Προς το περιεχόμενο

Gaming pc build ! Help !


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό το σύστημα το έχεις ήδη ή θέλεις να το πάρεις; Χωρίς κάρτα γραφικών αποκλείεται να είναι playable το παιχνίδι.

το έχει ένας φίλος μου και θέλει να δώσει 350 ακόμα να βάλει κάρτα και να πάρει μια οθόνη που δεν εχει..θα γίνει δουλειά ή δεν αξίζει?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το έχει ένας φίλος μου και θέλει να δώσει 350 ακόμα να βάλει κάρτα και να πάρει μια οθόνη που δεν εχει..θα γίνει δουλειά ή δεν αξίζει?

Και με 300€ γίνεται δουλειά

https://www.skroutz.gr/s/10443329/Gainward-GeForce-GTX1050-Ti-4GB-3828.html

https://www.skroutz.gr/s/8318433/LG-24MP58VQ.html

 

Θα υπήρχε μεγάλο bottleneck της APU αν πήγαινε στην GTX1060, γι' αυτό και θεωρώ ότι είναι λάθος η αγορά της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια καινουριος εδω. Αρχισα να φτιαχνω σταθερο υπολογιστη απο την αρχη μιας και εχω μονο ενα λαπτοπ μιας 5ετιας πλεον, δεν με ενδιαφερει τοσο για gaming προς το παρον οσο να φτιαξω ενα μηχανημα πολυ καλο και να βγαλω καποια χρονακια ανετα. Εχω παρει μεχρι στιγμης τα εξης κομματια :

  • Intel Core i7-6700K Box
  • Phanteks Eclipse P400 Tempered Glass White
  • Samsung 850 Evo 500GB
  • Corsair RMx Series 750X
  • DeepCool Captain 240 EX RGB Water Cpu Cooler
  • Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4-3000MHz

Απο μητρικη παιδια εχω κολλησει και δεν ξερω τι ακριβως να παρω καμια προταση και βοηθεια ; θα κανω και οβερκλοκ στανταρ. Καρτα γραφηκων προς το παρον την αφηνω και δεν μου φτανει το budget και δεν τον κανω για gaming να την χρειαζομαι κατευθειαν.

Σκεφτομαι εγω αυτην την motherboard Asus ROG Maximus IX Hero

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται πως ήρθε η ώρα να αναβαθμιστεί το σύστημα της υπογραφής, καθώς τα PES 18 και NBA 2k 18 (με τα οποία ασχολούμαι κάθε χρόνο) δεν φαίνεται να μπορούν να παίξουν στα high settings που θέλω.

 

Το ερώτημα είναι, φράγκα ιδιαίτερα δεν υπάρχουν, θα μπορούσα να αποφύγω τη ριζική αναβάθμιση (CPU, GPU, RAM)?

Υπάρχει περίπτωση να βγάλω 2-3 χρονάκια με έναν 8320 ή 8350?

 

Το PC χρησιμοποιείται για ταινίες, μουσική, browsing, ελαχιστότατο photoshop (ανταποκρίνεται μια χαρά το υπάρχον σύστημα) και casual gaming (Sports, Racing & Fighting Games).

 

Τι λέτε;

Έγραψα και σε προηγούμενη σελίδα, αλλά δεν απαντήθηκε

 

Πιστεύετε ότι θα πάρει "ανάσα" το PC με έναν 8350, για 2-3 χρόνια, πάντα για τη χρήση που αναφέρω;

 

Σε επιδόσεις ο 8350 με ποιόν Ryzen αντιστοιχεί πάνω-κάτω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν ήρθε η ώρα να μιλήσουμε και για το δικό μου σύστημα:

έφτιαξα τον υπολογιστή μου πριν 4 χρόνια.

τροφοδοτικο : 650 supersonic

motherboard : Gigabyte B85M-HD3

cpu: i7 4770 3.4 ghz

ram : 2x4 1,33 ghz

gpu: asus gtx650 ti

HDD: 500gb 

ssd: 850 evo 240 gb 

αποφάσισα να αλλάξω κάρτα γραφικών με σκοπο να παίζω overwatch /pubg ultra κ κανα άλλο παιχνιδακι οπως shadow of war κ αλλους νεους τιτλους , βεβαια αν δεν ειναι στο high δεν με νοιαζει .

του χρονου θα αλλαξω επεξεργαστη/μητρικη/ραμ. 

επίσης θα πάρω κ ένα πιο δυνατο κουτι για καλυτερη ψυξη φετος. αυτα. budget για κουτι ως55-60

budget για gpu απο 100 ως 200

επίσης πόσο μπορω να πουλησω την 650 ti?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγραψα και σε προηγούμενη σελίδα, αλλά δεν απαντήθηκε

 

Πιστεύετε ότι θα πάρει "ανάσα" το PC με έναν 8350, για 2-3 χρόνια, πάντα για τη χρήση που αναφέρω;

 

Σε επιδόσεις ο 8350 με ποιόν Ryzen αντιστοιχεί πάνω-κάτω;

Mια μικρη ανασα ναι,θα την παρει, δεν συγκρινεται με κανενα ryzen στο gaming ομως.

Ακομα και ο 1200 ειναι προτιμοτερος.

Aν δεν θες να μπαινεις σε διαδικασιες και να εχεις απλως καλυτερο συστημα απο το υπαρχον, προχωρα στην κινηση ενος μτχ 83χχ επεξεργαστη και μιας 1050ti  ή ακομα καλυτερα σε gtx970(μτχ) για καλυτερο συνδυασμο και αποτελεσματος (fx83xx+nvidia)

Θα σε κρατησει καιρο στην χρηση σου.

  1. budget για κουτι ως55-60
  2. budget για gpu απο 100 ως 200
  3. επίσης πόσο μπορω να πουλησω την 650 ti?
  1. Επειδη το κουτι θα παιξει κυριως αναλογα με το γουστο σου,σε ενα απο αυτα:

Tα πιο vfm τα zalman και τα natec  με ενσωματομενους ανεμιστηρες.

 

      2. gtx 1050ti/gtx 970(μτχ) 

      

      3. http://www.insomnia.gr/topic/501899-%CF%80%CF%8C%CF%83%CE%BF-%CE%BD%CE%B1-%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AE%CF%83%CF%89-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC%CF%83%CF%89-%CE%AD%CE%BD%CE%B1/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια, ο αδερφος θελει να παρει ενα πισι για λιγο World of warcraft κυριως και καμια ταινια ιντερνετ κτλ. εχετε καμια προταση με 400 κατοσταρικα ? αν εχετε καμια αγγελια στο μυαλο σας ακομη καλυτερα γιατι σε καινουργιο δεν νομιζω να υπαρχει. οθονη εχει, μονο πυργο θελει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το τροφοδοτικό φαντάζομαι εννοείς Seasonic, κι όχι Supersonic...σωστά;

τι να σ πω ps 650 εγραφε supersonic χτες π το διαβασα. δεν βαζω και το χερι μ στην φωτια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα! Ψάχνω να αγοράσω gaming Pc καθαρά για να παίζω pubg. Καινούργιο/μεταχειρισμένο δεν με ενδιαφέρει, καθώς το budget μου είναι οριακά στα 600€ για το tower. Περιφερειακά, οθόνες κλπ δεν με ενδιαφέρουν. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...