Προς το περιεχόμενο

Gaming pc build ! Help !


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 minutes ago, radiohead said:

Ok αλλά που θες να καταλήξεις εννοώ ψάχνεις φτηνές 16gb; 

Δεν καίγομαι και ολας, κοιτάω γενικά... Θα πάρω τώρα 1 dim και βλέπουμε... Δεν μπορώ να δεχτώ ότι ολόκληρο PC μου κόστισε 270 και θ πρέπει να δώσω τουλαχιστον 57 για 1dim τον 8gb... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, VaggD είπε

Δεν καίγομαι και ολας, κοιτάω γενικά... Θα πάρω τώρα 1 dim και βλέπουμε... Δεν μπορώ να δεχτώ ότι ολόκληρο PC μου κόστισε 270 και θ πρέπει να δώσω τουλαχιστον 57 για 1dim τον 8gb... 

Για γράψε τι έχεις και τι χρήση θα κάνεις.

Το dual στο gaming μετράει πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Asrock B450 Pro4 

Ryzen R5 2400G 

Corsair cx450m 

Προγραμματισμός, ταινίες, κανένα virtual box (σπάνια όταν χρειάζομαι Windows), πολλά tabs ανοιχτά κάποιες φορές 2 windows με πολλά tabs το καθένα. Τώρα έχω 8gb και είμαι οριακά. 

Παιχνίδια δεν παίζω αντε να βάλω κανένα emulator μιας και υπάρχει vega 11

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, VaggD είπε

Asrock B450 Pro4 

Ryzen R5 2400G 

Corsair cx450m 

Προγραμματισμός, ταινίες, κανένα virtual box (σπάνια όταν χρειάζομαι Windows), πολλά tabs ανοιχτά κάποιες φορές 2 windows με πολλά tabs το καθένα. Τώρα έχω 8gb και είμαι οριακά. 

Παιχνίδια δεν παίζω αντε να βάλω κανένα emulator μιας και υπάρχει vega 11

Ok. Στο κατοστάρικο για 16gb δυστυχώς.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σε δίλημμα.

Θέλω καινούργιο pc για σπίτι. Πολύ σπάνια παιχνίδια. Αξίζει να κρατήσω την gt430 και να βάλω ryzen 1300Χ ή να βάλω apu;

Αν έχετε να προτείνετε κάτι , είναι καλοδεχούμενο. 

Budget 430€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, fatals said:

Είναι σε δίλημμα.

Θέλω καινούργιο pc για σπίτι. Πολύ σπάνια παιχνίδια. Αξίζει να κρατήσω την gt430 και να βάλω ryzen 1300Χ ή να βάλω apu;

Αν έχετε να προτείνετε κάτι , είναι καλοδεχούμενο. 

Budget 430€

Εφόσον δεν παίζεις και έχεις κάρτα γραφικών δεν υπάρχει λόγος για apu, βασικά παίζει ρόλο πόσο θα δώσεις για επεξεργαστή. Εγώ που τώρα έστησα pc και δεν είχα κάρτα ο 2400g ήταν μονόδρομος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, VaggD είπε

Εφόσον δεν παίζεις και έχεις κάρτα γραφικών δεν υπάρχει λόγος για apu, βασικά παίζει ρόλο πόσο θα δώσεις για επεξεργαστή. Εγώ που τώρα έστησα pc και δεν είχα κάρτα ο 2400g ήταν μονόδρομος.

Θέλω να είναι ισορροπημένο το σύστημα. Μη δώσω 200 ευρώ για cpu και πάρω 20 ευρώ τροφοδοτικό. Ούτε χάλια mobo..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, fatals είπε

Θέλω να είναι ισορροπημένο το σύστημα. Μη δώσω 200 ευρώ για cpu και πάρω 20 ευρώ τροφοδοτικό. Ούτε χάλια mobo..

γράψε όλα όσα έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, fatals said:

Θέλω να είναι ισορροπημένο το σύστημα. Μη δώσω 200 ευρώ για cpu και πάρω 20 ευρώ τροφοδοτικό. Ούτε χάλια mobo..

Αυτό ακριβώς το ότι έχεις κάρτα γραφικών, σου δίνει την δυνατότητα να βρεις cpu σε καλή τιμή από αγγελίες η ακόμα και καινούργια. Μητρική θα πρότεινα asrock b450 pro 4 ότι καλύτερο στα 80 και με περιθώριο για μελλοντική αναβάθμιση. Τροφοδοτικό εγώ επέλεξα Corsair cx450m η cx450 γενικά έχεις επιλογές ειδικά αν κάνεις υπομονή και παίζεις με αγγελίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, radiohead είπε

γράψε όλα όσα έχεις.

Έχω κουτι (soprano) και τροφοδοτικό αλλά λέω να μην τα κρατήσω.  Κριμα είναι να βάλω παλιο τροφοδοτικό. Χρειάζομαι μόνο  mobo, cpu, psu, ram, κουτί, dvd rw , ssd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fatals είπε

Έχω κουτι (soprano) και τροφοδοτικό αλλά λέω να μην τα κρατήσω.  Κριμα είναι να βάλω παλιο τροφοδοτικό. Χρειάζομαι μόνο  mobo, cpu, psu, ram, κουτί, dvd rw , ssd

450€ για όλα εχεις;

Το soprano αν το κανεις μοντα μπορείς να το κρατησεις

post-182716-0-31152400-1449237741_thumb.jpgpost-182716-0-47204400-1449237797_thumb.jpgpost-182716-0-06032000-1449237821_thumb.jpgpost-182716-0-66596400-1449237844_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσό που διαθέτουμε :700 EURO

Χρήση υπολογιστή :GAMING

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε:OXI

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη.OXI.MIA LG 1080p ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι?OXI

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος).ONLINE ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα?ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο?ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΘΑ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΘΕΙ Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο .ΟΧΙ 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dedopoulos είπε

 

Καλησπέρα.

Μπορείς να δώσεις περίπου ένα 30άρι παραπάνω;  Άντε ναι, κάντο γιατί αξίζει...

Από dexter.gr, κάνουν συναρμολόγηση :

Screenshot_2018-12-08-18-27-54-976_com.android.chrome.png.6be17c2e30720fbbae5d21bfb0c1de29.png

Και η κάρτα από εδώ : https://newstore.gr/computers-accessories/hardware/gpu/xfx-rx-580p8dfd6-radeon-rx-580-8gb-gddr5-graphics-card-rx-580p8dfd6/?sl=el για να την κουμπώσεις εσύ.

Σύνολο 735€

Αργότερα προσθέτεις έναν hdd για αποθήκευση https://www.dexter.com.gr/index.php?route=product/product&product_id=856

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, jeandoumpier είπε

Μου άρεσε πολύ η σύνθεσή σου! Παρόλα αυτά θα ήθελα να κρατήσω το κόστος λίγο χαμηλότερο. Τι gpu θα μπορούσα να πάρω, για χρήση με την Dell Alienware AW2518HF (freesync); Η αγορά θα γίνει μάλλον από visionstudio, λόγο ότι βρίσκομαι Θεσσαλονίκη. 


Καλησπέρα.

Μπορείς να δώσεις περίπου ένα 30άρι παραπάνω;  Άντε ναι, κάντο γιατί αξίζει...

Από dexter.gr, κάνουν συναρμολόγηση :

!Screenshot_2018-12-08-18-27-54-976_com.android.chrome.png.6be17c2e30720fbbae5d21bfb0c1de29.png

Και η κάρτα από εδώ : https://newstore.gr/computers-accessories/hardware/gpu/xfx-rx-580p8dfd6-radeon-rx-580-8gb-gddr5-graphics-card-rx-580p8dfd6/?sl=el για να την κουμπώσεις εσύ.

Σύνολο 735€

Αργότερα προσθέτεις έναν hdd για αποθήκευση https://www.dexter.com.gr/index.php?route=product/product&product_id=856

 

Επεξ/σία από nadware1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...