Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρέπει να περιμένω πάνω απο 2 μήνες και αν πέσουν οι τιμές..

Απλά ρώτησα αν εχουν μεγάλες διαφορές με τον 3600x επειδή τώρα παιζει στις ίδιες τιμές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εαν θες να αγορασεις αυτην την χρονικη περιοδο,φυσικα και 3600xt απο την στιγμη που η διαφορα τιμης τους ειναι σχεδον μηδαμινη.

πριν 2 μηνες,ειχαν κανα εικοσαρικο διαφορα,τωρα ειναι στα ιδια αλλα εχουν παρει μια γενικη αυξηση κοντα στο 20%.

για εμενα..?εαν δεν καιγεσαι,περιμενεις.

βεβαια παλι υπαρχει ενα ρισκο,γιατι ναι μεν εχουν ανεβει αρκετα προιοντα αυτην την περιοδο,

αλλα κανεις δεν ξερει τι θα γινει μετα..

μπορει να πεσουν μπορει και να ανεβουν..

ειναι πολυ δυσκολο να γινουν προβλεψεις ετσι οπως εχει διαμορφωθει η αγορα...

τα ζυγιζεις και αποφασιζεις...

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτήν την χρονική στιγμή νομίζω είναι πολύ καλή ευκαιρία . Δεδομένου οτι εγώ πήγαινα για τον 3600x  εξ'αρχής αλλά μέσα σε 2 εβδομάδες η τιμή του ανέβηκε πάρα πολύ οπότε πήρα τον 3600xt που ειναι στα ίδια λεφτά τώρα και είναι και πιο καινούριος.

 

Επεξ/σία από Χαρμανης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως βρω και μητρική τελικά. Παρήγγειλα μια dark hero από alternate.de, και λένε την έστειλαν 8/12 με ups. To tracking δείχνει ότι θα παραλάβω 14/12. Θα δείξει... 🙂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/12/2020 στις 12:11 ΠΜ, petasis είπε

Ίσως βρω και μητρική τελικά. Παρήγγειλα μια dark hero από alternate.de, και λένε την έστειλαν 8/12 με ups. To tracking δείχνει ότι θα παραλάβω 14/12. Θα δείξει... 🙂

Τελικά δεν παρέλαβα ακόμα. Το 14 έγινε 15, το δέμα "βγήκε για παράδοση", δεν ήρθε ποτέ, και τελικά στο tracking έβαλαν "λάθος διεύθυνση".

Επικοινώνησα μαζί τους, την σωστή διεύθυνση είχαν. Την άλλαξαν στην ίδια (να είναι καλυμμένοι) και αρχίσαμε το αν δεν έρθει αύριο, θα έρθει μεθαύριο, και αν δεν έρθει μεθαύριο, θα έρθει ανήμερα.

Στην πράξη, δεν θέλουν να το φέρουν, και άρχισαν δικαιολογίες και καθυστερήσεις. Δηλαδή βρέθηκε dark hero, και κάθεται κάπου στην Αττική. Και αυτά με UPS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, petasis είπε

Τελικά δεν παρέλαβα ακόμα. Το 14 έγινε 15, το δέμα "βγήκε για παράδοση", δεν ήρθε ποτέ, και τελικά στο tracking έβαλαν "λάθος διεύθυνση".

Επικοινώνησα μαζί τους, την σωστή διεύθυνση είχαν. Την άλλαξαν στην ίδια (να είναι καλυμμένοι) και αρχίσαμε το αν δεν έρθει αύριο, θα έρθει μεθαύριο, και αν δεν έρθει μεθαύριο, θα έρθει ανήμερα.

Στην πράξη, δεν θέλουν να το φέρουν, και άρχισαν δικαιολογίες και καθυστερήσεις. Δηλαδή βρέθηκε dark hero, και κάθεται κάπου στην Αττική. Και αυτά με UPS.

Καλά δεν μπορείς να φανταστείς τι χαμός έγινε με τα δικά μου δέματα. Plus 2 από αυτά δεν είχαν καν κουτί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, petasis είπε

Για πες...

Παραγγελία για new PC πριν το BF από Amazon. Σπάει τα parts se 9 πακέτα, τα οποία 2 (GPU/PSU) βγήκαν out of stock αφού τα είχα πληρώσει κτλ μερικές ώρες πριν (ενώ ήταν σε stock κανονικά..). Από τα υπόλοιπα 7 ήρθαν τα 4, τα 2 δεν έχει κανείς ιδέα που είναι και το τελευταίο έρχεται.. Από αυτά που ήρθαν το ένα ήταν η mobo η οποία δεν είχε κουτί και είχε πάνω στο ίδιο κουτί της mobo όλα τα αυτοκόλλητα της Amazon και courier κτλ και ακριβώς το ίδιο και στον έναν HDD..! Ακόμα δεν τα άνοιξα γιατί δεν ξέρω τι θα αντικρίσω εκεί μέσα..

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/12/2020 στις 8:44 ΜΜ, petasis είπε

Τελικά δεν παρέλαβα ακόμα. Το 14 έγινε 15, το δέμα "βγήκε για παράδοση", δεν ήρθε ποτέ, και τελικά στο tracking έβαλαν "λάθος διεύθυνση".

Επικοινώνησα μαζί τους, την σωστή διεύθυνση είχαν. Την άλλαξαν στην ίδια (να είναι καλυμμένοι) και αρχίσαμε το αν δεν έρθει αύριο, θα έρθει μεθαύριο, και αν δεν έρθει μεθαύριο, θα έρθει ανήμερα.

Στην πράξη, δεν θέλουν να το φέρουν, και άρχισαν δικαιολογίες και καθυστερήσεις. Δηλαδή βρέθηκε dark hero, και κάθεται κάπου στην Αττική. Και αυτά με UPS.

Και ακόμα περιμένω... Άλλα περίμενα από την UPS, αλλά δυστυχώς άρχισαν τα περάσαμε και δεν σας βρήκαμε, αλλά δεν πήραμε τηλέφωνο, και να δεις δεν αφήσαμε και χαρτί. Αλλά περάσαμε στις 19:04. Και να δεις, και εγώ που καθόμουν στον κήπο μέχρι τις 19:20, έτυχε να μην τους δω. 😋

Στο τηλέφωνο μόλις είπα για την ημερήσια αποζημίωση των 6 ευρώ μου το έκλεισαν (!), οπότε το ζήτησα εγγράφως.

Συγνώμη για το offtopic, αλλά ας μείνει μια μικρή καταγραφή και εδώ, μπορεί να χρειαστεί στην διαδικασία αποζημίωσης. 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/12/2020 στις 11:42 ΜΜ, jmirko15 είπε

Παραγγελία για new PC πριν το BF από Amazon. Σπάει τα parts se 9 πακέτα, τα οποία 2 (GPU/PSU) βγήκαν out of stock αφού τα είχα πληρώσει κτλ μερικές ώρες πριν (ενώ ήταν σε stock κανονικά..). Από τα υπόλοιπα 7 ήρθαν τα 4, τα 2 δεν έχει κανείς ιδέα που είναι και το τελευταίο έρχεται.. Από αυτά που ήρθαν το ένα ήταν η mobo η οποία δεν είχε κουτί και είχε πάνω στο ίδιο κουτί της mobo όλα τα αυτοκόλλητα της Amazon και courier κτλ και ακριβώς το ίδιο και στον έναν HDD..! Ακόμα δεν τα άνοιξα γιατί δεν ξέρω τι θα αντικρίσω εκεί μέσα..

Εγώ πάντως με πακέτα ηλεκτρονικών ειδών αξίας 176 ευρώ τα 112 ήρθαν αφού πήρα refund από την Amazon. Μιλάμε για 15 μέρες καθυστέρηση κάπου είχαν κολλήσει στην Ελλάδα από 22 Νοέμβρη! ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω τον 3700x τον δουλευω με κλειστο το pbo.

απ`οσο το εχω ψαξει,οι διαφορες on/off ειναι απο ελαχιστες εως μηδαμινες.

οποτε αποφασιζεις εαν θα το εχεις on για πολυ μικρο κερδος,ή off για να τον δουλευεις μεχρι και 5-8 βαθμους χαμηλοτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, musedoubler είπε

Εγώ πάντως με πακέτα ηλεκτρονικών ειδών αξίας 176 ευρώ τα 112 ήρθαν αφού πήρα refund από την Amazon. Μιλάμε για 15 μέρες καθυστέρηση κάπου είχαν κολλήσει στην Ελλάδα από 22 Νοέμβρη! ;) 

Καλά ότι θα τους στείλω θα τους στείλω, για αρχή αυτό δεν είναι συσκευασία. Πάλι καλά που δεν παρήγγειλα από τους HDD χωρίς κουτί που πουλάνε θα μου κολλούσανε πάνω στον HDD τα αυτοκόλλητα και θα το στέλνανε..

Επίσης τα χαμένα δέματα πάνε κοντά στα 500 :P Αλλά δεν σκάω για αυτό. Το 18 που είχα πάρει το PC με τον 2700x μου είχαν χάσει ~800eu πακέτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους ήρθε και η μητρική. Αλλά βρε παιδιά, 460 ευρώ, δεν θα έπρεπε να έχει ένα αντιστατικό σακουλάκι; Δείτε πως ήρθε, μέσα στα χαρτόνια. Έτσι μοιράζει τις μητρικές η asus; (Αυτό ακριβώς είδα μόλις άνοιξα το κουτί. Πάω να ψάξω για κανά unboxing...)

20201218_175944.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...