Προς το περιεχόμενο

Gaming pc build ! Help !


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες θέλω συστηματακι χωρίς οθόνη και περιφερειακά για καθημερινή χρήση. Θα το κρατήσω για καιρό και θέλω να δώσω κανα 600-700 και θα το πάρω χωρίς ΦΠΑ. 

Γενικα δε θα βάλω τώρα gpu όποτε σκεφτόμουν κάτι βασικό με 8αρα ραμ. Με AMD γιατί ακόμα δεν έχει κάνει πατς η Ιντελ. Θα συνδεθεί με HP 27es. Τέλος θα το στήσω μόνος μου όποτε δεν με νοιάζει από που απλά με βολεύει πολύ να είναι από 2-3 μαγαζιά για να μην μπλέξω με πολλά μαγαζιά και ας βγει λίγο παραπάνω. 

Παίδες θέλω συστηματακι χωρίς οθόνη και περιφερειακά για καθημερινή χρήση. Θα το κρατήσω για καιρό και θέλω να δώσω κανα 600-700 και θα το πάρω χωρίς ΦΠΑ. 

Γενικα δε θα βάλω τώρα gpu όποτε σκεφτόμουν κάτι βασικό με 8αρα ραμ. Με AMD γιατί ακόμα δεν έχει κάνει πατς η Ιντελ. Θα συνδεθεί με HP 27es. Τέλος θα το στήσω μόνος μου όποτε δεν με νοιάζει από που απλά με βολεύει πολύ να είναι από 2-3 μαγαζιά για να μην μπλέξω με πολλά μαγαζιά και ας βγει λίγο παραπάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Romanzo Criminale είπε

Παίδες θέλω συστηματακι χωρίς οθόνη και περιφερειακά για καθημερινή χρήση. Θα το κρατήσω για καιρό και θέλω να δώσω κανα 600-700 και θα το πάρω χωρίς ΦΠΑ. 

Γενικα δε θα βάλω τώρα gpu όποτε σκεφτόμουν κάτι βασικό με 8αρα ραμ. Με AMD γιατί ακόμα δεν έχει κάνει πατς η Ιντελ. Θα συνδεθεί με HP 27es. Τέλος θα το στήσω μόνος μου όποτε δεν με νοιάζει από που απλά με βολεύει πολύ να είναι από 2-3 μαγαζιά για να μην μπλέξω με πολλά μαγαζιά και ας βγει λίγο παραπάνω. 

 

για γενική χρήση δε χρειάζεσαι κάρτα γραφικών, ένας εξ'αυτών αρκεί.

https://www.skroutz.gr/comparelists/32?compare=14023121%2C14023216

Σου αρέσει κάποιο κουτί;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά μου αρέσουν τα bitfenix αλλά δεν έχω θέμα να πω την αλήθεια. Θα μου άρεσε η ιδέα κάτι του στυλ κύβου αλλά θα πάει πολλά και δε θα έχει καλό airflow. Όποτε κάτι σε mid tower αλλά όχι καγκουρικο. 

 

Ρε συ αυτοί δε θέλουν ανεξάρτητη; Όποτε... θα πρέπει να πάρω κάτι. εντάξει ο 2700 είναι τοπ. 

Επεξ/σία από Romanzo Criminale
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Romanzo Criminale είπε

Γενικά μου αρέσουν τα bitfenix αλλά δεν έχω θέμα να πω την αλήθεια. Θα μου άρεσε η ιδέα κάτι του στυλ κύβου αλλά θα πάει πολλά και δε θα έχει καλό airflow. Όποτε κάτι σε mid tower αλλά όχι καγκουρικο. 

Ρε συ αυτοί δε θέλουν ανεξάρτητη; Όποτε... θα πρέπει να πάρω κάτι. εντάξει ο 2700 είναι τοπ. 

Αυτό είναι νορμαλ σε τιμή με καλό airflow

https://www.skroutz.gr/s/6266759/Thermaltake-Core-V21.html

Για γενική χρηση 2700??? Συγκεντρώσου :)

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, radiohead είπε

για γενική χρήση δε χρειάζεσαι κάρτα γραφικών, ένας εξ'αυτών αρκεί.

https://www.skroutz.gr/comparelists/32?compare=14650951%2C11139197%2C14023121%2C14023216

Σου αρέσει κάποιο κουτί;

Γιατί ο 2700 σε λίστα με επεξεργαστές για καθημερινή χρήση ? Πλάκα κάνεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
8 λεπτά πριν, Γιώργος Γ. είπε

Γιατί ο 2700 σε λίστα με επεξεργαστές για καθημερινή χρήση ? Πλάκα κάνεις ?

 

2 ώρες πριν, Romanzo Criminale είπε

Γενικά μου αρέσουν τα bitfenix αλλά δεν έχω θέμα να πω την αλήθεια. Θα μου άρεσε η ιδέα κάτι του στυλ κύβου αλλά θα πάει πολλά και δε θα έχει καλό airflow. Όποτε κάτι σε mid tower αλλά όχι καγκουρικο. 

Ρε συ αυτοί δε θέλουν ανεξάρτητη; Όποτε... θα πρέπει να πάρω κάτι. εντάξει ο 2700 είναι τοπ. 

Είχε μείνει στη σύγκριση sorry ρε παίδες. Edit

https://www.skroutz.gr/comparelists/32?compare=14023121%2C14023216

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
32 λεπτά πριν, Romanzo Criminale είπε

Μητρική έχουμε να προτείνουμε; 

Άν δε το βιάζεσαι αναμένονται b450 μέσα στον Ιούλιο. Διαφορετικά θα παίξεις σε b350-x370 με bios update

Σε matx https://www.skroutz.gr/comparelists/31?compare=14012914,11276923,14013019,14011873

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γυρνάω Ελλάδα μέσα Ιουλίου. . Μπορω να περιμενω λίγο μιας και έχω το εταιρικό. Έχουμε ημερομηνία;

Επεξ/σία από Romanzo Criminale
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
11 λεπτά πριν, Romanzo Criminale είπε

Γυρνάω Ελλάδα μέσα Ιουλίου. . Μπορω να περιμενω λίγο μιας και έχω το εταιρικό. Έχουμε ημερομηνία;

Μέσα Ιουλίου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο στα μέσα του Ιούλιο και άλλο μέσα στον Ιούλιο χαχα.  Τέλος πάντων θα περιμενω τότε. Ωστόσο τα υπόλοιπα της σύνθεσης μπορω να τα δω μη παίξει πουθενά μη διαθεσιμότητα και ψάχνομαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημέρα παιδιά.Γράφω ύστερα απο αρκετό καιρό ξανά για να ζητήσω την γνώμη σας.

Εχω τον i7-4770.Αν του προσθέσω μια σύγχρονη κάρτα γραφικών(1060/6GΒ) θα μπορεί να παίζει ικανοποιητικά τους νέους τίτλους(κυρίως rpg-strategy σε monitor 1080p)?

Επεξ/σία από alsakari
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 ώρες πριν, alsakari είπε

καλημέρα παιδιά.Γράφω ύστερα απο αρκετό καιρό ξανά για να ζητήσω την γνώμη σας.

Εχω τον i7-4770.Αν του προσθέσω μια σύγχρονη κάρτα γραφικών(1060/6GΒ) θα μπορεί να παίζει ικανοποιητικά τους νέους τίτλους(κυρίως rpg-strategy σε monitor 1080p)?

Εννοειται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...