Προς το περιεχόμενο

Gaming pc build ! Help !


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 20/3/2014 στις 10:32 ΠΜ, SPANK είπε

Καλησπέρα

Δημιουργείται αυτη η ενότητα η οποια θα περιλαμβάνει αποκλειστικά προτάσεις για αγορά καινούργιάς σύνθεσης ή αναβάθμισης Υ/Η

Οσο αφορά την σύνθεση καινούργιου συστήματος παρακαλώ οι ενδιαφερόμενοι να αναφέρουν το budget / χρήματα  που διαθέτουν ωστε οι προτάσεις να ειναι ποιο ολοκληρωμένες και μεσα στα πλαίσια του καθενός

Όσο αφορά την αναβάθμιση υπάρχοντος συστήματος να αναφέρεται απο τους ενδιαφερόμενους απο τι αποτελείται αναλυτικά το σύστημα τους ωστε να υπάρχει μια εικόνα για τις δυνατότητες του συστήματος και να μπορει να υπάρξουν σωστες προτάσεις και επιλογές.

Και στις 2 περιπτώσεις αναφέρουμε παντα τα χρήματα / budget που μπορουμε να διαθέσουμε.

Η συμβολή και οι προτάσεις ολων σας ειναι ευπρόσδεκτες

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Φόρμα Αγοράς-Αναβάθμισης υπολογιστή

Για αγορά υπολογιστή

Αναφέρουμε: 

Ποσό που διαθέτουμε

Χρήση υπολογιστή : 

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε:

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη.

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? 

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). 

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? 

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο? 

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο .

Για αναβάθμιση υπολογιστή

Αναφέρουμε:

Εκτός απο τα παραπάνω στοιχεία , ποια κομμάτια έχουμε στο υπολογιστή που θα να αναβαθμίσουμε.

Καλησπέρα,

Θέλω να συναρμολόγησω έναν υπολογιστή κυρίως για games battlefield, call of duty, pubg, lol. Το ποσό που διαθετω είναι 600 ευρώ, οθόνη έχω όπως επίσης ποντίκι και πληκτρολόγιο, θα το συναρμολόγησω εγώ ο ίδιος έχω ψάξει και έχω καταλήξει στα εξής:

Cpu: amd ryzen 3 2200g

Motherboard: asus rog strix b350-f gaming

Ram: HyperX Fury 8GB DDR4-2400MHz 

Τροφοδοτικό: corsair cx series cx650

Δίσκος: ssd samsung 860evo 250gb

Οι αγορές θέλω να γίνουν από ένα κατάστημα μέσω ίντερνετ, εγώ μένω στην Θεσσαλονίκη 

Παρακαλώ θα ήθελα τις απόψεις σας για τα προϊόντα που βρήκα και αν πρέπει να κάνω κάποια αλλαγή ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
  1. επειδή θα αγορασω  την viewsonic  μπορεις να μου προτείνεις και μια  παρα  πολύ καλη  υλοποιηση  καρτας  γραφικων; 1080 ti;
  2. η 1080τι τι επιδοσεις εχει σε σχεση με την 2080; αξιζει  η 2080 σε επιδοσεις; σε σχεση με την  1080τι;
  3. αξιζει να παω σε  1080 τι η σε μια  ολοκαινουργια 2080 λογο επειδή εχει νεες τεχνολογιες; και επειδή  θεωρείτε ότι εινε  ολοκαινουργια σειρα
  4. βασικα δεν εχω ασχοληθει  καθολου στο τι προσφερουν σε επιδοσεις  οι νεες καρτες γραφικων σε σχεση με τις  1080 τι
  5. τι καρτα γραφικων απαιτουν  αυτές οι 2 οθονες;
Επεξ/σία από Panos Aramaitids
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, farseen21 είπε

Καλησπέρα,

Θέλω να συναρμολόγησω έναν υπολογιστή κυρίως για games battlefield, call of duty, pubg, lol. Το ποσό που διαθετω είναι 600 ευρώ, οθόνη έχω όπως επίσης ποντίκι και πληκτρολόγιο, θα το συναρμολόγησω εγώ ο ίδιος έχω ψάξει και έχω καταλήξει στα εξής:

Cpu: amd ryzen 3 2200g

Motherboard: asus rog strix b350-f gaming

Ram: HyperX Fury 8GB DDR4-2400MHz 

Τροφοδοτικό: corsair cx series cx650

Δίσκος: ssd samsung 860evo 250gb

Οι αγορές θέλω να γίνουν από ένα κατάστημα μέσω ίντερνετ, εγώ μένω στην Θεσσαλονίκη 

Παρακαλώ θα ήθελα τις απόψεις σας για τα προϊόντα που βρήκα και αν πρέπει να κάνω κάποια αλλαγή ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Με αυτή τη σύνθεση δεν θα ευχαριστήθείς gaming...

Η ενσωματωμένη κάρτα γραφικών δεν φθάνει για τα παιχνίδια που γράφεις.. 

Η μητρική είναι υπερεκτιμημένη και πουλάει λόγο ομορφίας...

Μνήμη πολύ αργή για τη πλατφόρμα των ryzen.

Τροφοδοτικό υπερβολικά μεγάλο για τις απαιτήσεις του συστήματος.

Ο δίσκος πολύ καλός.

Κουτί έχεις ? 

PSU: THERMALTAKE SMART RGB 500W - 40€

Μητρική: ASROCK B450M-PRO4 ή MSI B450M PRO-VDH - 79€ έκαστος.

Επεξεργαστής: AMD RYZEN 5 1600 139€

Ram: G.SKILL 16GB DDR4-3000MHZ 119€

GPU: PALIT GEFORCE GTX1050 TI 4GB DUAL OC - 160€

SSD: SAMSUNG 860 EVO 250GB - 53€

Σύνολο: 590€ (Όλα απο ένα κατάστημα)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Με αυτή τη σύνθεση δεν θα ευχαριστήθείς gaming...

Η ενσωματωμένη κάρτα γραφικών δεν φθάνει για τα παιχνίδια που γράφεις.. 

Η μητρική είναι υπερεκτιμημένη και πουλάει λόγο ομορφίας...

Μνήμη πολύ αργή για τη πλατφόρμα των ryzen.

Τροφοδοτικό υπερβολικά μεγάλο για τις απαιτήσεις του συστήματος.

Ο δίσκος πολύ καλός.

Κουτί έχεις ? 

PSU: THERMALTAKE SMART RGB 500W - 40€

Μητρική: ASROCK B450M-PRO4 ή MSI B450M PRO-VDH - 79€ έκαστος.

Επεξεργαστής: AMD RYZEN 5 1600 139€

Ram: G.SKILL 16GB DDR4-3000MHZ 119€

GPU: PALIT GEFORCE GTX1050 TI 4GB DUAL OC - 160€

SSD: SAMSUNG 860 EVO 250GB - 53€

Σύνολο: 590€ (Όλα απο ένα κατάστημα)

Ή ας πάρει κάτι τέτοιο σε μνήμες https://www.skroutz.gr/s/7407415/G-Skill-RipjawsV-8GB-DDR4-3200MHz-F4-3200C16D-8GVK.html και να χτυπήσει μια 1060 είναι πολύ μικρή η διαφορά 160 σε 200 για την διαφορά που έχουν και κολλάει 2 ντιμ πιο μετά αν τα χρειαστεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Με αυτή τη σύνθεση δεν θα ευχαριστήθείς gaming...

Η ενσωματωμένη κάρτα γραφικών δεν φθάνει για τα παιχνίδια που γράφεις.. 

Η μητρική είναι υπερεκτιμημένη και πουλάει λόγο ομορφίας...

Μνήμη πολύ αργή για τη πλατφόρμα των ryzen.

Τροφοδοτικό υπερβολικά μεγάλο για τις απαιτήσεις του συστήματος.

Ο δίσκος πολύ καλός.

Κουτί έχεις ? 

PSU: THERMALTAKE SMART RGB 500W - 40€

Μητρική: ASROCK B450M-PRO4 ή MSI B450M PRO-VDH - 79€ έκαστος.

Επεξεργαστής: AMD RYZEN 5 1600 139€

Ram: G.SKILL 16GB DDR4-3000MHZ 119€

GPU: PALIT GEFORCE GTX1050 TI 4GB DUAL OC - 160€

SSD: SAMSUNG 860 EVO 250GB - 53€

Σύνολο: 590€ (Όλα απο ένα κατάστημα)

 

33 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Με αυτή τη σύνθεση δεν θα ευχαριστήθείς gaming...

Η ενσωματωμένη κάρτα γραφικών δεν φθάνει για τα παιχνίδια που γράφεις.. 

Η μητρική είναι υπερεκτιμημένη και πουλάει λόγο ομορφίας...

Μνήμη πολύ αργή για τη πλατφόρμα των ryzen.

Τροφοδοτικό υπερβολικά μεγάλο για τις απαιτήσεις του συστήματος.

Ο δίσκος πολύ καλός.

Κουτί έχεις ? 

PSU: THERMALTAKE SMART RGB 500W - 40€

Μητρική: ASROCK B450M-PRO4 ή MSI B450M PRO-VDH - 79€ έκαστος.

Επεξεργαστής: AMD RYZEN 5 1600 139€

Ram: G.SKILL 16GB DDR4-3000MHZ 119€

GPU: PALIT GEFORCE GTX1050 TI 4GB DUAL OC - 160€

SSD: SAMSUNG 860 EVO 250GB - 53€

Σύνολο: 590€ (Όλα απο ένα κατάστημα)

Ο λόγος που επέλεξα  αυτήν την σύνθεση ειναι στα reviews που διάβασα για την μητρική και τον επεξεργαστή άμα τα κάνεις overclock θα αποδοσει καλά στα παιχνίδια και η μητρική έχει πολύ εύχρηστο bios και έτσι αποφεύγεις την κάρτα γραφικών τουλάχιστον για τον πρώτο καιρό και είναι μια οικονομική σύνθεση αλλά ομολογώ ότι η δικιά σου είναι πολύ καλή και με έβαλε σε σκεψεις , η αλήθεια είναι ότι τα τελευταία 6 χρόνια απέχω από την τεχνολογία και έχω χάσει λίγο την μπάλα. Για κουτί έχω του παλιού υπολογιστή αν και σκέφτομαι να τον κρεμάσω στον τοίχο με ειδικο γυάλινο πλαίσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Giorgos Balamotis είπε

Καλησπέρα!

Θα φτιάξω PC με στόχο περίπου τα 900 ευρώ. Έχω καταλήξει στα παρακάτω ως τώρα. Παρακαλώ για καμιά συμβουλή - αν μπορώ να αντικαταστήσω κάτι με καλύτερο χωρίς να ανέβει η τιμή ή να γλιτώσω λεφτά από κάπου (πχ κουτί).

  • Phanteks Eclipse P400
  • MSI Z370-A Pro
  • Intel Core i5-8400
  • Gigabyte Geforce GTX-1060 6GB
  • G.Skill RipjawsV 16GB DDR4-3200MHz
  • Samsung 970 Evo NVMe M.2 250GB
  • Western Digital Blue 3.5" 1TB (7200rpm)
  • Corsair TX-M Series TX650M

Επίσης, για μητρική σκέφτομαι και την Gigabyte Z370P D3 (rev. 1.0). Ποια πιστεύετε οτι είναι καλύτερη?

Ευχαριστώ!

i5 8400 στα 255 που ειχε 160? ουτε καν

 

6 ώρες πριν, adtakhs είπε

αν μιλαμε για gaming συστημα νομιζω πως με περικοπες (πχ αχρειαστος nvme), hdd, απλος 2600, μητρικη κλπ μπαινει gtx1070/ti

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/9/2018 στις 6:36 ΜΜ, jeandoumpier είπε

Καλησπέρα. Από e-gate.gr, κάνουν και συναρμολόγηση. Όλα τα κομμάτια είναι είτε άμεσα διαθέσιμα, είτε διαθέσιμα εντός 1-3 ημερών.

e-gateee.jpg

Είναι συμβατά μόνο αν γίνει bios update στη μητρική, γι'αυτό πήγαινε σε αυτή που δεν χρειάζεται κάτι, είναι έτοιμη και φθηνότερη : https://www.priveshop.gr/product/11006577/EKSARTHMATA/MHTRIKES/ASROCK-B450-PRO4 . Για μνήμες επίσης μπορείς να πας σε φθηνότερες στην ίδια συχνότητα : https://www.priveshop.gr/product/11005653/EKSARTHMATA/MNHMES-RAM/CORSAIR-VENGEANCE-LPX-DDR4-8GB-3000-MHZ-CMK8GX4M2C3000C16, άλλωστε είναι χρήση γραφείου-δεν σε απασχολεί τόσο πολύ ακόμη και 2666 να ήταν. Το τροφοδοτικό εντάξει είναι για χρήση γραφείου-αν μείνει σε αυτή τη χρήση είναι μια χαρά, εάν στο μέλλον σκοπεύει να αναβαθμίσει (ανεξάρτητη gpu κτλ), μπορεί να πάει και σε αυτό το bronze με 5 χρόνια εγγύηση : https://www.priveshop.gr/product/11006084/EKSARTHMATA/TROFODOTIKA/CORSAIR-CX450-80-BRONZE-CP-9020120-EU

Φίλε Jeandoumpier σε ευχαριστώ για όλα! Ακολούθησα το Setup σου με μοναδικές αλλαγές τον επεξεργαστή (Amd 5 2600) και το τροφοροτικό (Έβαλα το 530).

Φοβερή μητρική όπως ακριβώς τα ήθελα. Αντιμετώπισα ένα πρόβλημα που λύθηκε με Bios Update. Ολα εξαιρετικά!

Ευχαριστώ πολύ τον Mr_Terror που με βοθήσε την επίλυση του προβλήματος. Οταν έκανα τερματισμό λειτουργίας και μετά άνοιγα τον υπολογιστή ο υπολογιστής πάγωνε στο λογότυπο της AsRock. Με ένα BiosUpdate όλα έστρωσαν.

Επεξ/σία από JohnHacked
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  1. επειδή θα αγορασω  την viewsonic  μπορεις να μου προτείνεις και μια  παρα  πολύ καλη  υλοποιηση  καρτας  γραφικων; 1080 ti;
  2. η 1080τι τι επιδοσεις εχει σε σχεση με την 2080; αξιζει  η 2080 σε επιδοσεις; σε σχεση με την  1080τι;
  3. αξιζει να παω σε  1080 τι η σε μια  ολοκαινουργια 2080 λογο επειδή εχει νεες τεχνολογιες; και επειδή  θεωρείτε ότι εινε  ολοκαινουργια σειρα
  4. βασικα δεν εχω ασχοληθει  καθολου στο τι προσφερουν σε επιδοσεις  οι νεες καρτες γραφικων σε σχεση με τις  1080 τι
  5. τι καρτα γραφικων απαιτουν  αυτές οι 2 οθονες;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, μια μικρή βοήθεια θα ήθελα, την γνώμη μας για μια σύνθεση.

εχω 

Ashrock h77m pro4 με 16 GB ram και i3- 3220 χωρις κάρτα γραφικών σε κουτι για micri atx απο hp. Επειδη μαρεσει και με βόλεψε το κουτι θέλω να το κρατήσω. Παιχνίδια δεν παίζω εκτός από τη σειρα civilization. 

Θελω να παω σε αυτό

Asrock h270m pro4 ή asrock h370m pro4 (επειδή με εχουν βολέψει πολύ τα mobo αυτης της εταιρειας)

Με γνώμονα το κόστος, τον χωρο του κουτιου που ειναι για microatx και το γεγονος οτι θα ηθελα να παιξω το civ6 που ζητα desicated καρτα γραφικων, τι συνδυασμο προτεινετε?

απο cpu, τροφοδοτικό (σιγουρα θα θελει αλλαγη αυτό που εχω) και καρτα γραφικών (που πρεπει να χωρα στο κουτι και να ειναι οσο το δυνατον αθορυβη και φθηνη, δεν με πειραζει να μην ειναι ναυαρχιδα).

Στη καλυτερη των περιπτωσεων θα ηθελα mobo +cpu με ενσωματωμενη καρτα αλλα νομιζω οτι δεν θα κανει για το civ6.

Λυσεις με επεξεργαστη amd τις αποφευγω γιατι στο πολυ παρελθον ειχα τετοιο συατημα και δεν ηταν σταθερο. Το ξερω οτι μπορει να εχουν αλλαξει τα πραγματα αλλα τα τραυματα απο την παιδικη ηλικια πραμενουν.

Ευχαριστω προκαταβολικα για το χρονο σας.

Επεξ/σία από akis9117
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποσό που διαθέτουμε : 900

Χρήση υπολογιστή : Gaming

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: Ισως κανενα Photoshop

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη. ΟΧΙ

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? ΟΧΙ

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). ΑΘΗΝΑ

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? ΕΑΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΝ ΑΠΟ 1 ΟΚ. ΑΛΛΙΩς ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο? Απο τον ενδιαφερομεν

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο . ΟΧΙ

εχω βρει αυτα τα κομματια :δεν με ενδιαφερει το OC

https://www.skroutz.gr/s/6439837/Corsair-Vengeance-LPX-8GB-DDR4-2400MHz-CMK8GX4M1A2400C14R.html

 
 

 

Επεξ/σία από iceman33221
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

ενδιαφέρομαι για καινούργιο pc almost from scratch. Το σκεπτικό είναι να βρεθεί το πιο budget,
αποτελεσματικό και future-proof build.

Ποσό που διαθέτουμε: 600-700 ευρώ

Χρήση υπολογιστή: Gaming (+ modding), Programming

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: Matlab, VirtualBox, Visual Studio

Στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη; Υπάρχει ήδη, Dell SE2717H

Στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι; Όχι

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε: Πάτρα

Τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα; Όσο το δυνατόν περισσότερα parts από ένα κατάστημα ώστε να πληρωθούν με δόσεις.

Επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα  ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο; Δεν είναι απαραίτητη η συναρμολόγηση από το κατάστημα, ωστόσο θα ήθελα να υπάρχει η δυνατότητα.

Επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο; Όχι

Να σημειωθεί ότι υπάρχει ήδη ssd αλλά θα με ενδιέφερε και κάποια πρόταση για το μέλλον. Επίσης θα ήθελα να αξιοποίησω το FreeSync που υποστηρίζει η οθόνη.

Μέχρι στιγμής έχω καταλήξει στα εξής:

 

 

Αν και ιδανικά θα προτιμούσα Sapphire Radeon RX 580 8GB Pulse αλλά ανεβάζει αρκετά το budget (εκτός κι αν παιχτεί κάποια προσφορά ενόψει Black Friday).

Μέχρι στιγμής το σύνολο (με την RX 570), μαζί με μεταφορικά, είναι γύρω στα 730 ευρώ. (Με RX 580, 830 ευρώ)

Θα ήθελα μια άποψη για το build ή και εναλλακτικές. Υπάρχει περίπτωση να έχω κάποιου είδους ασυμβατότητα; (το pcpartpicker.com αναφέρει το εξής για το συγκεκριμένο setup: Some AMD B350 chipset motherboards may need a BIOS update prior to using Pinnacle Ridge CPUs. Upgrading the BIOS may require a different CPU that is supported by older BIOS revisions.)
Επίσης χρειάζομαι κάτι επιπλέον από άποψη ψύξης και air flow;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, iceman33221 είπε

Ποσό που διαθέτουμε : 900

Χρήση υπολογιστή : Gaming

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: Ισως κανενα Photoshop

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη. ΟΧΙ

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? ΟΧΙ

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). ΑΘΗΝΑ

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? ΕΑΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΝ ΑΠΟ 1 ΟΚ. ΑΛΛΙΩς ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο? Απο τον ενδιαφερομεν

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο . ΟΧΙ

εχω βρει αυτα τα κομματια :δεν με ενδιαφερει το OC

https://www.skroutz.gr/s/6439837/Corsair-Vengeance-LPX-8GB-DDR4-2400MHz-CMK8GX4M1A2400C14R.html

 
 

Μην κάνεις κάνα τέτοιο λάθος περίμενε να σου προτείνουν ένα σύστημα ryzen. Γιατί να πας σε τόσο παλιά γενιά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, iceman33221 είπε

 

Ξέχνα εντελώς αυτά που σκεπτόσουν, δεν έχεις κανένα λόγο να πας σε παλαιότερης γενιάς πλατφόρμα.

Τα παρακάτω κομμάτια από dexter.gr, κάνουν και συναρμολόγηση.

dexterrrr.jpg

7 ώρες πριν, Lilith12 είπε

 

Πήγαινε στον 2600 -> https://www.overshop.gr/index.php?route=product/product&path=82_83_90&product_id=10853 και με τη διαφορά που κερδίζεις σε σχέση με τον 2600x αγόρασε την 580, αυτή : https://www.hellasphone.gr/index.php?route=product/product&product_id=43854564 και καθάρισες. Οι υπόλοιπες επιλογές σου είναι καλές. Για ssd για το μέλλον, ανάλογα την χωρητικότητα που θέλεις βλέπεις αυτούς, γρήγοροι με 5 χρόνια εγγύηση : https://www.skroutz.gr/comparelists/88?compare=13787241%2C13785263%2C13867031%2C13867020

Επεξ/σία από jeandoumpier
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jeandoumpier είπε

Ξέχνα εντελώς αυτά που σκεπτόσουν, δεν έχεις κανένα λόγο να πας σε παλαιότερης γενιάς πλατφόρμα.

Τα παρακάτω κομμάτια από dexter.gr, κάνουν και συναρμολόγηση.

dexterrrr.jpg

Πήγαινε στον 2600 -> https://www.overshop.gr/index.php?route=product/product&path=82_83_90&product_id=10853 και με τη διαφορά που κερδίζεις σε σχέση με τον 2600x αγόρασε την 580, αυτή : https://www.hellasphone.gr/index.php?route=product/product&product_id=43854564 και καθάρισες. Οι υπόλοιπες επιλογές σου είναι καλές. Για ssd για το μέλλον, ανάλογα την χωρητικότητα που θέλεις βλέπεις αυτούς, γρήγοροι με 5 χρόνια εγγύηση : https://www.skroutz.gr/comparelists/88?compare=13787241%2C13785263%2C13867031%2C13867020

σε ευχαριστω για την προταση. Θα μπορουσαμε να πεσουμε στις μνημες,και τον HDD και να δωσουμε για καμια 1070?Πχ αυτην :
https://www.skroutz.gr/s/9241728/MSI-GeForce-GTX1070-8GB-Gaming-X-GTX-1070-Gaming-X-8G.html
και κατι τελευταιο πιστευεις οτι ενα τροφοδοτικο 550 μπορει να το σηκωσει αυτο το συστημα ανετα? δλδ εαν εβρισκα τα λεφτα εστω για αυτην την 1070 θα με κραταγε? δν θα ηθελα κανενα 600αρι?Δν μιλαω ποτε για sli Η κατι αλλο. Ισως τον σκληρο τον hdd στο μελλον.

Σε ευχαριστω και παλι για την απαντηση σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για φιλο θα στησω τελικα το παρακατω pc 580~ευρω.Του αρεσει επισης ο χρωματισμος του desktop με led-rgb και χαλαρο gaming σε συνδυασμο με ομορφια,διαθεσιμοτητας κομματιων και λογω πληρωμης καποιου ποσου με πιστωστικη γιαυτο και παραγγειλα τα εξης κομματια απο διαφορετικα καταστηματα.Απλα αναφερω τη συνθεση για το αν καποιος ενδιαφερεται οπως και θα ανεβασω φωτο και αν μπορεσω και ενα βιντεακι.

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από giannis22k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...