Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series S|X]


ilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η From software προσφέρει μοναδικές εμπειρίες όχι απλά παιχνιδια, όλα τα αλλα έμοιαζαν τόσο φτωχά μπροστά του.

Επεξ/σία από Raiden5
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσωπικά μου άρεσε παρα πολύ το βίντεο . Τι να πει κανεις για αυτή την παιχνιδαρα. Ανυπομονώ να πάρω το άλογο και να εξερευνήσω σπιθαμή σπιθαμή κάθε σημείο του κόσμου . 
 

Ενα πράγμα μου προκαλεί εντύπωση . Πολλοί κάνουν λόγο για μέτρια γραφικά αλλά ξεχνούν ότι πρόκειται για PS4 παιχνίδι και όχι PS5. Κατά τη δίκη μου γνώμη τα γραφικά για game της FS είναι σούπερ και για τόσο μεγάλη κλίμακα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαινεται πως ειναι ποιο κοντα σε bloodborne και αυτο μονο θετικο ειναι. Μαλλον θα εχουν και μαχες με αρκετους χαρακτηρες και ελπιζω να εχουν διορθωσει αυτη την προβληματικη καμερα που εχουν. Κατα τα αλλα οπως αναμενοταν δειχνει top...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)


 

Αναφορά σε κείμενο

 

One of our big themes for development of this new world was that, because of the grandeur and sense of scale of it, we didn't want players to get lost and not have any clue of what to do or where to go. 

So there is an element of guidance, particularly at the beginning. There is a mainline route that they can follow, but at any time they're free to break off this route and to take the untrodden path. 

We wanted to focus on a design that caters to that high level of freedom, that free order of progression throughout the world - which order you choose to tackle the different areas, the different bosses, and how you approach each of them as well. You may get sent to a couple of areas against your will, but there's a lot of ways that you can explore and approach these different situations.


There are six main areas of the Lands Between, and each of these six areas will house its own mainline dungeon map. These will be the domains or the areas of the main demigod bosses.

 

https://www.ign.com/articles/elden-ring-miyazaki-hidetaka-full-interview-summer-of-gaming?

Τέλεια ακούγονται όλα, μια απορία έχω αφού έχω δει και το trailer καμια 30αρία φορές, τον Martin τι ακριβώς τον ήθελαν?? Δεν μπορούσε να τα φτιάξει αυτα ο Miyazaki μόνος του δηλαδή?? :P 

Επεξ/σία από ADHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ADHD είπε


 

https://www.ign.com/articles/elden-ring-miyazaki-hidetaka-full-interview-summer-of-gaming?

Τέλεια ακούγονται όλα, μια απορία έχω αφού έχω δει και το trailer καμια 30αρία φορές, τον Martin τι ακριβώς τον ήθελαν?? Δεν μπορούσε να τα φτιάξει αυτα ο Miyazaki μόνος του δηλαδή?? :P 

μη το υποτιμας το lore και ως πηγη εμπνευσης και ως εργαλειο για την εξερευνηση στον ανοικτο κοσμο του παιχνιδιου...τωρα αμα δεν το δουμε χειροπιαστα, δε μπορεις να πεις και πολλά...γιατι μπορει βεβαια και να χρησιμοποιειται μονο για μαρκετινγκ το ονομα του μαρτιν...ολα παιζουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ADHD είπε


 

https://www.ign.com/articles/elden-ring-miyazaki-hidetaka-full-interview-summer-of-gaming?

Τέλεια ακούγονται όλα, μια απορία έχω αφού έχω δει και το trailer καμια 30αρία φορές, τον Martin τι ακριβώς τον ήθελαν?? Δεν μπορούσε να τα φτιάξει αυτα ο Miyazaki μόνος του δηλαδή?? :P 

Ελπιζω αυτο εκτος απο lore να εχει και σκηνοθεσια και ιστορια. Βαρεθηκα να παιζω τοσο fun games αλλα να μη ξερω γιατι κανω οτι κανω.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, xavier είπε

μη το υποτιμας το lore και ως πηγη εμπνευσης και ως εργαλειο για την εξερευνηση στον ανοικτο κοσμο του παιχνιδιου...τωρα αμα δεν το δουμε χειροπιαστα, δε μπορεις να πεις και πολλά...γιατι μπορει βεβαια και να χρησιμοποιειται μονο για μαρκετινγκ το ονομα του μαρτιν...ολα παιζουν...

Ναι οκ εχεις δικιο, ας το δουμε πρωτα και κρινουμε μετα, απλα ειναι οι σκεψεις μου καθαρα βλεποντας το trailer και μονο.

22 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Ελπιζω αυτο εκτος απο lore να εχει και σκηνοθεσια και ιστορια. Βαρεθηκα να παιζω τοσο fun games αλλα να μη ξερω γιατι κανω οτι κανω.

Στο Sekiro νομιζω εγινε αυτο που καταλαβαινω οτι εννοείς, δηλαδη η ιστορια να δινεται με τον παραδοσιακο τροπο και οχι μέσω item description κλπ σωστα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, ADHD είπε

 

Στο Sekiro νομιζω εγινε αυτο που καταλαβαινω οτι εννοείς, δηλαδη η ιστορια να δινεται με τον παραδοσιακο τροπο και οχι μέσω item description κλπ σωστα??

Ναι το Sekiro με καλυψε στο τι που ποιος ποτε γιατι της ιστοριας χωρις να χρειαστει να διαβαζω κειμενο σε σπασμενα πιθαρια για να καταλαβω τι γινεται. Μπορει να μην ειχε καμια φοβερη ιστορια αλλα με καλυψε μια χαρα. 
 

Επεξ/σία από Mitroglou7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Raiden5 είπε

Μόνο pvp δεν ακούω να λένε ότι θα έχει και ανησυχώ.

Δεν υπάρχει περίπτωση να μη μπει pvp και να είναι μόνο coop. Μετά την ξενέρα με το Sekiro, έχεις ιδέα τι θα γίνει με το community?😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...