Προς το περιεχόμενο

Gaming pc build ! Help !


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, alejsalonica είπε

Καλή φαίνεται αυτή και σε καλή τιμή. Ερώτηση, επειδή χρειάζομαι πολλές USB (~10) αυτή έχει 6, αν το κουτί έχει άλλες 4 με καλύπτει; Θέλω να πω έχει η μητρική υποδοχές για να συνδέσω κι αυτές του case, σωστά;

Ότι σου είπε ο theties

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ποντίκι, 1 πληκτρολόγιο, 1 κινητό, 1 ψηφ. υπογραφή, 2 κάποια προγράμματα επαγγελματικά = 6. Θέλω και 3-4 αναμονή ή για μελλοντική χρήση. Αν σκεφτείς ότι κάποιες θέσεις βολεύουν μόνο μπροστά ή μόνο πίσω καταλαβαίνεις. Δεν είμαι και fan των USB Hub, τα θεωρώ αναγκαστική λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, alejsalonica είπε

1 ποντίκι, 1 πληκτρολόγιο, 1 κινητό, 1 ψηφ. υπογραφή, 2 κάποια προγράμματα επαγγελματικά = 6. Θέλω και 3-4 αναμονή ή για μελλοντική χρήση. Αν σκεφτείς ότι κάποιες θέσεις βολεύουν μόνο μπροστά ή μόνο πίσω καταλαβαίνεις. Δεν είμαι και fan των USB Hub, τα θεωρώ αναγκαστική λύση.

Έχουν usb headers οι μητρικές για επιπλέον usb. Do you know usb headers?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη και εσωτερικό χαμπ μπορείς να βάλεις αν και θεωρώ ακραίο το 10αρ. Ξανά λέω η Εξτριμ4 ειναι η καλύτερη επιλογή σου αυτή τη στιγμή και σε πολυ καλή τιμή 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, BlueBlood7 είπε

Έχουν usb headers οι μητρικές για επιπλέον usb. Do you know usb headers?

Αυτό ακριβώς ρώτησα, αν μπορώ να βολευτώ με μια τέτοια λύση, δεν ξέρω η συγκεκριμένη κάρτα πόσες επιπλέον θύρες θα μπορούσε να μου δώσει.

Εναλλακτικά είχα εντοπίσει κι αυτή: MSI Z370 Sli Plus που είναι και λίγο φθηνότερη.

Επεξ/σία από alejsalonica
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ελα την Extreme4 θα πάρεις άμα θέλεις να βάλεις τον 8700Κ μην παιδεύεις το μυαλό χωρίς λόγο. Ειναι η πιο vfm all around Ζ370. Βασικά οποίον από τους 2 και να βάλεις. Δεν είμαι φαν της ASRock γιατι δεν έχει περάσει και ποτέ από τα χέρια μου αντίστοιχη μητρική αλλά μόλις είδα αυτά που προσφέρει και την τιμή της λέω δεν παίζει. Αν χρειαστείς και άλλες θύρες παίρνεις extender. 10 ειναι υπέρ αρκετά. Αν καίγεσαι τόσο πολυ πάρε πληκτρολόγιο που να δίνει τη θύρα USB πίσω 

Επεξ/σία από thetiesthatbind
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, alejsalonica είπε

Αυτό ακριβώς ρώτησα, αν μπορώ να βολευτώ με μια τέτοια λύση, δεν ξέρω η συγκεκριμένη κάρτα πόσες επιπλέον θύρες θα μπορούσε να μου δώσει.

Εναλλακτικά είχα εντοπίσει κι αυτή: MSI Z370 Sli Plus που είναι και λίγο φθηνότερη.

Με κάτι τέτοιο https://www.skroutz.gr/c/675/case-panels.html?keyphrase=usb+3.0+front+panel&order_by=pricevat&order_dir=asc βολεύεσαι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρομαι για σταθερό υπολογιστή. Θα το χρησιμοποιώ για game (fornite,steam game). θα προτιμούσα κάτι με λίγα χρήματα που να μπορώ στο μέλλον να το κάνω αναβάθμιση. Μπορώ να διαθέσω μέχρι 600-650ε μαζί με οθόνη. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, georgemp2 είπε

Ενδιαφέρομαι για σταθερό υπολογιστή. Θα το χρησιμοποιώ για game (fornite,steam game). θα προτιμούσα κάτι με λίγα χρήματα που να μπορώ στο μέλλον να το κάνω αναβάθμιση. Μπορώ να διαθέσω μέχρι 600-650ε μαζί με οθόνη. Ευχαριστώ.

Καλημέρα. Κάνε αν μπορείς μια υπέρβαση στα 670€ και αγόρασε τα παρακάτω για να παίζεις άνετα το fortnite αλλά και κάτι πιο απαιτητικό σε ικανοποιητικό βαθμό. Όλα τα κομμάτια από foxstore.gr και η οθόνη από websupplies.gr.

foxstore.jpg.bd7e81c0e24a33bb41bc963b86a6e431.jpg

VV.jpg.b5ed4b5c8c62d108c8c97f662a5926d7.jpg

 

Υ.Γ. Θα μπορούσες να πας και στον 2400g με τα ενσωματωμένα γραφικά, αλλά σε αυτή την περίπτωση θα έκανες συμβιβασμούς στα settings ακόμη και στο fortnite. Άν δεν σε πειράζει, είναι και αυτό μια λύση.

 

Επεξ/σία από jeandoumpier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jeandoumpier είπε

Καλημέρα. Κάνε αν μπορείς μια υπέρβαση στα 670€ και αγόρασε τα παρακάτω για να παίζεις άνετα το fortnite αλλά και κάτι πιο απαιτητικό σε ικανοποιητικό βαθμό. Όλα τα κομμάτια από foxstore.gr και η οθόνη από websupplies.gr.

foxstore.jpg

VV.jpg

Νομίζω λόγω και της επιλογής της αναβάθμισης μελλοντικά που θέλει καλύτερα να πήγαινε σε B350 + 1300X και τα υπόλοιπα ίδια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Νομίζω λόγω και της επιλογής της αναβάθμισης μελλοντικά που θέλει καλύτερα να πήγαινε σε B350 + 1300X και τα υπόλοιπα ίδια 

Ναι, η αναβαθμισιμότητα είναι ενα + του 1300x έναντι του 8100 λόγω πλατφόρμας. Απ' την άλλη, ο 8100 είναι ανώτερος στα 1080p (https://www.youtube.com/watch?v=LWn-zsKGj9g)

Τέλος πάντων, όποιον και να πάρει καλυμμένος θα είναι. Το ζουμί είναι να πάει σε ανεξάρτητη κάρτα από τώρα για να ησυχάσει.

Επεξ/σία από jeandoumpier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, jeandoumpier είπε

Ναι, η αναβαθμισιμότητα είναι ενα + του 1300x έναντι του 8100 λόγω πλατφόρμας. Απ' την άλλη, ο 8100 είναι ανώτερος στα 1080p (https://www.youtube.com/watch?v=LWn-zsKGj9g)

Τέλος πάντων, όποιον και να πάρει καλυμμένος θα είναι. Το ζουμί είναι να πάει σε ανεξάρτητη κάρτα από τώρα για να ησυχάσει.

Συμφωνώ σε όλα απλά λόγω της αναβάθμισης ειναι πιο VFM να πάει εκεί, πιστεύω και ο 1300Χ με την 1050Τι θα του δώσει κομπλέ frames στο φορτνάιτ, και decent Στα υπόλοιπα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/7/2018 στις 12:28 ΜΜ, thetiesthatbind είπε

Νομίζω λόγω και της επιλογής της αναβάθμισης μελλοντικά που θέλει καλύτερα να πήγαινε σε B350 + 1300X και τα υπόλοιπα ίδια 

 

Εγώ θα έλεγα καλύτερα R5 1500X + B350 . 

Αν χωράει βέβαια. Νομίζω πως χωραει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/7/2018 στις 9:31 ΜΜ, georgemp2 είπε

Ενδιαφέρομαι για σταθερό υπολογιστή. Θα το χρησιμοποιώ για game (fornite,steam game). θα προτιμούσα κάτι με λίγα χρήματα που να μπορώ στο μέλλον να το κάνω αναβάθμιση. Μπορώ να διαθέσω μέχρι 600-650ε μαζί με οθόνη. Ευχαριστώ.

Παίρνεις

 

2600.JPG

+

20180522115904_gigabyte_ab350m_d3v_rev_1

 

https://www.mgmanager.gr/socket-am4/70138-gigabyte-ga-ab350m-d3v-rev-10-amd-b350-socket-am4-microatx-2xddr4-4xsata3-m2-vga-dvi-d-usb31-ga-ab350m-d3v.html

 

+

20161122095459_gainward_geforce_gtx1050_

http://www.digital-master.gr/el-gr/Products/nVidia 1050|Gainward GeForce GTX 1050 Ti- ( 3828 )

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

699€ ΜΕ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ  και με δώρο  WINDOWS 10 X 64 .

 

Επεξ/σία από adtakhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...