TX750M 80+ Gold 

Λέγοντας ασταθεια τι εννοείς? Έχω την aorus pro και είμαι πολύ ευχαριστημενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες επεσε στα χερια μου 3500Χ! Δεν κυκλοφορει πουθενα περα απο Κινα και ειναι 6/6. Επισης που τον κοιταξα, ερχεται με Wraith Prism (μου εκανε εντυπωση). 
Δυστυχως θα τον βαλω πανω απο μεθαυριο....

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, billeiros είπε

Λέγοντας ασταθεια τι εννοείς? Έχω την aorus pro και είμαι πολύ ευχαριστημενος

Υψηλές θερμοκρασίες με Chrome μόνο μέχρι και 65 βαθμούς, έπεφτε μαυρίλα στην οθόνη στα καλά καθούμενα και δεν κράταγε το rgb που του έβαζα μικρό το κακό για το rgb αλλά είναι το σπάσιμο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kostas_anes είπε

Παιδες επεσε στα χερια μου 3500Χ! Δεν κυκλοφορει πουθενα περα απο Κινα και ειναι 6/6. Επισης που τον κοιταξα, ερχεται με Wraith Prism (μου εκανε εντυπωση). 
Δυστυχως θα τον βαλω πανω απο μεθαυριο....

3600 intel edition δηλαδή (minus την prism).😁

2 ώρες πριν, Calesty είπε

Υψηλές θερμοκρασίες με Chrome μόνο μέχρι και 65 βαθμούς, έπεφτε μαυρίλα στην οθόνη στα καλά καθούμενα και δεν κράταγε το rgb που του έβαζα μικρό το κακό για το rgb αλλά είναι το σπάσιμο... 

Οτιδήποτε σαβούρα έχεις περάσει για τα rgb control κάντα uninstall, αν και δυστυχώς πολλά από αυτά είναι τόσο malware που μπορεί να μη γλιτώσεις το clean install των win10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ilos είπε

3600 intel edition δηλαδή (minus την prism).😁

Οτιδήποτε σαβούρα έχεις περάσει για τα rgb control κάντα uninstall, αν και δυστυχώς πολλά από αυτά είναι τόσο malware που μπορεί να μη γλιτώσεις το clean install των win10.

Έχω δοκιμάσει κάτι τώρα και φαίνεται να δουλεύει θα δείξει... Αν και περάσανε τα Χριστούγεννα 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, kostas_anes είπε

Παιδες επεσε στα χερια μου 3500Χ! Δεν κυκλοφορει πουθενα περα απο Κινα και ειναι 6/6. Επισης που τον κοιταξα, ερχεται με Wraith Prism (μου εκανε εντυπωση). 
Δυστυχως θα τον βαλω πανω απο μεθαυριο....

Καλημέρα που τον βρήκες;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, patsakos. D είπε

Καλημέρα που τον βρήκες;;;;;

Moυ ειπε οτι τον πηρε ενας φιλος μου απο εναν αλλον φιλο του με μια B450 στα 160 Ευρω κουτατα και δεν το πιστευα μεχρι που τον ειδα. 
Τωρα ο ιδιος δεν ξερει που τον βρηκε ο αλλος, αλλα θα τον ρωτησει λεει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostas_anes είπε

Moυ ειπε οτι τον πηρε ενας φιλος μου απο εναν αλλον φιλο του με μια B450 στα 160 Ευρω κουτατα και δεν το πιστευα μεχρι που τον ειδα. 
Τωρα ο ιδιος δεν ξερει που τον βρηκε ο αλλος, αλλα θα τον ρωτησει λεει.

Κώστα, που έχεις μπλέξει;;; :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Tenshi είπε

Κώστα, που έχεις μπλέξει;;; :ph34r:

Στην χειροτερη με Τριαδες αντε και καμια Γιακουζα, αλλα νταξ...

Αξιζει το ρισκο για το review ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ilos είπε

160 ευρώ μαζί με b450 (ακόμα και κινέζικη) και prism είναι αρκετά καλή τιμή. Αν και πάλι θα προτιμούσα τον ντεμέκ 1600af στα 85.😁

Gigabyte B450 S2H η μητρικη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...