Προς το περιεχόμενο

Gaming pc build ! Help !


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια χαρά ωραίο είναι, άντε να το χαρείς τώρα.. Το μόνο πυο με χαλάει είναι το combo, αυτό είναι ανώτερο απο το Devastator.

Μικρό το κακό με αυτά ! Όπως και να έχει ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

 

Θα σου έλεγα να μη δώσεις τόσα λεφτά σε κουτί, RAM για να τρέξουν @2666 πρέπει να έχεις αντίστοιχη μητρική που να το υποστηρίζει, τροφοδοτικό οκ αφού θες να κάνεις CF (αν και δεν αξίζει) με 550W καλύπτεσαι για μία κάρτα, SSD οκ (υπάρχει και αυτός σε προσφορά), ο 6100 δεν κάνει overclock (επίσημα, ανεπίσημα με ψάξιμο μπορείς να τον ανεβάσεις).

 

Γνώμη μου ανέφερε το συνολικό budget σου, να δούμε τι καλό gaming μηχάνημα μπορεί να βγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά ωραίο είναι, άντε να το χαρείς τώρα.. Το μόνο πυο με χαλάει είναι το combo, αυτό είναι ανώτερο απο το Devastator.

Αυτο το combo εχω παραγγειλει, πρεπει να ειναι καλο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα δημιουργό ενα pc για gaming το οποιο θελω να μου κρατησει καιρο ας πουμε εχω τα παρακατω και θα ηθελα γνωμες για m/b (η οποια θα κρατησει για καιρο για να γινουν εκει πανω τα οτι updates ) καπου στα 150ευρώ η και 30 πανω κατω αν αξίζει

 

Κουτι: Corsair Graphite Series 600T White

Ram : Crucial-Ballistix-Tactical-16GB-DDR4-2666MHz

PSU : XFX TS SERIES 750W PSU full wired BRONZE Haswell support

SSD : ADATA SU800 256 GB

CPU : i3 6100 ( σκέφτομαι για αρχή )

No GPU για αρχη παλι

 

Αναβαθμιση

 

ι)150 Ε

ii) gaming

iii) Χωρις ειδικα προγραμματα 

iv ) Χωρις αγορα οθονης προς το παρον, στο μελλον θα υπαρξει αναβαθμιση και στην οθονη

v) Οχι περιφερειακα 

vi) Δεν με ενδιαφερει το καταστημα

Vii) Δεν με ενδιαφερει η συναρμολογηση 

viii ) oxi

ix ) Ναι θα υπαρχει , λογικα και crossfire

x) Μικρο overclock , οσο το επιτρεπει η ψυχτρα

xi) λιγο συχνοτητες με stock voltage

xii ) Εχω αναφερει πιο πανω τα κομματι

 

Αυτή εδώ θα έπαιρνα με το συγκεκριμένο σύστημα. Δε χρειάζεται να δώσεις παραπάνω

https://www.skroutz.gr/s/7397741/Asrock-B150M-Pro4.html

 

 

Εχω i5 2500Κ  (Not oc)

2 ram 4 gb each (DDR3)

Corsair PSU 450 W

 

Και σκεφτομαι να παω σε 6700K, να παρω μια μητρικη και μια Ram τον 8 (DDR4) και να κρατησω το παλιο κουτι, gpu και ισως το τροφοδοτικο. Σκεφτομαι να κανω OC μετα απο κανενα χρονο

 

Για mobo σκεφτομαι ειτε Asus Z170 Pro Gaming ειτε Gigabyte Z170-HD3P

Για Cpu cooler δεν ειμαι σιγουρος εαν παρω

 

Συμπλήρωσε την φόρμα καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου έλεγα να μη δώσεις τόσα λεφτά σε κουτί, RAM για να τρέξουν @2666 πρέπει να έχεις αντίστοιχη μητρική που να το υποστηρίζει, τροφοδοτικό οκ αφού θες να κάνεις CF (αν και δεν αξίζει) με 550W καλύπτεσαι για μία κάρτα, SSD οκ (υπάρχει και αυτός σε προσφορά), ο 6100 δεν κάνει overclock (επίσημα, ανεπίσημα με ψάξιμο μπορείς να τον ανεβάσεις).

 

Γνώμη μου ανέφερε το συνολικό budget σου, να δούμε τι καλό gaming μηχάνημα μπορεί να βγει.

 τα πραγματακια τα εχω ηδη ,μενει να συμπληρωσω μητρικη- CPU- γραφικων συνολο για ολα αυτα εχω καπου στα 300 ,+50 μπορω να βρω ευρω

 

Αυτή εδώ θα έπαιρνα με το συγκεκριμένο σύστημα. Δε χρειάζεται να δώσεις παραπάνω

https://www.skroutz.gr/s/7397741/Asrock-B150M-Pro4.html

 

 

 

 

Σε ευχαριστω, σηκωνει RAM κλπ ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια.. Τωρα στο επομενο κομμάτι ,σκεφτομαι ειτε να παω σε ενα celeron/pentium τον 30 -50 ευρω για αρχη και να δώσω κανα 200ρι για γραφικών η να παρω τον i3 , και κατι μετριο σε γραφικών η τον 6600κ και καθολου γραφικων.. (δλδ budget στα 250)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ακομη δεν εχω επεξεργαστη και γραφικών,για την γραφικων το γράφω νομίζω, απλα αυτη την στιγμη εχω 150 ευρώ ,τον αλλον μηνα θα μπορεσω να δωσω αλλα 250 για να κλείσω το συστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε ένα κόπο και γράψε τι έχεις ακριβώς και ποια παιχνίδια θες να παίζεις γιατί δε θα βγάλουμε άκρη. Η οθόνη που έχεις τι ανάλυση έχει; Αυτή που θες να πάρεις στο μέλλον θα είναι 1080p, 1440p, 4Κ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουτι: Corsair Graphite Series 600T White

Ram : Crucial-Ballistix-Tactical-16GB-DDR4-2666MHz

PSU : XFX TS SERIES 750W PSU full wired BRONZE Haswell support

SSD : ADATA SU800 256 GB

 

Απο παιχνιδια δεν παιζω κατι απαιτητικό γιατι δεν εχω και το σύστημα ,απλα θελω να τα παιζω σε καλα γραφικά και 60+ fps : dota2 ,heroes of the storm , smite ,drakensang

 

Η οθονη μου ειναι 1080p στο μελλον θελω να παρω 1440p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα τα παιχνίδια που παίζεις την παλεύουν άνετα με έναν i3 αλλά όπως και να το κάνεις o i5 είναι πιο futureproof σε περίπτωση που αποφασίσεις να παίξεις και κάτι πιο απαιτητικό. Επειδή θες να ανέβεις και σε ανάλυση οθόνης, ο επεξεργαστής θα έχει λιγότερο load ενώ η gpu περισσότερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εναν 6600k χωρις γραφικων για αρχή και οταν ανεβω σε οθονη προφανώς θα πρέπει να παω και σε καλη γραφικων ( γιατι τωρα λεω καμια rx 460)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...