Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series S|X]


ilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω να δειτε αντριλα . Στο haligtree ειδικα στο level 1 playthrough σε μερικα σημεια εκανα quit game / main menu / load game για να γινουν reset τα projectiles κ οι θεσεις των εχθρων μπας κ μπορεσω να περασω λολ . Για να παρω το ghost bell 3 ξεκινωντας απο το grace μπροστα απο την malenia εκανα ολοκληρο πλανο , πως θα περασω με bloodhound step , τι physick θα χρησιμοποιησω κ ποτε + το timing για το quit game για να μη με βλεπει κανενας μετα το load για να παρω τα flasks ανετα 

‐-------------

Πραγματικα οταν εχεις ασπιδα τα πραγματα γινονται πιο ευκολα. Μιας κ δεν εχω παιξει bloodborne γιατι δεν εχω PS4 για πρωτη φορα σε souls δοκιμασα κ χωρις ασπιδα στο ng + κ παρολο που το ng+ ειναι πολυ ευκολοτερο μιας κ ηδη ξερεις τι πρεπει να κανεις βρηκα το μπελα μου σε σημεια  . 

Ωστοσο εχεις κ πλεονεκτηματα οπως οτι μπορεις να κρατας ενα αργο οπλο κ ενα γρηγορο ωστε να προσαρμοζεσαι στους εχθρους κ τις συνθηκες + οτι αποφευγεις να κοπανας τα οπλα στο τοιχο στα στενα σημεια :P

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι greatshields είναι τρομερές και κάνουν το παιχνίδι αρκετά εύκολο μέχρι τα τελευταία bosses που έχουν πολύ elemental damage / grabs / ranged attacks.Ειδικά elden beast με βαρύ poise ασπίδα spear build απλά δεν έβγαινε χρονικά :P πέθαινες απο βαρεμάρα βασικά μέχρι να το φτάσεις να κάνεις 4-5 hit και φτου και απο την αρχή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/5/2022 στις 9:26 ΜΜ, Chocobo είπε

Oι greatshields είναι τρομερές και κάνουν το παιχνίδι αρκετά εύκολο μέχρι τα τελευταία bosses που έχουν πολύ elemental damage / grabs / ranged attacks.Ειδικά elden beast με βαρύ poise ασπίδα spear build απλά δεν έβγαινε χρονικά :P πέθαινες απο βαρεμάρα βασικά μέχρι να το φτάσεις να κάνεις 4-5 hit και φτου και απο την αρχή. 

Το πιο σπασμένο πράγμα στο game δεν είναι ούτε το rivers of blood, ούτε τα double seppukus, ούτε κάποιο spell/incantation (αν και το combo beastial sling / horned bolt είναι busted για pvp). Είναι μακράν η fingerprint stone shield που παίζω τώρα. Ξεκίνησα να παίζω με το giant crusher και knights resolve shenanigans 😁 και μετά είπα να τη δοκιμάσω... Της έβαλα κλασικά blood infusion (και δεν έχω καν arcane στο build) και shield crash.🤣 Οτιδήποτε από τους npc invaders φεύγει με 2 charged weapon arts... Τα οποία υπόψιν είναι και καρα-safe (γιατί θεωρεί ότι κάνεις και block όσο την σέρνεις). Υπάρχει μόνο ένα πολύ μικρό window που μπορούν να σου σπάσουν την poise όσο κάνει activate το skill. Δεν έχω παίξει pvp ακόμα, αλλά υποθέτω θα είναι αηδία - δε θα μπορείς να κάνεις τίποτα. Good luck να σπάσεις το poise σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα ή να κάνεις grab ή να fishaρείς για backstab. Έχω και το godskin stitcher (αν και είναι καλύτερα να παίξεις το bloody helice σε bleed build) με redmanes για οτιδήποτε δε τρώει bleed και gg.

P.S. Έχει και πλάκα να κάνεις bully την Malenia με συνεχόμενα knockdowns.🤣 Ακόμα και χωρίς FP κάνει και πάλι αρκετό damage και procάρει madness/bleed.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ilos είπε

Το πιο σπασμένο πράγμα στο game δεν είναι ούτε το rivers of blood, ούτε τα double seppukus, ούτε κάποιο spell/incantation (αν και το combo beastial sling / horned bolt είναι busted για pvp). Είναι μακράν η fingerprint stone shield που παίζω τώρα. Ξεκίνησα να παίζω με το giant crusher και knights resolve shenanigans 😁 και μετά είπα να τη δοκιμάσω... Της έβαλα κλασικά blood infusion (και δεν έχω καν arcane στο build) και shield crash.🤣 Οτιδήποτε από τους npc invaders φεύγει με 2 charged weapon arts... Τα οποία υπόψιν είναι και καρα-safe (γιατί θεωρεί ότι κάνεις και block όσο την σέρνεις). Υπάρχει μόνο ένα πολύ μικρό window που μπορούν να σου σπάσουν την poise όσο κάνει activate το skill. Δεν έχω παίξει pvp ακόμα, αλλά υποθέτω θα είναι αηδία - δε θα μπορείς να κάνεις τίποτα. Good luck να σπάσεις το poise σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα ή να κάνεις grab ή να fishaρείς για backstab. Έχω και το godskin stitcher (αν και είναι καλύτερα να παίξεις το bloody helice σε bleed build) με redmanes για οτιδήποτε δε τρώει bleed και gg.

P.S. Έχει και πλάκα να κάνεις bully την Malenia με συνεχόμενα knockdowns.🤣 Ακόμα και χωρίς FP κάνει και πάλι αρκετό damage και procάρει madness/bleed.

PvP δεν έχω παίξει μιας καο δεν έχω ps+

Πως σου φάνηκε η ασπίδα στα τελευταία bosses ? Προσωπικά ενώ όλα τα άλλα ήταν πανεύκολα , τα τελευταία είχαν πολλά grab και elemental που περνούσαν ασπίδα και μου φάνηκαν πολύ δύσκολα(δεν τα έβγαλα με ασπίδα εν τέλη) βέβαια δεν χρησημοποιούσα και spells.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Chocobo είπε

PvP δεν έχω παίξει μιας καο δεν έχω ps+

Πως σου φάνηκε η ασπίδα στα τελευταία bosses ? Προσωπικά ενώ όλα τα άλλα ήταν πανεύκολα , τα τελευταία είχαν πολλά grab και elemental που περνούσαν ασπίδα και μου φάνηκαν πολύ δύσκολα(δεν τα έβγαλα με ασπίδα εν τέλη) βέβαια δεν χρησημοποιούσα και spells.

Η ασπίδα είναι πολύ καλή για την πρώτη phase της Malenia που έπαιξα σήμερα. Εντάξει μπορεί να κάτσει κανένα bs wake up waterfowl μετά από knockdown και να τον πιεις επιτόπου επειδή είσαι από κάτω της, αλλά αν την κολλήσεις σε κάποια γωνία είναι συνήθως gg. Το μανίκι είναι το δεύτερο phase που δεν έχεις τόσα ανοίγματα για shield crash και για κάποιο λόγο αποφεύγει πολύ περισσότερο τα hits.

Τα άλλα endgame δε τα έχω παίξει ακόμα, αλλά ξέρω στο elden θα είναι μακρύ το fight χωρίς τα bleeds.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Level 120 πλέον και έχω όλα τα graces από limgrave και lurnia.

Οποίος ενδιαφέρεται για co op σε Xbox ας στείλει pm.

Επεξ/σία από skiabox
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιο hint για τον αγαπημένο fire giant;

Σε όλα τα souls game δεν έχω κολλήσει τόσο πολύ σε boss...... Εννοείται ότι τα cheese (δε ντρέπομαι για αυτό) έχουν διορθωθεί.... Παίζω καθαρά mage build αλλά δεν έχω καταφέρει να τον φτάσω καν στη δεύτερη φάση, όπου θεωρητικά με το comet azur θα λήξει γρήγορα. Δοκίμασα με mimic και με lhutel the headless αλλά για κάποιο λόγο δεν τους δίνει πολύ σημασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Archantwn είπε

Κάποιο hint για τον αγαπημένο fire giant;

Σε όλα τα souls game δεν έχω κολλήσει τόσο πολύ σε boss...... Εννοείται ότι τα cheese (δε ντρέπομαι για αυτό) έχουν διορθωθεί.... Παίζω καθαρά mage build αλλά δεν έχω καταφέρει να τον φτάσω καν στη δεύτερη φάση, όπου θεωρητικά με το comet azur θα λήξει γρήγορα. Δοκίμασα με mimic και με lhutel the headless αλλά για κάποιο λόγο δεν τους δίνει πολύ σημασία.

Solo : Bleed 😁

Με summons:

Mimic ή Tiche

Μπορείς βα φωνάξεις και τον Αλέξανδρο (έχει sign με το που μπαίνεις) αν έχεις κάνει μέχρι τότε το questline του. Βέβαια έτσι χαιρετάς τον torrent, αλλά τανκάρει κάργα και θα ζήσει πιο πολύ ο mimic ή η Tiche.

ΥΓ. Μπορεί να βοηθήσει και να τον κάνεις rot αλλά δε το έχω δοκιμάσει.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν περάσει 3 μήνες από τη στιγμή που βγήκε το παιχνίδι και για το ray tracing update δεν έχουμε ακούσει κάτι.

Δεν ξέρω τί νόημα έχει τώρα βέβαια και αν έχει να προσθέσεις. Ο περισσότερος κόσμος το έχει παίξει το παιχνίδι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Archantwn είπε

Κάποιο hint για τον αγαπημένο fire giant;

Σε όλα τα souls game δεν έχω κολλήσει τόσο πολύ σε boss...... Εννοείται ότι τα cheese (δε ντρέπομαι για αυτό) έχουν διορθωθεί.... Παίζω καθαρά mage build αλλά δεν έχω καταφέρει να τον φτάσω καν στη δεύτερη φάση, όπου θεωρητικά με το comet azur θα λήξει γρήγορα. Δοκίμασα με mimic και με lhutel the headless αλλά για κάποιο λόγο δεν τους δίνει πολύ σημασία.

Αμα δε θες bleed που λεει ο ilos τα Freeze  / poison ειναι καλες λυσεις . Το καλο με το poison ειναι οτι με 2 weapon arts τον πιανει κ μετα τρεχεις γυρω γυρω με το αλογο . Δε ξερω για το spell ποσο γρηγορα πιανει . 

 

Επισης οπως λεει κ ο ilos ο Alexander ειναι καλη λυση . Εννοειται οτι εχεις κ το mimic παραλληλα ή οποιο αλλο summon για να tankaρουν

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, CarbonFibre είπε

Έχουν περάσει 3 μήνες από τη στιγμή που βγήκε το παιχνίδι και για το ray tracing update δεν έχουμε ακούσει κάτι.

Δεν ξέρω τί νόημα έχει τώρα βέβαια και αν έχει να προσθέσεις. Ο περισσότερος κόσμος το έχει παίξει το παιχνίδι.

Καλο marketing push με ενα μεστο expansion

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/5/2022 στις 10:26 ΠΜ, CarbonFibre είπε

Έχουν περάσει 3 μήνες από τη στιγμή που βγήκε το παιχνίδι και για το ray tracing update δεν έχουμε ακούσει κάτι.

Δεν ξέρω τί νόημα έχει τώρα βέβαια και αν έχει να προσθέσεις. Ο περισσότερος κόσμος το έχει παίξει το παιχνίδι.

Ε καλά δεν δίνουν τρομερή βάση στα γραφικά οπότε δεν θα είχα μεγάλες προσδοκίες.Κάτι ακούγεται βέβαια..Προσωπικά θα έλεγα πως δεν θα είχε καν νόημα το ray trace όταν όλα τα άλλα γύρο σου δεν “δένουν” με αυτό.

Επεξ/σία από Chocobo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...