Προς το περιεχόμενο

Το Xbox Game Pass για PC φέρνει μια μεγάλη βιβλιοθήκη παιχνιδιών στα Windows 10 PC [Ενημέρωση]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, PcManiaC7 είπε

https://www.xbox.com/el-gr/xbox-game-pass/games?xr=shellnav Εδώ έχει τη λίστα με τα παιχνίδια. Λέει ποια είναι για PC-XBOX ή μόνο για PC ή μόνο για XBOX.

 

άρα με 3.99 όσο είναι στο beta μπορούμε να έχουμε πλήρη πρόσβαση στους 240 τίτλους που δίνει στο xbox?

 

Εφόσον φυσικά έχουμε xbox...

Επεξ/σία από The__Blade
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, The__Blade είπε

άρα με 3.99 όσο είναι στο beta μπορούμε να έχουμε πλήρη πρόσβαση στους 240 τίτλους που δίνει στο xbox?

Εφόσον φυσικά έχουμε xbox...

Στην κονσόλα είναι 9.99€ τον μήνα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, gloup81 είπε

Πριν λιγες μερες δοκιμασα την υπηρεσια με 1€. Κατεβασα το Forza Horizon 4... ηθελε Xbox controller. Κατεβαζω το Sea of Thieves... δεν εβρισκα ανθρωπο για να ξεκινησω να παιζω. Κατεβαζω το ARK...δεν κατεβαινει γιατι δεν ειναι διαθεσιμο για PC... πρακτικα τα πραγματικα διαθεσιμα για PC ειναι 5-6 παιχνιδια, ολα τα αλλα θελουν XBOX και φυσικα XBOX controller. οπως καταλαβαινετε, ηταν το μοναδικο 1€ που εχω κλαψει στην ζωη μου!

Γραφτηκα αλλα ολα θελουν και αλλα λεφτα.

Βρηκες κανενα τζαμπα?

Ειναι μου φαινεται μουφα μεγαλη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, PcManiaC7 είπε

Στην κονσόλα είναι 9.99€ τον μήνα... 

Αρα η συνδρομη για το pc δεν θα δουλευι στην κονσολα?

Δηλαδη αν παρω xbox πρεπει νε τον ιδιο λιφαριασμο να εχω 2 συνδρομες?

31 λεπτά πριν, tz_aristotelis είπε

Γραφτηκα αλλα ολα θελουν και αλλα λεφτα.

Βρηκες κανενα τζαμπα?

Ειναι μου φαινεται μουφα μεγαλη.

Το gow4 ειναι free η οχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, The__Blade είπε

Αρα η συνδρομη για το pc δεν θα δουλευι στην κονσολα?

Δηλαδη αν παρω xbox πρεπει νε τον ιδιο λιφαριασμο να εχω 2 συνδρομες?

Το gow4 ειναι free η οχι;

Υπάρχει το GamePass για PC που κοστίζει 9.99€ κανονικά, αλλά τώρα το έχουν 3.99€ (τιμή έκδοσης beta) και είναι μόνο για PC. Υπάρχει το GamePass για XBOX που κοστίζει 9.99€ και είναι μόνο για XBOX. Και υπάρχει και  το Ultimate Pass που περιλαμβάνει το GamePass για PC, το GamePass για ΧΒΟΧ και το Live Gold και κοστίζει 12.99€ αλλά τον πρώτο μήνα τον δίνουν 1€. Αν έχεις κάποια από τις παραπάνω συνδρομές μπορείς να κατεβάσεις το GoW4 δωρεάν. Για να παίξεις online λογικά χρειάζεσαι το Live Gold (που περιλαμβάνεται στο Ultimate Pass). Αλλιώς πρέπει να έχεις ξεχωριστά συνδρομή στο Live Gold. Με το Ultimate Pass η συνδρομή ισχύει και για το PC και για το XBOX. Αλλιώς θες δύο ξεχωριστές.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, The__Blade είπε

Αρα η συνδρομη για το pc δεν θα δουλευι στην κονσολα?

Δηλαδη αν παρω xbox πρεπει νε τον ιδιο λιφαριασμο να εχω 2 συνδρομες?

Το gow4 ειναι free η οχι;

Καταρχήν δεν μπορώ να βρω λινκ που να λέει τα free games. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Parapas είπε

Δηλαδή, με λίγα λόγια, μας λένε ότι με 1€ παίρνουμε Metro Exodus among others. Τι λέει ο αγαπητός Tim για όλα αυτά άραγε?

Δεν παίρνεις τίποτα. Το δανείζεσαι για όσο διάστημα είσαι συνδρομητής. Δεν είναι το ίδιο 😉 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, ggelhsva said:

Δεν παίρνεις τίποτα. Το δανείζεσαι για όσο διάστημα είσαι συνδρομητής. Δεν είναι το ίδιο 😉 

Ναι οκ δεκτό αλλά όπως και να έχει το exclusive του πράγματος είναι για γέλια πλέον και φαίνεται ξεκάθαρα πως ότι έγινε ήταν για να χτυπηθεί απλά το steam. Εκτός του ότι είναι ένα single player game. Το παίζεις, το τερματιζεις, τέλος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα με αυτόματη 3μηνη ανανέωση Gold και GamePass. Ακύρωσα την αυτόματη ανανέωση και στα δύο και μετά αγόρασα μια ετήσια συνδρομή Gold. Την πρόσθεσα στην ήδη υπάρχουσα και από 10/2019 που έληγε με πήγε 10/2020. Πήρα την Ultimate συνδρομή με ένα 1€ και μου πήγε τη λήξη της Ultimate συνδρομής Ιανουάριο του 2021.

Επίσης, πήγα να κάνω στον υπολογιστή εγκατάσταση μέσω Ultimate Pass το Football Manager 2019, και δεν μου είχε το κουμπί "εγκατάσταση" ενεργοποιημένο, γιατί έπρεπε να αναβαθμίσω την έκδοση των windows. Είχα την 1803 κι έβαλα την 1903 από τη σελίδα των windows κι όχι από τα Windows Update. Εκεί δε μου έβγαζε κάτι, έλεγε ότι είμαι ενημερωμένος.

Επεξ/σία από PcManiaC7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, PcManiaC7 είπε

Είχα με αυτόματη 3μηνη ανανέωση Gold και GamePass. Ακύρωσα την αυτόματη ανανέωση και στα δύο και μετά αγόρασα μια ετήσια συνδρομή Gold. Την πρόσθεσα στην ήδη υπάρχουσα και από 10/2019 που έληγε με πήγε 10/2020. Πήρα την Ultimate συνδρομή με ένα 1€ και μου πήγε τη λήξη της Ultimate συνδρομής Ιανουάριο του 2021.

Επίσης, πήγα να κάνω στον υπολογιστή εγκατάσταση μέσω Ultimate Pass το Football Manager 2019, και δεν μου είχε το κουμπί "εγκατάσταση" ενεργοποιημένο, γιατί έπρεπε να αναβαθμίσω την έκδοση των windows. Είχα την 1803 κι έβαλα την 1903 από τη σελίδα των windows κι όχι από τα Windows Update. Εκεί δε μου έβγαζε κάτι, έλεγε ότι είμαι ενημερωμένος.

Σε μενα ειχε ληξει η συνδρομη και απλα εβαλα 12 μηνες Gold Live και μετα το ultimate με 1 ευρω. Για το manager ειχα το ιδιο προβλημα και λυθηκε με την επιλογη windows insider που μου εβγαλε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, JohnnyKun10 είπε

Χωρίς να ξέρω αν έχουν αλλάξει τα βήματα γτ δεν έχω κάνει sub αυτή τη στιγμή, το cancel σίγουρα ισχύει και μπορείς να το κάνεις όποτε θέλεις.

https://www.windowscentral.com/how-cancel-xbox-game-pass-subscription-xbox-one

θενξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, PcManiaC7 είπε

ναι, τα παρουσιαζει σαν διαθεσιμα, αλλα δεν ειναι. Περισσοτερα απο τα μισα, πρακτικα σχεδον ολα, ειναι διαθεσιμα μονο στο xbox.

xbox.jpg

Επεξ/σία από gloup81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/6/2019 στις 11:35 ΠΜ, gloup81 είπε

Πριν λιγες μερες δοκιμασα την υπηρεσια με 1€. Κατεβασα το Forza Horizon 4... ηθελε Xbox controller. Κατεβαζω το Sea of Thieves... δεν εβρισκα ανθρωπο για να ξεκινησω να παιζω. Κατεβαζω το ARK...δεν κατεβαινει γιατι δεν ειναι διαθεσιμο για PC... πρακτικα τα πραγματικα διαθεσιμα για PC ειναι 5-6 παιχνιδια, ολα τα αλλα θελουν XBOX και φυσικα XBOX controller. οπως καταλαβαινετε, ηταν το μοναδικο 1€ που εχω κλαψει στην ζωη μου!

Πριν λίγες ημέρες που το δοκίμασες δεν υπήρχε το Xbox GamePass για PC, υπήρχε το Xbox GamePass για Console, το οποίο χάρη στο PlayAnywhere (βλ. μία αγορά και διάθεση τόσο σε Xbox Store, όσο και σε Windows Store), σου επέτρεπε να εγκαταστήσεις μερικούς υποστηριζόμενους τίτλους στα Windows 10. Τώρα που υπάρχει το Xbox GamePass για PC, τώρα υπάρχει κανονικός κατάλογος (ανεξάρτητος από εκείνον της κονσόλας) που σου προσφέρει 100+ παιχνίδια στον υπολογιστή σου.

  • Το Forza Horizon 4 παίζει κανονικότατα με πληκτρολόγιο και ποντίκι, χωρίς καμία ρύθμιση.
  • Παίζω Sea of Thieves έχει πάρα πολύ κόσμο, παίζουμε με την παρέα κάθε Κυριακή (αν σε ενδιαφέρει PM_me).
  • Το ARK δεν ήταν διαθέσιμο στην υπηρεσία όταν το δοκίμασες, γιατί όπως σου είπα δεν υπήρχε η υπηρεσία. Το ARK δεν είναι PlayAnywhere τίτλος.
  • Η υπηρεσία προσφέρει 100+ παιχνίδια έναντι $3,99/μήνα.
  • Όλα τα παιχνίδια είναι για PC και παίζουν με πληκτρολόγιο και ποντίκι.
17 ώρες πριν, tz_aristotelis είπε

Γραφτηκα αλλα ολα θελουν και αλλα λεφτα.

Βρηκες κανενα τζαμπα?

Ειναι μου φαινεται μουφα μεγαλη.

Ποιό παιχνίδι θέλει λεφτά??????????

17 λεπτά πριν, gloup81 είπε

ναι, τα παρουσιαζει σαν διαθεσιμα, αλλα δεν ειναι. Περισσοτερα απο τα μισα, ειναι διαθεσιμα μονο στο xbox.

Όταν φορτώσει η ιστοσελίδα* επιλέγουμε "Παιχνίδια για υπολογιστή". Στο PC υπάρχουν διαθέσιμα 100+ παιχνίδια, ενώ στο Xbox 200+, εξου και η διαφορετική τους τιμολόγηση.

 

https://www.xbox.com/el-GR/xbox-game-pass/games

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...