Προς το περιεχόμενο

[Retro Κονσoλα] Playstation Classic 30€ [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


paparockas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, argi73 είπε

Εδώ ότι καλύτερο κυκλοφορεί με OTG support πλέον

https://modmyclassic.com/bleemsync/

Φορτώνει retroarch και έχει όλους του καλούς emultaros για Turbo Grafx 16, PC Engine CD, Dreamcast, PSP, SNES, NES, Genesis κλπ κλπ

Αντίστοιχα hack τα autobleem και retroboot

 

8 ώρες πριν, thes είπε

ευχαριστώ για τις απαντήσεις, αυτό που δεν κατάλαβα και θέλω να γνωρίζω είναι αν μέσω κάποιου emulator είναι δυνατό να έχω mame χρησιμοποιώντας το playstation classic.....ξέρετε βατραχάκι, γοριλάκι, moon patrol, φοίνικα κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, tempo είπε

ευχαριστώ για τις απαντήσεις, αυτό που δεν κατάλαβα και θέλω να γνωρίζω είναι αν μέσω κάποιου emulator είναι δυνατό να έχω mame χρησιμοποιώντας το playstation classic.....ξέρετε βατραχάκι, γοριλάκι, moon patrol, φοίνικα κλπ

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tempo είπε

ευχαριστώ για τις απαντήσεις, αυτό που δεν κατάλαβα και θέλω να γνωρίζω είναι αν μέσω κάποιου emulator είναι δυνατό να έχω mame χρησιμοποιώντας το playstation classic.....ξέρετε βατραχάκι, γοριλάκι, moon patrol, φοίνικα κλπ

Ναι κανονικά .. Κατέβασε ένα έτοιμο image σαν αυτό που είναι ένα από τα καλύτερα και είσαι super.. (hint ψαξε arcadepunks και θα με θυμηθείς ;-))

 

Στα 30 είναι BvM κοντράρει retropie άνετα

 

Επεξ/σία από argi73
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vrwmiaris είπε

Όλα αυτά δε μπορεί κάποιος να τα βάλει σε ένα τιβι μποξ; 

Μπορεί σε ένα raspberry pi 3 σίγουρα. Για TV Box δεν ξέρω γιατί είναι πιο κλειστές οι αρχιτεκτονικές τους.

Αν δεν είχα φτιάξει το pi μου  με kodi + emulationstation όπως το θέλω, μπορεί να χτύπαγα ένα, τώρα που τα έχω φτιάξει δεν ψήνομαι και τόσο...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως καποιος γνωστης μπορει να βοηθησει; Αγορασα την κονσολα, εβαλα autobleem ( φιλτρα στο on ) και πολλα παιχνιδια πχ το pandemonium ειναι τερμα πιξελιασμενα. Με τα φιλτρα στο off ακομα χειροτερα. Υπαρχει κατι που μπορει να γινει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, theo93 είπε

σε 55ρα 4κ θα είναι πολύ άσχημο το αποτέλεσμα;

hdmi εχει αρα μεχρι 1080 βγαζει το μηχάνημα. θα γινεται upscale se 4κ. αλλα απο ποιοτητα δεν πιστευω να χαλαει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, xxatziva είπε

hdmi εχει αρα μεχρι 1080 βγαζει το μηχάνημα. θα γινεται upscale se 4κ. αλλα απο ποιοτητα δεν πιστευω να χαλαει.

720p βγαζει νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το χακαρεις πως παίζεις διπλό;

Μάλλον χακαρισμενο δε παίΖει, αλλα μπορείς να παίξεις διπλό τα είκοσι παιχνίδια που έχει μέσα όταν το αγοράσεςη αν το χακαρεις τα ξεχνάς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, vrwmiaris είπε

Όλα αυτά δε μπορεί κάποιος να τα βάλει σε ένα τιβι μποξ;

Φυσικά και γίνεται. Βάζεις Retroarch και παίζεις τα πάντα, με τη δυνατότητα να βάλεις custom bezels και φίλτρα που προσομοιώνουν τις CRT τηλεοράσεις. Βάζεις και ένα emulator front-end όπως ARC browser ή Dig για να τα έχεις τακτοποιημένα με art-work και descriptions. Έχεις άπειρες επιλογές αλλά θέλει λίγο ψάξιμο.

Επεξ/σία από alex_man
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, coyote2 είπε

Αν το χακαρεις πως παίζεις διπλό;

Μάλλον χακαρισμενο δε παίΖει, αλλα μπορείς να παίξεις διπλό τα είκοσι παιχνίδια που έχει μέσα όταν το αγοράσεςη αν το χακαρεις τα ξεχνάς?

autobleem kai usb stick με ανταπτορα ρευμα-data στην πισω θυρα και παιζει κανονικα διπλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, coyote2 είπε

Αν το χακαρεις πως παίζεις διπλό;

Μάλλον χακαρισμενο δε παίΖει, αλλα μπορείς να παίξεις διπλό τα είκοσι παιχνίδια που έχει μέσα όταν το αγοράσεςη αν το χακαρεις τα ξεχνάς?

Λέει ότι υποστηρίζει το bleemsynch 1.1 

Otg άρα παίζουν και τα 2 χειριστήρια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...