Προς το περιεχόμενο

[Retro Κονσoλα] Playstation Classic 30€ [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


paparockas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και το ρεσετ δε κάνει reset είναι διακοσμητικό menu  :P O φορτιστής πρέπει να είναι η usb πρέπει να δίνει τουλ . 1 Α καλύτερα μη το συνδέσεις στη usb της tv 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 ώρες πριν, Vasilis 07 είπε

Μάλλον έπεσα σε defect κομμάτι. Το συνδέω στην TV, ανάβει για 1 sec κόκκινο το power led και μετά τέλος. Να δοκιμάσω κάτι άλλο η επιστροφή ?

Πιθανότατα φταίει ο φορτιστής. Δοκίμασε άλλον, αν μπορείς. Αν το συνδέεις σε θύρα usb της τηλεόρασης, δοκίμασε με έναν φορτιστή κινητού σε πρίζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Mark Watney είπε

Πιθανότατα φταίει ο φορτιστής. Δοκίμασε άλλον, αν μπορείς. Αν το συνδέεις σε θύρα usb της τηλεόρασης, δοκίμασε με έναν φορτιστή κινητού σε πρίζα.

 

4 ώρες πριν, coyote2 είπε

Φορτιστή κινητού βάλε. Στην τηλεόραση δεν έπαιξε σε μένα

Έβαλα από κινητό και δούλεψε. Ο μαμίσιος δεν παίρνει ρεύμα ούτε από USB 3 που τον έβαλα πίσω στην μητρική. Οκ για την ώρα ας πούμε ότι βρέθηκε λύση αλλά μήπως πρέπει να το γυρίσω και να ζητήσω αντικατάσταση όλου το πακέτου ή έστω του καλωδίου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Vasilis 07 είπε

Έβαλα από κινητό και δούλεψε. Ο μαμίσιος δεν παίρνει ρεύμα ούτε από USB 3 που τον έβαλα πίσω στην μητρική. Οκ για την ώρα ας πούμε ότι βρέθηκε λύση αλλά μήπως πρέπει να το γυρίσω και να ζητήσω αντικατάσταση όλου το πακέτου ή έστω του καλωδίου ?

προφανως το καλωδιο ρευματος παρεχουν μονο. δεν ειναι φορτιστης. σε καταστημα με ειδη κινητων εχει φορτιστες με υποδοχη usb. 1Α τουλαχιστον. οποτε κομπλε θα εισαι. απο τηλεοραση usb καποιος με ρωτησε σε pm αλλα δεν ξερω αν το δοκιμασε και δουλεψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, xxatziva είπε

προφανως το καλωδιο ρευματος παρεχουν μονο. δεν ειναι φορτιστης. σε καταστημα με ειδη κινητων εχει φορτιστες με υποδοχη usb. 1Α τουλαχιστον. οποτε κομπλε θα εισαι. απο τηλεοραση usb καποιος με ρωτησε σε pm αλλα δεν ξερω αν το δοκιμασε και δουλεψε.

Αν θέλουμε να μιλήσουμε με την πραγματική έννοια των λέξεων αυτό που περιέχεται στο κουτί δεν είναι καλώδιο ρεύματος (δηλ. τροφοδοσίας).

Με κάτι τέτοιο https://www.e-shop.gr/tp-link-up525-25w-5-port-usb-charger-p-TEL.042395 θα γίνει δουλειά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σκέφτομαι να του βάλω ένα τέτοιο στη μπροστά θύρα, να έχω τα iso σε μια sd και παράλληλα να έχω κουμπώσει πάνω και το gamepad. 

https://www.e-shop.gr/tracer-card-reader-all-in-one-hub-usb-ch4-p-PER.580561

Θα δουλέψει άραγε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα και εγώ.
Η πρώτη μου κονσόλα ever και ας είμαι 35.
Για 30€ μόνο τα 2 χειριστήρια Sony USB που κάνουν και στο PC να κρατήσεις είναι μια χαρούλα.
Στα υπόλοιπα δοκίμασα το SleemSync πέρασα μερικά παιχνιδάκια όπως Driver, Gran Turismo, ISS Pro Evolution Soccer 2 που τα είχαμε λιώσει στις εποχές τους, αλλά με ένα χειριστήριο δεν έχει νόημα.
Θα πάρω ένα OTG Hub από δευτέρα να γίνει σωστά η δουλειά...

Έχει κανείς link για images παιχνιδιών λίγο πιο μαζικά, γιατί ένα ένα είναι ταλαιπωρία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HamerZ είπε

Μάλλον θα θες hub με τροφοδοσία εξωτερική, με δικό του μετασχηματιστή

Μάλλον έχεις δίκιο. 

Αν το βάλω πίσω με ένα usb to Micro?

Θα το δοκιμάσω, ελπίζω να μην γίνει καμία ζημιά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ilias83 είπε

Το πήρα και εγώ.
Η πρώτη μου κονσόλα ever και ας είμαι 35.
Για 30€ μόνο τα 2 χειριστήρια Sony USB που κάνουν και στο PC να κρατήσεις είναι μια χαρούλα.
Στα υπόλοιπα δοκίμασα το SleemSync πέρασα μερικά παιχνιδάκια όπως Driver, Gran Turismo, ISS Pro Evolution Soccer 2 που τα είχαμε λιώσει στις εποχές τους, αλλά με ένα χειριστήριο δεν έχει νόημα.
Θα πάρω ένα OTG Hub από δευτέρα να γίνει σωστά η δουλειά...

Έχει κανείς link για images παιχνιδιών λίγο πιο μαζικά, γιατί ένα ένα είναι ταλαιπωρία;

Δε νομίζω να επιτρέπεται κάτι τέτοιο αλλά μπορείς και μόνος σου να ψάξεις για ArcadePunks..Έχουν τα πάντα ετοιμα και τακτοποιημένα..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...