Προς το περιεχόμενο

[Retro Κονσoλα] Playstation Classic 30€ [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


paparockas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, George! είπε

Ότι κάνει αυτό μπορώ να το κάνω και με το playstation tv;

 

Παραπανω κανεις με το PSTV. Το δικο μου το εχω με όλα τα emulators αλλα παιζει και παιχνίδια psp, psvita και φυσικα με το ασυρματο χειριστηριο του PS4. Όλα αυτά τα κανεις αν το χακαρεις με  Henkaku βεβαια. Αυτό του θεματος το πηρα από απληστια.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, asemnos είπε

Παραπανω κανεις με το PSTV. Το δικο μου το εχω με όλα τα emulators αλλα παιζει και παιχνίδια psp, psvita και φυσικα με το ασυρματο χειριστηριο του PS4. Όλα αυτά τα κανεις αν το χακαρεις με  Henkaku βεβαια. Αυτό του θεματος το πηρα από απληστια.

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, μάλλον με γλίτωσες από μία άσκοπη αγορά. Μιας και το έχω αφήσει σε έκδοση 3.60 μπορείς να μου δώσεις με pm περισσότερες πληροφορίες για το henkaku και pstv;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, lmag είπε

Στον Γερμανό φαίνεται ακόμα διαθέσιμο σε αυτή την τιμή

Σε μένα σε δυο τηλεοράσεις που το δουλεύω παίρνει τροφοδοσία από την USB της ΤV. Οπώς το Chromecast της Google. 

Φίλε argi73, το συγκεκριμένο ανταπτοράκι το έχεις δοκιμάσει προσωπικά, ότι είναι ΟΚ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Σήμερα θα το πάρω και εγώ. αλλά δεν βλέπω τον λόγο να μην κάνει... Με μια custom λύση που έφτιαξα το σουκου δουλεψε μετα από το patch του kernel με το bleemsync

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, argi73 είπε

Σήμερα θα το πάρω και εγώ. αλλά δεν βλέπω τον λόγο να μην κάνει... Με μια custom λύση που έφτιαξα το σουκου δουλεψε μετα από το patch του kernel με το bleemsync

Σ'ευχαριστ'ω πολύ για την άμεση απάνταση σου, και γω το ίδιο πιστευω... εαν δεν σου κάνει κόπο κάνε μια ενημέρωση όταν έρθεί και στα χέρια σου.

Και γω χρησιμοποίησα το bleemsync και έχω το usb μπροστά, με το καλό ο συγκεκριμένος αντάπτορας είναι πολύ καλή λύση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kostis76 είπε

(Ξε)πούλησε σαν ζεστο ψωμακι! (και οχι αδικα 😉)

Αντε μπας και βγαλει τα εξοδα R&D του PS5 και ντεμπουταρει με καμια καλλλλλη τιμουλα??? 😀

Σε αυτή την τιμή, λογικό. Στο 100άρικο που ζητούσαν στην αρχή, πούλο! 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, dispi είπε

Είναι συμβατό οποιοδήποτε usb 2 στικάκι;

Κάποια μεγάλων χωρητικοτήτων  που θέλουν παραπάνω από 100mah (τοσο βγάζει η USB θύρα του ps classic) ίσως να μην παίξουν . Έχουν βρει λύση το λεγόμενο power mod αλλά θέλει άνοιγμα η κονσόλα και κολλητήρι. Αλλιώς powered USB hub

Επεξ/σία από argi73
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dispi είπε

Είναι συμβατό οποιοδήποτε usb 2 στικάκι;

Λογικά Ναι αλλά ίσως να έχεις πρόβλημα με το εμιουλέισον αν το στικακι δεν ειναι γρηγορο σε γραφη αναγνωση, πειραματισου και βλέπεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με USB 2.0 στικάκι που δοκίμασα πάντως αρκετά παιχνίδια κολλούσαν σε εκνευριστικό βαθμό, ενώ το USB 3.0 που είχα από την αρχή όλα άψογα.

Βέβαια νομίζω ότι υπάρχουν θέματα ασυμβατότητας με κάποια USB 3.0 οπότε μόνο με δοκιμή θα ξέρει κάποιος σίγουρα.

Επεξ/σία από knight666
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, stefanos_th είπε

τι  cpu εχει ?

κανει emulate  και αλλες κονσολες ? mame atari sega ktl ?

Αφού όπως λένε τα παιδιά "τρέχει" το Retroarch, Ναι.

Επεξ/σία από Brainmorf
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...