Προς το περιεχόμενο

Νέα οθόνη Pro Display XDR από την Apple με τιμή $4999, αλλά χωρίς το «stand» (πωλείται ξεχωριστά έναντι… $999)


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 7/6/2019 στις 6:13 ΜΜ, Fotis13 είπε

Μια χαρα μπορει να κοστιζει και 850 και 1000  και 8500 με την ιδια λογικη που μια  τσαντα κοστιζει 5.000 και 10.000 και ενα ζευγαρι παπουτσια  αθλητικα 700 ευρω  και ενα μπουφαν-γιλεκο 900 ευρω .. Το οτι δεν το εχετε χωνεψει ακομα αυτο σε συγκεκριμενες κατηγοριες προιοντων ειναι καθαρα δικο σας θεμα , με τον χρονο θα το χωνεψετε και αυτο  .

Πάμε για άλλη μια φορά.. 

Το θέμα δεν είναι η τιμή. Προσωπικά δεν με απασχολεί η τιμή ούτε στο ελάχιστο. Υπάρχουν οθόνες πολύ ακριβότερες. Υπάρχουν τσάντες ακριβότερες. Πορτοφόλια ακριβότερα. Δεν είναι το θέμα το premium προϊόν, ούτε το κρίνω αν πρέπει καν να θεωρηθεί premium.. υπάρχουν οθόνες με 25.000 €.. 

Το θέμα είναι πως πρόκειται για ένα προϊόν που δεν διατίθεται ολοκληρωμένο. Πάω στο κατάστημα, αγοράζω την οθόνη, ανοίγω το κουτί, και τι? Τίποτα.. ένα μη λειτουργικό προϊόν. Δεν μπορεί να στερεωθεί με κανέναν τρόπο. Συνεπώς, δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Αυτό μπορεί να χωνευτεί ή είναι τόσο δύσκολο? 

Δεν με νοιάζει ποιος κατασκευάζει αυτό το προϊόν. Δεν έχω κράξει ποτέ την apple, ούτε κάποια άλλη εταιρεία για τις τιμές που πουλάει. Δεν με απασχολεί αυτό. 

Η LV τσάντα ώμου δεν πωλείται χωρίς λουρί. Η ferrari δεν πουλάει χωρίς ζάντες. Τα ΕΖ κουστούμια δεν πωλούνται χωρίς κουμπιά. Τα omega δεν πωλούνται χωρίς μπρασελέ.

Η μη λειτουργική φύση του προϊόντος είναι το πρόβλημα. Αν σας φαίνεται τόσο δύσκολο να το καταλαβετε, τι να πω..

υ.γ. όπως έχω αναφέρει και σε παλιότερο μήνυμα, αναμένω παραδείγματα προϊόντων που πωλούνται σε μη λειτουργική κατάσταση, και που πρέπει να αγοραστούν κύρια μέρη τους για να λειτουργήσουν.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 384
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, johnieXoX είπε

Πάμε για άλλη μια φορά.. 

Το θέμα δεν είναι η τιμή. Προσωπικά δεν με απασχολεί η τιμή ούτε στο ελάχιστο. Υπάρχουν οθόνες πολύ ακριβότερες. Υπάρχουν τσάντες ακριβότερες. Πορτοφόλια ακριβότερα. Δεν είναι το θέμα το premium προϊόν, ούτε το κρίνω αν πρέπει καν να θεωρηθεί premium.. υπάρχουν οθόνες με 25.000 €.. 

Το θέμα είναι πως πρόκειται για ένα προϊόν που δεν διατίθεται ολοκληρωμένο. Πάω στο κατάστημα, αγοράζω την οθόνη, ανοίγω το κουτί, και τι? Τίποτα.. ένα μη λειτουργικό προϊόν. Δεν μπορεί να στερεωθεί με κανέναν τρόπο. Συνεπώς, δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Αυτό μπορεί να χωνευτεί ή είναι τόσο δύσκολο? 

Δεν με νοιάζει ποιος κατασκευάζει αυτό το προϊόν. Δεν έχω κράξει ποτέ την apple, ούτε κάποια άλλη εταιρεία για τις τιμές που πουλάει. Δεν με απασχολεί αυτό. 

Η LV τσάντα ώμου δεν πωλείται χωρίς λουρί. Η ferrari δεν πουλάει χωρίς ζάντες. Τα ΕΖ κουστούμια δεν πωλούνται χωρίς κουμπιά. Τα omega δεν πωλούνται χωρίς μπρασελέ.

Η μη λειτουργική φύση του προϊόντος είναι το πρόβλημα. Αν σας φαίνεται τόσο δύσκολο να το καταλαβετε, τι να πω..

υ.γ. όπως έχω αναφέρει και σε παλιότερο μήνυμα, αναμένω παραδείγματα προϊόντων που πωλούνται σε μη λειτουργική κατάσταση, και που πρέπει να αγοραστούν κύρια μέρη τους για να λειτουργήσουν.

Άσχετο και συμφωνώ με αυτά που λες αλλά η LV πουλάει σχεδόν όλες τις τσάντες χωρίς ή με μέτριο λουρί στην καλύτερη των περιπτώσεων. Το λουρί το πληρώνεις έξτρα. Ίδια κακή πρακτική κι εδώ.

Επεξ/σία από fytotech
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, johnieXoX είπε

Πάμε για άλλη μια φορά.. 

Το θέμα δεν είναι η τιμή. Προσωπικά δεν με απασχολεί η τιμή ούτε στο ελάχιστο. Υπάρχουν οθόνες πολύ ακριβότερες. Υπάρχουν τσάντες ακριβότερες. Πορτοφόλια ακριβότερα. Δεν είναι το θέμα το premium προϊόν, ούτε το κρίνω αν πρέπει καν να θεωρηθεί premium.. υπάρχουν οθόνες με 25.000 €.. 

Το θέμα είναι πως πρόκειται για ένα προϊόν που δεν διατίθεται ολοκληρωμένο. Πάω στο κατάστημα, αγοράζω την οθόνη, ανοίγω το κουτί, και τι? Τίποτα.. ένα μη λειτουργικό προϊόν. Δεν μπορεί να στερεωθεί με κανέναν τρόπο. Συνεπώς, δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Αυτό μπορεί να χωνευτεί ή είναι τόσο δύσκολο? 

Δεν με νοιάζει ποιος κατασκευάζει αυτό το προϊόν. Δεν έχω κράξει ποτέ την apple, ούτε κάποια άλλη εταιρεία για τις τιμές που πουλάει. Δεν με απασχολεί αυτό. 

Η LV τσάντα ώμου δεν πωλείται χωρίς λουρί. Η ferrari δεν πουλάει χωρίς ζάντες. Τα ΕΖ κουστούμια δεν πωλούνται χωρίς κουμπιά. Τα omega δεν πωλούνται χωρίς μπρασελέ.

Η μη λειτουργική φύση του προϊόντος είναι το πρόβλημα. Αν σας φαίνεται τόσο δύσκολο να το καταλαβετε, τι να πω..

υ.γ. όπως έχω αναφέρει και σε παλιότερο μήνυμα, αναμένω παραδείγματα προϊόντων που πωλούνται σε μη λειτουργική κατάσταση, και που πρέπει να αγοραστούν κύρια μέρη τους για να λειτουργήσουν.

οι αντιστοιχες οθονες των 25/30/40k πωλουνται με βάση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, johnieXoX said:

όπως έχω αναφέρει και σε παλιότερο μήνυμα, αναμένω παραδείγματα προϊόντων που πωλούνται σε μη λειτουργική κατάσταση, και που πρέπει να αγοραστούν κύρια μέρη τους για να λειτουργήσουν.

Εγώ πήρα ένα Desktop, πήγα σπίτι να δουλέψω, το άνοιξα και τι να δω; Δεν είχε οθόνη! Άχρηστο! Για να μην σου πω για έναν γνωστό μου που πήρε laptop και δεν είχε λειτουργικό! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Εγώ πήρα ένα Desktop, πήγα σπίτι να δουλέψω, το άνοιξα και τι να δω; Δεν είχε οθόνη! Άχρηστο! Για να μην σου πω για έναν γνωστό μου που πήρε laptop και δεν είχε λειτουργικό! 

Μηχανακι χωρις στεκα πουλανε ?  Γιατι θελω να βαλω μια premium 😂

Επεξ/σία από bluesattack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, CheOnWeb είπε

Εγώ πήρα ένα Desktop, πήγα σπίτι να δουλέψω, το άνοιξα και τι να δω; Δεν είχε οθόνη! Άχρηστο! Για να μην σου πω για έναν γνωστό μου που πήρε laptop και δεν είχε λειτουργικό! 

Λάθος παράδειγμα όμως γιατί το PC δουλεύει. Και κουμπώνει πάνω σε οποιαδήποτε οθόνη ήδη έχεις αν έχεις. Η οθόνη αυτή όμως δεν κουμπώνει πουθενά, θα την κρατάς στο χέρι σαν tablet...αν σου φαίνεται το ίδιο και το αυτό, καλωσήρθες στο apple distortion field

PC χωρίς οθόνη θα πάρει όποιος έχει ήδη οθόνη (ή τηλέοραση).Γιαυτό πουλάνε και PC χωρίς όθονες άλλωστε, γιατί υπάρχουν άτομα που ήδη έχουν. Κόσμος που ήδη έχει το stand όμως δεν υπάρχει. Γενικά επιχείρημα 5χρονου ήταν αυτό, θα φταίει το Apple distortion field

Επεξ/σία από Ryzenlake
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 minutes ago, Ryzenlake said:

Λάθος παράδειγμα όμως γιατί το PC δουλεύει. Και κουμπώνει πάνω σε οποιαδήποτε οθόνη ήδη έχεις αν έχεις. Η οθόνη αυτή όμως δεν κουμπώνει πουθενά, θα την κρατάς στο χέρι σαν tablet...αν σου φαίνεται το ίδιο και το αυτό, καλωσήρθες στο apple distortion field

PC χωρίς οθόνη θα πάρει όποιος έχει ήδη οθόνη (ή τηλέοραση).Γιαυτό πουλάνε και PC χωρίς όθονες άλλωστε, γιατί υπάρχουν άτομα που ήδη έχουν. Κόσμος που ήδη έχει το stand όμως δεν υπάρχει. Γενικά επιχείρημα 5χρονου ήταν αυτό, θα φταίει το Apple distortion field

Καταρχάς δεν υπάρχει Apple Distortion Field. Είναι "Jobs Distortion Field". Η Apple απλώς προσπαθεί ανεπιτυχώς να το μιμηθεί.

Και η οθόνη δουλεύει και τη βάζεις σε όποια vesa έχεις. Και ναι, υπάρχει κόσμος που έχει ήδη τέτοια ή προτιμάει να πάρει μία, παρά να αγοράσει το Stand της Apple.
Αν πιστεύεις πραγματικά ότι υπάρχει άνθρωπος που θα πάει να πάρει αυτή την οθόνη και δεν θα γνωρίζει/θα του πουν, ότι πρέπει να πάρει και βάση ή vesa mount, τι να πω, έχεις δίκιο. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, CheOnWeb είπε

Καταρχάς δεν υπάρχει Apple Distortion Field. Είναι "Jobs Distortion Field". Η Apple απλώς προσπαθεί ανεπιτυχώς να το μιμηθεί.

Και η οθόνη δουλεύει και τη βάζεις σε όποια vesa έχεις. Και ναι, υπάρχει κόσμος που έχει ήδη τέτοια ή προτιμάει να πάρει μία, παρά να αγοράσει το Stand της Apple.
Αν πιστεύεις πραγματικά ότι υπάρχει άνθρωπος που θα πάει να πάρει αυτή την οθόνη και δεν θα γνωρίζει/θα του πουν, ότι πρέπει να πάρει και βάση ή vesa mount, τι να πω, έχεις δίκιο. 😂

Δεν είναι συμβατή με vesa.

Μα πόσο δύσκολο είναι να γίνει κατανοητό αυτό?? Δεν την βγάζεις από το κουτί και τη βάζεις σε όποια βάση vesa έχεις. Αν την βάλεις θα πέσει. 

Ο ειδικός adaptor για να γίνει συμβατή η οθόνη με vesa κοστίζει 200 $.

Συνεχίζεις όμως να λες τα δικά σου και να φέρεις άκυρα παραδείγματα.. συνέχισε έτσι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Καταρχάς δεν υπάρχει Apple Distortion Field. Είναι "Jobs Distortion Field". Η Apple απλώς προσπαθεί ανεπιτυχώς να το μιμηθεί.

Και η οθόνη δουλεύει και τη βάζεις σε όποια vesa έχεις. Και ναι, υπάρχει κόσμος που έχει ήδη τέτοια ή προτιμάει να πάρει μία, παρά να αγοράσει το Stand της Apple.
Αν πιστεύεις πραγματικά ότι υπάρχει άνθρωπος που θα πάει να πάρει αυτή την οθόνη και δεν θα γνωρίζει/θα του πουν, ότι πρέπει να πάρει και βάση ή vesa mount, τι να πω, έχεις δίκιο. 😂

Μα δεν μπορείς ουτε σε VESA να την βάλεις, πρέπει να αγοράσεις extra το vesa mount...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, johnieXoX said:

Συνεχίζεις όμως να λες τα δικά σου και να φέρεις άκυρα παραδείγματα.. συνέχισε έτσι

Φυσικά και λέω τα "δικά μου". Εσύ τι λες; Την πανανθρώπινη αλήθεια;

 

4 minutes ago, Ryzenlake said:

Μα δεν μπορείς ουτε σε VESA να την βάλεις, πρέπει να αγοράσεις extra το vesa mount...

Και στο απαγορεύει κάποιος αυτό ή είναι μυστικό; Φαντάζομαι ότι θέλεις κι εσύ να ήταν μέσα και να κόστιζε το πακέτο 5.200, ώστε αυτός που θα πάρει το Stand, να πάρει και το vesa με το ζόρι. οκ.

Για να καταλάβω: Η Apple προτείνει: Οθόνη: 5000, βάση: 1000, vesa mount: 200. Εσείς πώς θα τα πουλούσατε αυτά στη θέση της; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Ryzenlake είπε

Λάθος παράδειγμα όμως γιατί το PC δουλεύει. Και κουμπώνει πάνω σε οποιαδήποτε οθόνη ήδη έχεις αν έχεις. Η οθόνη αυτή όμως δεν κουμπώνει πουθενά, θα την κρατάς στο χέρι σαν tablet...αν σου φαίνεται το ίδιο και το αυτό, καλωσήρθες στο apple distortion field

PC χωρίς οθόνη θα πάρει όποιος έχει ήδη οθόνη (ή τηλέοραση).Γιαυτό πουλάνε και PC χωρίς όθονες άλλωστε, γιατί υπάρχουν άτομα που ήδη έχουν. Κόσμος που ήδη έχει το stand όμως δεν υπάρχει. Γενικά επιχείρημα 5χρονου ήταν αυτό, θα φταίει το Apple distortion field

Φίλε μου σταματα να λες τα δικα σου. Το ιδιο ακριβως ειναι. Οταν αγοραζω laptop χωρις λογισμικό τι πρεπει να κανω μετα; Μηπως πρεπει να αγορασω και το λογισμικο να το περάσω; Η πιστευεις οτι εχουν όλοι σπιτι τους ενα λογισμικο να περάσουν στο laptop που παίρνουν;

Το ίδιο και με το desktop χωρίς οθόνη. Τι σε κάνει να πιστεύεις οτι ολοι έχουν μια οθόνη σπίτι τους; Εγω δεν έχω ας πούμε. Πρέπει να βγω να κράζω οσες εταιρίες πουλάνε σκετα desktop; Δεν υποστηρίζω την τιμή του stand και γενικα δε μου αρεσε ο τροπος που το πούλησε γιατί επισκίασε πιθανότατα την καλυτερη οθόνη σε τιμες κατω απο 10k στην αγορα αυτη τη στιγμη αλλα μη λέμε οτι θέλουμε

 

Επεξ/σία από Choulio
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Και στο απαγορεύει κάποιος αυτό ή είναι μυστικό; Φαντάζομαι ότι θέλεις κι εσύ να ήταν μέσα και να κόστιζε το πακέτο 5.200, ώστε αυτός που θα πάρει το Stand, να πάρει και το vesa με το ζόρι. οκ.

Για να καταλάβω: Η Apple προτείνει: Οθόνη: 5000, βάση: 1000, vesa mount: 200. Εσείς πώς θα τα πουλούσατε αυτά στη θέση της; 

Εγώ δεν προτείνω τίποτα, δεν με απασχολεί το αν θα σου βάλει μέσα τη βάση, το mount η αμα στην πουλάει και χωρίς panel. Το παραδείγμα σου ανέφερα πως είναι άκυρο παντελώς. Αν δεν το βλέπεις, ε τι να κάμω, προσπάθησα να βοηθήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Choulio είπε

Φίλε μου σταματα να λες τα δικα σου. Το ιδιο ακριβως ειναι. Οταν αγοραζω laptop χωρις λογισμικό τι πρεπει να κανω μετα; Μηοως πρεπει να αγορασω και το λογισμικο να το περάσω; Η πιστευεις οτι εχουν όλοι σπιτι τους ενα λογισμικο να περάσουν στο laptop που πέρνουν; Το ίδιο και με το desktop χωρίς οθόνη. Τι σε κάνει να πιστεύεις οτι ολοι έχουν μια οθόνη σπίτι τους.

Δεν δίνονται χωρίς λειτουργικό.

Δίνονται με free dos. Ακόμα και έτσι είναι λειτουργικό. Μπορείς να κάνεις πολλά περισσότερα πράγματα από την οθόνη που συζητάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Choulio είπε

Φίλε μου σταματα να λες τα δικα σου. Το ιδιο ακριβως ειναι. Οταν αγοραζω laptop χωρις λογισμικό τι πρεπει να κανω μετα; Μηοως πρεπει να αγορασω και το λογισμικο να το περάσω; Η πιστευεις οτι εχουν όλοι σπιτι τους ενα λογισμικο να περάσουν στο laptop που πέρνουν; Το ίδιο και με το desktop χωρίς οθόνη. Τι σε κάνει να πιστεύεις οτι ολοι έχουν μια οθόνη σπίτι τους.

Δεν είπα ότι όλοι έχουν οθόνη σπίτι τους. Είπα οτι κάποιοι έχουν. Οπότε ΠΡΟΦΑΝΩΣ, γιαυτό πωλούνται και desktop χωρίς οθόνη. Γιαυτού που ήδη έχουν. Αν και εσύ επιμένεις πώς είναι το ίδιο και το αυτό, ε δεν, τι να πω, έχουμε πρόβλημα σαν έθνος. Επίσης, εσύ μπορεί να θες το X desktop με την Υ οθόνη ή την Ζ οθόνη κλπα. Τέσπα, νομίζω δεν έχει νόημα. Οταν πρόκειται για την Apple η κοινή λογική φεύγει από το παράθυρο και στηρίζουμε επιχειρήματα 12χρόνου. Συνεχίστε έτσι

Επεξ/σία από Ryzenlake
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, johnieXoX είπε

Δεν δίνονται χωρίς λειτουργικό.

Δίνονται με free dos. Ακόμα και έτσι είναι λειτουργικό. Μπορείς να κάνεις πολλά περισσότερα πράγματα από την οθόνη που συζητάμε.

Ακου το επιχειρημα που δίνει και σκέψου κάποιος να το ελεγε για προιον της Apple. Σκεψου τι θα του εσουραν ολοι και συ μαζι. Αυτα ειναι αστεια πραγματα που λες.

Με την ιδια λογικ δεν δινεται μη λειτουργικη η οθονη. Την συνδέεις κάπου την στηριζεις και κάνεις δουλειά. Πολλα μα παρα πολλά περισσοτερα απο το laptop με free dos. Ελεος κάπου και μετα λενε καποιοι για distortion fields κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...