Προς το περιεχόμενο

Η πρώτη OLED 8K τηλεόραση της LG έρχεται στα καταστήματα με τιμή φωτιά


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, Agony είπε

Η διαφορα ειναι οτι αυτη η TV απευθύνεται σε ατομα που υο σπιτι τους εχει 10 εκατομυρια ευρο minimum και οχι στην δικη μας κατηγορία.

Kαι για τον οποιο τα 42.000 ευρω ειναι οτι για εμας τα 200 ευρω και πολλα λεω..

Το οτι "μεθαυριο" θα στοιχιζει στο 1/4 της τιμης δεν λεει απολυτως τιποτα. Για τα σημερινα δεδομενα η ελαχιστη παραγωγη τετοιων πανελ ειναι πανακριβη.. 

Μόλις τώρα, dionisisg είπε

No offense αλλά θα προτιμούσα να είμαι μπροστα σε ένα 5" φτηνιάρικο κινητό με ανοιχτο το ebanking μου να λέει υπόλοιπο 42000 

Non taken.. Αν ειχα 42000 ευρω ουτε εγω θα την επερνα.. Αλλα αυτα τα πανελ δεν τα περνουν αυτοι με τα 100000 ευρω στην συντριπτικη πλειοψηφια των περιπτωσεων αλλα οι φραγκατοι που τα 42000 ευρω για αυτους ειναι τιποτα.. Αλλωστε οπως ειπα ειναι πανακριβη η παραγωγη των ελαχιστων μοντελων που παραγονται την δεδομενη χρονικη στιγμη και σε τοσες ιντσες για να εχει νοημα και το 8k..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, dionisisg είπε

No offense αλλά θα προτιμούσα να είμαι μπροστα σε ένα 5" φτηνιάρικο κινητό με ανοιχτο το ebanking μου να λέει υπόλοιπο 42000 

Λογικο... και εγω και εσυ τα ιδια θα θελαμε να εχουμε. Αυτο ομως το πανελ απευθυνεται (τουλαχιστον για την ωρα), σε ατομα τα οποια θα ανοιξουν με το 7αρι πανακριβο κινητο τους το ebanking, και θα δουν το 7ψηφιο νουμερο μεσα...

Επεξ/σία από pournaras
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, pournaras είπε

Λογικο... και εγω και εσυ τα ιδια θα θελαμε να εχουμε. Αυτο ομως το πανελ απευθυνεται (τουλαχιστον για την ωρα), σε ατομα τα οποια θα ανοιξουν με το 7αρι πανακριβο κινητο τους το ebanking, και θα δουν το 7ψηφιο νουμερο μεσα...

εμείς κάπως έτσι

2000-years-ago-today-14317657.png

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καταναλωτισμός (και ο καπιταλισμός) στα όριά του.
Αναρωτιέμαι πόσες φορές οι εταιρίες θα πρέπει να μας πουλήσουν τηλεοράσεις HD ready, HD, FHD, 4K, 8K, 16K για να βλέπουμε το ίδιο, στο μεγαλύτερο μέρος του, αδιάφορο περιεχόμενο σε επαναλήψεις, remakes και, κυρίως, family friendly (δηλ για παιδιά και ενήλικες με μυαλό 10χρονου).
Κάποτε η ΕΡΤ μέχρι το 1990 είχε εξαιρετικό περιεχόμενο σε ταινίες, θεατρικά, νοτκιμαντέρ, εκπομπές λόγου κτλ. σε ολοκάθαρο ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΟ.

Δεν έχει σημασία εάν έχεις σπίτι € 10.000.000 και μπορείς να αγοράσεις μία και για κάθε μία από τις 18 τουαλέτες.
Σημασία έχει γιατί να το κάνεις? Αν είναι για φιγούρα ή να εντυπωσιάσεις τον εξίσου filthy rich γείτονα τότε ΟΚ.
Αλλά για να δεις κάτι που να την αξιοποιεί, όχι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, cp5120 είπε

Ο καταναλωτισμός (και ο καπιταλισμός) στα όριά του.
Αναρωτιέμαι πόσες φορές οι εταιρίες θα πρέπει να μας πουλήσουν τηλεοράσεις HD ready, HD, FHD, 4K, 8K, 16K για να βλέπουμε το ίδιο, στο μεγαλύτερο μέρος του, αδιάφορο περιεχόμενο σε επαναλήψεις, remakes και, κυρίως, family friendly (δηλ για παιδιά και ενήλικες με μυαλό 10χρονου).
Κάποτε η ΕΡΤ μέχρι το 1990 είχε εξαιρετικό περιεχόμενο σε ταινίες, θεατρικά, νοτκιμαντέρ, εκπομπές λόγου κτλ. σε ολοκάθαρο ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΟ.

Δεν έχει σημασία εάν έχεις σπίτι € 10.000.000 και μπορείς να αγοράσεις μία και για κάθε μία από τις 18 τουαλέτες.
Σημασία έχει γιατί να το κάνεις? Αν είναι για φιγούρα ή να εντυπωσιάσεις τον εξίσου filthy rich γείτονα τότε ΟΚ.
Αλλά για να δεις κάτι που να την αξιοποιεί, όχι.

 

Αυτος που συνειδητα  θα αγορασει μια 60"+ 4κ η 8κ (και οχι για φιγουρα), δεν εχει σκοπο να τη βαλει να βλεπει ελληνικη τηλεοραση.

Επεξ/σία από pournaras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...