Προς το περιεχόμενο

Gaming pc build ! Help !


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλη την παρέα προχθές έγραψα εδώ για μια σύνθεση υπολογιστή για το pubg με budget τα 700€ πάνω-κάτω για τον Πύργο και μόνο. Σήμερα έπεσε στα μάτια μου μια ακόμη σύνθεση η/Υ χαμηλότερης αξίας και θέλω να μάθω αν αξίζει. Στο μέλλον (1-2 μήνες) θα μπορέσω να βάλω άλλη μια ίδια ram ώστε να φτάσω τα 16gb. Ποια είναι η γνώμη σας;; Αξίζει για τα χρήματα που κοστίζει ;; Ευχαριστώ προκαταβολικά

https://e-god.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD/e-god-x-pcbuilding-gr-pubg-gaming-desktop/?aff=375

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό κουτάκι αλλά δεν έχει ssd και θα ήθελα λίγο υψηλότερα χρονισμένες ram μαζί με λίγο καλύτερη μητρική. Επιπλέον πρέπει να ρωτήσεις πόσα θα σου χρεώσουν μεταφορικά και συναρμολόγηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ο physiciant.

@Striker4 αφού δίνεις που δίνεις 700€ πάνω κάτω όπως γράφεις, καλύτερα να πας σε κάτι τέτοιο.

Για να έχεις από τώρα ssd που είναι απαραίτητος για να περαστούν λειτουργικό-προγράμματα και το pubg (αφού είναι 250άρης χωράνε αυτά), ποιοτική μητρική για οποιαδήποτε μελλοντική αναβάθμιση και αρκετά δυνατή κάρτα γραφικών, σαφώς ανώτερη της 1050ti.

Από quickshop.gr :

post-233997-0-19728800-1513177129_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ο physiciant.

@Striker4 αφού δίνεις που δίνεις 700€ πάνω κάτω όπως γράφεις, καλύτερα να πας σε κάτι τέτοιο.

Για να έχεις από τώρα ssd που είναι απαραίτητος για να περαστούν λειτουργικό-προγράμματα και το pubg (αφού είναι 250άρης χωράνε αυτά), ποιοτική μητρική για οποιαδήποτε μελλοντική αναβάθμιση και αρκετά δυνατή κάρτα γραφικών, σαφώς ανώτερη της 1050ti.

Από quickshop.gr :

Η ψαλιδα εχει μειωθει βγαλε μια με z370 και 8100. Συγκριτικα με 1200 και 2666 μνημες νομιζω ειναι καλυτερα. Τουλαχιστον με τις τιμες που βλεπω στο quickshop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλά είναι αυτά για gaming σε συνδυασμό με rx460 και τροφοδοτικό 450w(τα οποία έχω ήδη..ryzen 1200 skill aegis ddr4 8gb 3000mhz και Asus prime A320 M-K με κουτί το aerocool QS 240

https://www.skroutz.gr/s/11740672/Asus-Prime-A320M-K.html?from=favorites_popup#specs

Σε αυτή τη μητρική μπαίνει μια ram 3000mhz;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλά είναι αυτά για gaming σε συνδυασμό με rx460 και τροφοδοτικό 450w(τα οποία έχω ήδη..ryzen 1200 skill aegis ddr4 8gb 3000mhz και Asus prime A320 M-K με κουτί το aerocool QS 240https://www.skroutz.gr/s/11740672/Asus-Prime-A320M-K.html?from=favorites_popup#specs

Σε αυτή τη μητρική μπαίνει μια ram 3000mhz;

Με την 460 μην περιμενεις τρελα πραγματα. Για low budget υπερκομπλε αν και θα προτιμουσα a320 pro 4 και ακομη καλυτερα b350 pro 4 για να τον κλοκαρεις λιγακι αφου παιρνει χωρις ζορια ακομη και με τη στοκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είπανε ότι θα παίζω και pubg και γενικά ότι βασταει απαιτητικό games ίσως όχι high αλλά τα βασταει

Μονο με πατεριτσες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 720p φυσικα θα παιζει τα παντα ολα high.

Κανε ενα search στο youtube για την 460 σε full hd κι ελα πες μου. Ελπιζω μονο μην εδωσες κανενα 140αρι γιαυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους.

 

Εχω μετακομισει Αγγλια και εχω φερει τον πιστο μου 8350 με την μητρικη, τις μνημες και την καρτα γραφικων της υπογραφης.

 

Θα αγορασω το EVOLV ATX Midi, την U-14S της Noctua, ενα 750w 80+Gold Seasonic που εχω βαλει στο ματι και θελω την γνωμη σας για οθονη που μπορει να την σηκωσει την 470 και ποντικι και πληκτρολογιο.

Ειμαι gamer οχι σκληροπυρηνικος και αργοτερα οταν θα αναβαθμισω θα με ενδιεφεραι το στρεαμινγκ.

 

Οριο εως 500 ευρω για αυτα τα 3.Η οθονη να εχει Free Sync.

Αυτη που εχει το OC.UK η AOC Q3279VWF που ειδα αξιζει ?

https://www.overclockers.co.uk/aoc-q3279vwf-32-2560x1440-va-75hz-freesync-widescreen-led-monitor-mo-04g-ao.html

 

Στα υποψιν αργοτερα θα παω για Vega 56 ή 1080ti δεν εχω αποφασισει.

Ευχαριστω για τις αποψεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...