Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικος τουρισμος


Kritsina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά και καλο μηνα!! Θα ηθελα να ρωτησώ τωρα με τις αιτησεις κοινωνικου τουρισμου μπορω να δηλωσω φιλο μου στους ωφελουμενους ?? Αν οχι τι γινεται σε αύτη τη περιπτωση  που παρω τήν επιταγη(με το καλο :p) κ παω σε καποιο καταλυμα με αλλο ατομο μαζι μου?? Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 672
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φίλο σου δεν μπορείς να δηλώσεις. Αυτός δεν είναι δικαιούχος; στο κατάλυμα τους λες οτι θες ένα δίκλινο αλλά μόνο ο ένας είναι δικαιούχος και πληρώνεις την διαφορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αίτηση που γίνεται ακριβώς; Μπαίνω στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες και μετά πάω ΑΙΤΗΣΕΙΣ --> Υποβολή αίτησης, αλλά δεν μου το βγάζει στη λίστα. Εκτός φυσικά αν δεν το δικαιούμαι δεν δεν μου το βγάζει, αν και το 2018 είχα πάνω από 50 ένσημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μπήκαμε με τον αδερφό μου να κάνει αίτηση και ζητάει Αριθμό μητρώου εφκα. Τι ακριβώς είναι αυτό? Έχει σχέση με τον Α.Μ. ΙΚΑ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, bcsaul είπε

Ρε παιδιά μπήκαμε με τον αδερφό μου να κάνει αίτηση και ζητάει Αριθμό μητρώου εφκα. Τι ακριβώς είναι αυτό? Έχει σχέση με τον Α.Μ. ΙΚΑ? 

Το ιδιο ειναι και τα δυο.Ουσιαστικα ειναι ο Α.Μ.Α. (αριθμος μητρωου ασφαλισμενου).

Επεξ/σία από chsam
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά! Στο site του οαεδ μπαίνω και πατάω πάνω στην ανακοίνωση "Έναρξη υποβολής αιτήσεων στο Πρόγραμμα Κοινωνικού Τουρισμού Περιόδου 2019-2020" και στη σελίδα που με βγάζει δεν έχει κάτι σχετικό για να πατήσω να κάνω αίτηση! Τι λάθος κάνω;

Άκυρο. Βρήκα το λάθος. Αλλού έπρεπε να μπω! 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, ποια είναι η διαδικασία, γνωρίζει κανείς;

Μπορεί να κάνει οποιοσδήποτε αίτηση;

Πρέπει να δημιουργήσει κάποιο λογαριασμό στο site του ΟΑΕΔ; Γιατί μπήκα να δω τι παίζει και θέλει συνθηματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, phanispal said:

Ρε παιδιά, ποια είναι η διαδικασία, γνωρίζει κανείς;

Μπορεί να κάνει οποιοσδήποτε αίτηση;

Πρέπει να δημιουργήσει κάποιο λογαριασμό στο site του ΟΑΕΔ; Γιατί μπήκα να δω τι παίζει και θέλει συνθηματικά.

Πρώτη φορά δοκίμασα να κάνω. Συνδέθηκα με τους κωδικούς του taxisnet και στη συνέχεια το site του ΟΑΕΔ μου έδωσε όνομα χρήστη και συνθηματικό (τα οποία μετά από λίγο τα άλλαξα γιατί ήταν κάτι κατεβατά με αριθμούς μόνο). Μπήκα στο προφίλ μου, πάτησα 'Αιτήσεις', μετά 'Υποβολή Αίτησης',  'Επιλογή νέας Αίτησης που θέλετε να υποβάλετε' και μετά πάτησα 'Εκδήλωση ενδιαφέροντος συμμετοχής στο ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2019-2020' και έκανα την αίτηση για τον κοινωνικό τουρισμό (σε κάποιο κουτάκι ήθελε και το Α.Μ.Α). Την αίτηση την έκανα απλά ως ασφαλισμένη εργαζόμενη, τώρα τί γίνεται στη συνέχεια, πότε θα μάθω αν είμαι δικαιούχος κλπ δεν έχω ιδέα :P

Επεξ/σία από *nenya*
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Δε ζητάει το ΑΜΑ, ζητάει τον αριθμό μητρώου Εφκα το οποίο είναι ο ΑΜΚΑ που έχουμε.

Το ΑΜΑ έχει καταργηθεί γιατί από ΙΚΑ έγινε εφκα. Τουλάχιστον αυτό δήλωσα εγώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 minutes ago, sot20 said:

Καλησπέρα παιδιά. Δε ζητάει το ΑΜΑ, ζητάει τον αριθμό μητρώου Εφκα το οποίο είναι ο ΑΜΚΑ που έχουμε.

Το ΑΜΑ έχει καταργηθεί γιατί από ΙΚΑ έγινε εφκα. Τουλάχιστον αυτό δήλωσα εγώ 

Για δες κι εδώ http://www.odigostoupoliti.eu/asfalisi-sto-ika-arithmos-mitroou-asfalismenou-ama/

Με λίγο ψάξιμο βλέπω ότι το παλιό ΑΜΑ είναι αυτό που λένε πλέον αριθμό μητρώου ΕΦΚΑ.

(Δεν έχει καταργηθεί το ΑΜΑ μας δλδ, ακόμα το χρησιμοποιώ κανονικά όπου μου το ζητάνε.)

Επεξ/σία από *nenya*
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sot20 είπε

Καλησπέρα παιδιά. Δε ζητάει το ΑΜΑ, ζητάει τον αριθμό μητρώου Εφκα το οποίο είναι ο ΑΜΚΑ που έχουμε.

Το ΑΜΑ έχει καταργηθεί γιατί από ΙΚΑ έγινε εφκα. Τουλάχιστον αυτό δήλωσα εγώ 

Τοτε εκανες λαθος και θα πρεπει να το διορθωσεις. Το Α.Μ.Α. (Αριθμος Μητρωου Ασφαλισμενου), ειτε ειναι ΙΚΑ, ειτε εφκα, ειτε αυριο μεθαυριο ποιος ξερει τι.....θα ειναι ο αριθμος Αριθμος Μητρωου Ασφαλισμενου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sot20 είπε

Καλησπέρα παιδιά. Δε ζητάει το ΑΜΑ, ζητάει τον αριθμό μητρώου Εφκα το οποίο είναι ο ΑΜΚΑ που έχουμε.

Το ΑΜΑ έχει καταργηθεί γιατί από ΙΚΑ έγινε εφκα. Τουλάχιστον αυτό δήλωσα εγώ 

Λάθος το δήλωσες...το ΑΜΑ πρέπει να δηλώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...