Προς το περιεχόμενο

Google Stadia από το Νοέμβριο σε 14 χώρες αλλά όχι στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Sorath είπε

Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να παίζεις ένα παιχνίδι μέσω streaming και να μην lagάρει ακόμα και με 100mbit. 

Με 100mbit+ ειδικό router και άλλες απαιτήσεις. τσέκαρε εδώ.

Επεξ/σία από DmC10
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 126
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μόλις τώρα, bocca23 είπε

εχω 10 games μεχρι τωρα στο play.......δεν εχω βαλει καποιον SN...τι εννοεις?

το παιχνιδι παντως δεν το βαζεις μεσα να παιξει...Day one patch 50gb...Αυτα που βαζαμε μεσα το CD η το DVD και απλα επαιζες ανηκουν στην σφαιρα της φαντασιας μας πολλα χρονια τωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

το παιχνιδι παντως δεν το βαζεις μεσα να παιξει...Day one patch 50gb...Αυτα που βαζαμε μεσα το CD η το DVD και απλα επαιζες ανηκουν στην σφαιρα της φαντασιας μας πολλα χρονια τωρα...

GoG.com δίκιο έχεις.

PS: Δεν θα σχολιάσω τίποτα άλλο δεν υπάρχει λόγος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παλιά είχα δοκιμάσει το OnLive και τότε έμενα σε περιοχή που ήμουν κοντά στους servers τους και παρόλα αυτά το input lag υπήρχε και δεν ήταν καθόλου ευχάριστη εμπύρια, όπως δεν έπιασε το OnLive εστί δεν θα πιάσει και το Stadia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mkp είπε

Εγώ παλιά είχα δοκιμάσει το OnLive και τότε έμενα σε περιοχή που ήμουν κοντά στους servers τους και παρόλα αυτά το input lag υπήρχε και δεν ήταν καθόλου ευχάριστη εμπύρια, όπως δεν έπιασε το OnLive εστί δεν θα πιάσει και το Stadia.

Καμία σχέση, μα καμία όμως... Στη μία περίπτωση έχουμε μια μικρή εταιρία, μη-σχετική στο χώρο, χρόνια πριν οι υποδομές θεωρηθούν "αρκετές", και στην άλλη έναν γίγαντα που ειδικεύεται στο χώρο, με τεχνογνωσία και τεχνοτροπία. Ψάξε απλά τον όρο "offloading" για να καταλάβεις γιατί το παν δεν είναι απλά η ταχύτητα του διαδικτύου σου, για να γίνει αυτό πραγματικότητα...

 

Επισης εγώ θα σταθώ σε αυτό: 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά εσείς οι cloudοφοβικοι αγοράζεται ακόμα CD μουσικής και ταινίες σε blueray για να σας ανήκουν? Δεν προτιματε δηλαδή Netflix και spotify? Δε λέω ότι η Google και η κάθε Google το κάνει για την ψυχή της μάνας της, εταιρία είναι και θέλει να βγάλει λεφτά. Τα streaming services λειτουργούν όπως τα εστιατόρια με μπουφέ, μπορεί από εμένα που θα φάω όλο το μπουφε να βγάλει λιγότερα απ ότι αν πλήρωνα κάθε πιάτο ξεχωριστά, αλλά από σένα που θα τσιμπήσεις λίγο θα βγάλει περισσότερα. Έτσι στα streaming services άλλοι κάνουν απόσβεση της συνδρομής και άλλοι όχι. Αν πχ παίζεις ένα ολόκληρο καινούργιο παιχνίδι τον μήνα και χάνεις 10 ευρώ το μήνα είσαι κερδισμένος απ το να το αγόραζες και να το πουλουσες όπου θα έχανε κατά πάσα πιθανότητα παραπάνω χρήματα. Αν παίζεις όμως ένα παιχνίδι το 3μηνο τότε μάλλον σε συμφέρει να το αγοράσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, argipen είπε

Καμία σχέση, μα καμία όμως... Στη μία περίπτωση έχουμε μια μικρή εταιρία, μη-σχετική στο χώρο, χρόνια πριν οι υποδομές θεωρηθούν "αρκετές", και στην άλλη έναν γίγαντα που ειδικεύεται στο χώρο, με τεχνογνωσία και τεχνοτροπία. Ψάξε απλά τον όρο "offloading" για να καταλάβεις γιατί το παν δεν είναι απλά η ταχύτητα του διαδικτύου σου, για να γίνει αυτό πραγματικότητα...

Επισης εγώ θα σταθώ σε αυτό: 

Δεν μιλάω για την ταχύτητα τις δικιά μου σύνδεση η την ταχύτητα του server (αυτό είναι κατή που θα βελτιωθεί με τα χρόνια), άλλα για την απόσταση που χωρίζει αυτά τα δύο, τίποτα δεν μπορεί να εξαλείψει το input lag έκτος και αν ο server βρίσκεται μονό μερικά χιλιομετρά από το σπίτι σου.

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mkp είπε

Δεν μιλάω για την ταχύτητα τις δικιά μου σύνδεση η την ταχύτητα του server (αυτό είναι κατή που θα βελτιωθεί με τα χρόνια), άλλα για την απόσταση που χωρίζει αυτά τα δύο, τίποτα δεν μπορεί να εξαλείψει το input lag έκτος και αν ο server βρίσκεται μονό μερικά χιλιομετρά από το σπίτι σου.

1. GPU/CPU Offloading.

2. Local Based Game Sagments.

3. A.I Prediction System

4. Αλλα. 

Παράδειγμα: Microsoft Reaserch - DeLorean Algorithm.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kabamaru80 είπε

Εγώ είδα αυτό: 

"While Google intends to eventually have a back catalog of free games included for your $10 monthly fee, Stadia is not primarily a subscription service. The subscription only includes a single game as of today — Destiny 2. Primarily, Google tells us you should expect to buy, not rent cloud games for the same retail prices you’d find on other platforms like PlayStation Network, Xbox Live, and Steam"

Δεν είναι μια ξεκάθαρη συνδρομητική υπηρεσία! Θα είναι ακριβώς όπως τα υπόλοιπα και απορώ με μερικούς που δείχνουν λες και δεν έχουν διαβάσει καν την ανακοίνωση!

Όπα αυτό τι είναι;

Πολύ καλή κίνηση πάντως και περιμένω και την ms. Δεν με ενδιαφέρει καμία άλλη υπηρεσία στυλ netflix, spotify κτλ αλλά αυτό μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον. Ειδικά αν κάποιος θέλει να παίζει λίγα παιχνίδια το χρόνο ή δεν παίζει και τόσο συχνά είναι ό,τι πρέπει, πολύ καλύτερο από το να αγοράζει pc ή κονσόλα. 

Ελπίζω να μπορείς να κάνεις και μικρές συνδρομές για ένα μήνα ή και λιγότερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επανάσταση στο cloud gaming ξεκινάει την Κυριακή στις 23:00 ώρα Ελλάδος... 

2 ώρες πριν, Drop_Dead είπε

Εντωμεταξύ το Stadia Base είναι μάλλον ότι καλύτερο. Αντί να αγοράζουμε τα παιχνίδια από το steam όπως κάναμε μέχρι τώρα θα τα αγοράζουμε από το Stadia Store και η Google θα μας δίνει δωρεάν το streaming μέχρι 1080p (βέβαια θα μπορείς μόνο να τα streamαρεις και όχι να τα κάνεις εγκατάσταση όπως στο steam 😛). Την διάβασα 10 φορές την παράγραφο και έψαξα και στο site για να δω αν όντως είναι έτσι. 

Δηλαδή θα θες 60€ για να αγοράσεις το παιχνίδι και άλλα 9,99€ το μήνα για να μπορείς να τα κάνεις stream σε 4K με HDR και dolby 5,1...ούτε καν atmos...η κονσόλα μου ακούγεται πολύ φθηνότερη επιλογή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, argipen είπε

1. GPU/CPU Offloading.

2. Local Based Game Sagments.

3. A.I Prediction System

4. Αλλα. 

Παράδειγμα: Microsoft Reaserch - DeLorean Algorithm.

ρε τι prediction και αηδίες αυτά δεν γίνονται, πάλι input lag θα έχεις ότι και να κάνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...