Προς το περιεχόμενο

Gaming pc build ! Help !


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είναι τόσο άσχημη οθόνη για να την αλλάξει κατευθείαν. Σίγουρα υπάρχουν πολύ καλύτερες αλλά δε νομίζω να είναι και επιτακτική ανάγκη να την αλλάξει άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι ειπες πριν για εξωτερικο οποτε στειλε μου ενα site του εξωτερικου τυπου σκρουτζ η πες μου απο ποια χωρα θα τα παρεις για να βρω εγω!

http://geizhals.de/ γερμανια ειμαι τωρα οποτε απο εκει...καρτα γραφθκων να σηκωνει 4Κ . οθονη 4κ...τον ssd...epeksergasti auton pou xreiazomai ...mitriki exw mia alla den ksero an kanei gia auta...trofodotiko exw 550 watt ...auta pisteuw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια..

Ειμαι νεο μελος και δεν γνωριζω πολλα απο hardware πισι..

Θα ηθελα να μου πειτε τι mobo-cpu-ram να αγορασω εως 250Ε (MAX)

Αυτη τι στιγμη εχω τροφοδοτικο (Corsair CX430) -καρτα γραφικων (HD 7790) -σκληρο και κουτι .

Τα θελω για casual gaming.

Παιχνιδια που παιζω και θα ηθελα να παιξω : CS:Go - GTA V - NFS 3

Περιμενω τς απαντησεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τόσο άσχημη οθόνη για να την αλλάξει κατευθείαν. Σίγουρα υπάρχουν πολύ καλύτερες αλλά δε νομίζω να είναι και επιτακτική ανάγκη να την αλλάξει άμεσα.

 

Δεν κάνει το tv monitor για τέτοιο σύστημα.Όσο πιο γρήγορα την αλλάξει τόσο πιο γρήγορα θα δει διαφορά και θα αξιοποιηθεί πολύ καλύτερα το υπόλοιπο hardware.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια..

Ειμαι νεο μελος και δεν γνωριζω πολλα απο hardware πισι..

Θα ηθελα να μου πειτε τι mobo-cpu-ram να αγορασω εως 250Ε (MAX)

Αυτη τι στιγμη εχω τροφοδοτικο (Corsair CX430) -καρτα γραφικων (HD 7790) -σκληρο και κουτι .

Τα θελω για casual gaming.

Παιχνιδια που παιζω και θα ηθελα να παιξω : CS:Go - GTA V - NFS 3

Περιμενω τς απαντησεις σας.

 

http://prntscr.com/88mp3r

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάνει το tv monitor για τέτοιο σύστημα.Όσο πιο γρήγορα την αλλάξει τόσο πιο γρήγορα θα δει διαφορά και θα αξιοποιηθεί πολύ καλύτερα το υπόλοιπο hardware.

Καλά ας το πάρω εγώ το σύστημα και βλέπουμε,στην τελική μου την χάρισαν Τώρα λόγω εκλογών-εξεταστικής θα το καθυστερήσω λίγο, μάλλον Οκτώβριο. Αν και σκέφτομαι μήπως αξίζει να περιμένω και ως τα Χριστούγεννα λόγω των προσφορών.

Επίσης επειδή θέλω να ασχοληθώ και με λίγο Maya και 3dsMax μου πρότειναν καλύτερα NVIDIA.

Υ.Γ 

τόσο καιρό είμαι πάνω σε αυτό το λάπτοπ που επάξια αντέχει ακόμα: https://www.sony.co.uk/support/en/content/cnt-specs/VGN-FW41ZJ/list

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να φτιάξω καινούργιο πύργο που να μπορεί να παίζει σχετικά άνετα παιχνίδια αλλά θέλω να κρατήσω όσο πιο χαμηλά γίνεται το budget οπότε ακούω προτάσεις.
Μέχρι στιγμής έχω καταλήξει σε:
Μο/bo: Gigabyte 78LMT (70 ευρώ)
Ram:Corsair Venfeance 8GB (70 ευρώ)
HDD:WD Cavier Blue 500GB (60 ευρώ) έχω και SDD ήδη για να βάλω
CPU:AMD FX-8320 w OC (170 ευρώ) ???
Κάρτα Γραφικών ????
Για Case σκέφτομαι κάποιο απλό από το πλαίσιο όπως το Fazn που έχει αλλά θα δω.
Τροφοδοτικό έχω ένα 600άρι Zalman. Να το αλλάξω; hmmm.gif
Ψύκτρα έχω οπότε μαζί με της θήκης και του επεξεργαστή θα είναι κομπλέ.
Για πείτε smile.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε,όσο το ψάχνω ακούω προτάσεις αλλά ξεφεύγει το budget. Μέχρι 650€ κοιταω.

Εφτιαξα δοκιμαστικά ένα στο e-shop με τα παρακάτω:

Psu coolermaster 600w (50€)

Ram Crusial Ballistix 8GB (47€)

HDD WD 500GB (50€) ,έχω και SSD

Case Coolermaster N300 (52€)

Και τα σημαντικά όπου θέλω αν ειναι να τα αλλαξω με καλύτερα:

Mo/bo Asus M5A78L-M (72€)

CPU And FX-8320 3.5 Ghz (168€)

Vga Gigabyte GTX 750ti (176€).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους! Το πισι ειναι αυτο της υπογραφης μου και το θεμα εχει ως εξης:

 

Επειδη εχω λυσσαξει για ποδοσφαιροπαιχνιδο και θελω να παιξω τα next gen Fifa 15 & 16 (εχω λιωσει στο Pes 2015 και Fifa 14 για να σας προλαβω), σκεφτομαι να κανω μια αναβαθμιση στην καρτα γραφικων μου. Επειδη το συστημα μου ειναι παμπαλαιο και δεν θελω να πεταξω πολλα λεφτα, κανοντας ενα search βρηκα οτι και στο fifa 15 και στο fifa 16 οι minimum καρτες γραφικων ειναι οι Ati Radeon HD 5770 & Nvidia Gtx 650 ενω οι Recommended ειναι οι Ati Radeon HD 6870 & Nvidia Gtx 460 και σκεφτηκα μηπως επαιρνα καποια απο αυτες τις 4...κατα προτιμηση την φθηνοτερη. Πχ, εχω βρει την Gtx 460 στα 50€ και το σκεφτομαι.

 

Σκαλωνω ομως γιατι εχω βρει τις παραπανω καρτες σε διαφορες και διαφορετικες "υλοποιησεις". Αν εχετε καποια απο αυτες τις 4 να προτεινετε και σε ποια υλοποιηση να παω θα ημουν ευγνωμων. Επισης, αν υπαρχει καποια "ενδιαμεση" καρτα αναμεσα σε αυτες σε λογικη τιμη (nvidia η ati δεν εχω προτιμηση). Τελος, θελω να ρωτησω αν η μητρικη μου σηκωνει καποια απο αυτες τις καρτες λογω της ολιγο παλαιας pci-e θυρας της...Το μπατζετ ειναι παρα πολυ χαμηλο, καθ οτι προκειται απλα για τρελα της στιγμης. Γυρω στα 50-80€. Ευχαριστω εκ των προτερων :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια υπαρχει διαφορα μεταξυ fx 6300 και 8320 στα games?Το συστημα ειναι με μητρικη 970 chipset,8 giga ram,gtx 670,psu corsair 750w,ssd 120 g,1 tera hdd.Αναλυση 1080p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...