Προς το περιεχόμενο

Το Xbox Game Pass για PC φέρνει μια μεγάλη βιβλιοθήκη παιχνιδιών στα Windows 10 PC [Ενημέρωση]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, argipen είπε

 

  • Το Forza Horizon 4 παίζει κανονικότατα με πληκτρολόγιο και ποντίκι, χωρίς καμία ρύθμιση.

 

Ποιος παιζει Driving παιχνιδια με kb/m? Εδω διαβασα πως δεν ειναι συμβατο με τις περισσοτερες τιμονιερες της αγορας. Anyway, διαβασα πως πρεπει να βαλω την τελευταια εκδοση windows για να υποστηριζεται το gamepass για PC η οποια δεν εμφανιζεται στο windows update, αλλα πρεπει να την κατεβασεις μονος σου, κατι το οποιο δεν το αναφερει πουθενα η Microsoft... το εχουν κανει λιγο μπαχαλο το ολο θεμα...

Επεξ/σία από gloup81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gloup81 είπε

Ποιος παιζει Driving παιχνιδια με kb/m? Εδω διαβασα πως δεν ειναι συμβατο με τις περισσοτερες τιμονιερες της αγορας. Anyway, διαβασα πως πρεπει να βαλω την τελευταια εκδοση windows για να υποστηριζεται το gamepass για PC η οποια δεν εμφανιζεται στο windows update, αλλα πρεπει να την κατεβασεις μονος σου, κατι το οποιο δεν το αναφερει πουθενα η Microsoft... το εχουν κανει λιγο μπαχαλο το ολο θεμα...

Εμένα μου το εμφάνισε κανονικά το update... Ούτως ή άλλος η κυκλοφορία του app λέει ξεκάθαρα "Xbox App (Beta)", στην καλύτερη είναι λογικό να απαιτεί την τελευταία έκδοση λειτουργικού (αν όχι κάποιο insider build).

Ο αδερφός μου παίζει φανατικά Forza Horizon (και Motorsport) με πληκτρολόγιο και ποντίκι.

Εδώ μπορείς να δεις μια λίστα  με τις υποστηριζόμενες τιμονιέρες* (οι οποίες είναι και οι περισσότερες της αγοράς, άρα δεν ξέρω τι ακριβώς, και που είχες διαβάσει την ελλιπής υποστήριξη).

https://support.forzamotorsport.net/hc/en-us/articles/360001984148-Supported-Wheels-and-Devices

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, argipen είπε

Ο αδερφός μου παίζει φανατικά Forza Horizon (και Motorsport) με πληκτρολόγιο και ποντίκι.

Και καποιοι τρωνε αστακομακαροναδα με κετσαπ. Περι ορεξεως, αλλα υπαρχουν καποιες αντικειμενικες αληθειες, που λενε πως στην αστακομακαροναδα δεν βαζεις ουτε τυρι, και πως τα driving παιχνιδια τα παιζεις με τιμονιερα, η στην χειροτερη με gamepad :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, gloup81 είπε

Και καποιοι τρωνε αστακομακαροναδα με κετσαπ. Περι ορεξεως, αλλα υπαρχουν καποιες αντικειμενικες αληθειες, που λενε πως στην αστακομακαροναδα δεν βαζεις ουτε τυρι, και πως τα driving παιχνιδια τα παιζεις με τιμονιερα, η στην χειροτερη με gamepad :P

Συμφωνώ, αλλά όπως είπες, περί ορέξεως. Άλλωστε εκείνο το κομμάτι του σχολίου μου ήταν κατ' αποκλειστικότητα προς απάντηση εκείνου που έλεγε πως τα παιχνίδια του GamePass στο PC απαιτούν τη χρήση controller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στην παρέα. Βρήκα αυτόν οδηγό για όποιον μπερδεύεται με την διαδικασία εγκατάστασης του Xbox Game Pass Ultimate ή με την εγκατάσταση του Game Pass μόνο στο PC.

http://www.xbox365.gr/guides/pws-tha-egkatasthsete-paixnidia-ston-hy-sas-mesw-tou-xbox-game-pass-gia-pc/

Επεξ/σία από billydonkgr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, billydonkgr είπε

Καλησπέρα στην παρέα. Βρήκα αυτόν οδηγό για όποιον μπερδεύεται με την διαδικασία εγκατάστασης του Xbox Game Pass Ultimate ή με την εγκατάσταση του Game Pass μόνο στο PC.

http://www.xbox365.gr/guides/pws-tha-egkatasthsete-paixnidia-ston-hy-sas-mesw-tou-xbox-game-pass-gia-pc/

Ευχαριστούμε , εγώ προς το παρών τα ψάχνω και τα κατεβάζω από το store απλά είναι λίγο δύσκολο να τα βρίσκεις.

Και κάνουν αρκετές φορές fail τα downloads και δεν συνεχίζουν μόνα τους, 3 βράδια άφησα ανοιχτό το PC μέχρι να κατέβει το gears of war 4 και το πρωί το έβρισκα στο 25% κολλημένο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσπαθώ να παίξω το gears of war 4 απο εχθές και παίρνω συνέχεια Error : Failed to create Game. Δεν βρήκα τίποτα με αναζήτηση στο net , περιμένω τώρα να μιλήσω με κάποιον απο microsoft μήπως καταλάβω τι γίνεται.

Αν βγεί άκρη θα το γράψω εδώ μήπως έχει και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα.

Είχα παίξει και λίγο στο xbox , το ίδιο error βγάζει είτε πάω να συνεχίσω το game είτε πάω να δημιουργήσω νέο

 

edit: αντίο ζωή 18 άτομα ουρά στο chat δεν κουνιέται φίλο

edit2: μετά απο 1 ώρα έφτασα στο 2  ....

edit3: μετά απο 1. 15 λεπτά έφτασα στο 1  ....

edit4: μετά απο 1. 40 λεπτά είμαι ακόμη  στο 1  ....

edit5 : Τα παρατάω ήδη έχασα 2 ώρες απο την ζωή μου για το κωλοπαίχνιδο

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν οι τιμές μείνουν λογικές κ η γκάμα των παιχνιδιών αυξηθεί  θεωρώ πως τους έπιασε στον υπνο η ms.  Φίλος ηδη κλαίει τις £40 που εδωσε στο steam για το football manager μερικές βδομαδες πριν.

Το app τους είναι σε beta φάση οπότε δεν θα σχολιάσω κατι κουλά που κάνει οταν πας να κάνεις sub.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/6/2019 στις 2:23 ΜΜ, argipen είπε

Συμφωνώ, αλλά όπως είπες, περί ορέξεως. Άλλωστε εκείνο το κομμάτι του σχολίου μου ήταν κατ' αποκλειστικότητα προς απάντηση εκείνου που έλεγε πως τα παιχνίδια του GamePass στο PC απαιτούν τη χρήση controller.

οχι απλα ειπα πως απο χειριστηρια, υποστηριζουν ΜΟΝΟ το Xbox controller, και κανενα αλλο.

19 ώρες πριν, ababapanos είπε

δεν μπορω να εγκαταστησω την εφαρμογη. λαμβανω αυτο το μηνυμα . τα windows 10 ειναι ενημερωμένα... καμια ιδεα?

ασα.png

πρεπει να κατεβασεις χειροκινητα το τελευταιο update.. γιατι ετσι!

Επεξ/σία από gloup81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχετε και άλλοι θέματα ? Να το χ3σω το game pass , το gears of war 4 δεν παίζει με τίποτα , κατέβασα και το metro exodus με το που δείχνει την πρώτη εικόνα το παιχνίδι σταματάει.

Καίω απλά ρεύμα για να κατεβάσω τόσα giga και δεν παίζουν τα games τρομάρα τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tsofras είπε

Ρε παιδιά έχετε και άλλοι θέματα ? Να το χ3σω το game pass , το gears of war 4 δεν παίζει με τίποτα , κατέβασα και το metro exodus με το που δείχνει την πρώτη εικόνα το παιχνίδι σταματάει.

Καίω απλά ρεύμα για να κατεβάσω τόσα giga και δεν παίζουν τα games τρομάρα τους

μια χαρα παιζει σε μενα το gow4

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, bilya είπε

μια χαρα παιζει σε μενα το gow4

Έχεις και xbox? Έχω την εντύπωση ότι κάτι τρέχει με το account επειδή έχω και xbox και είχα game pass ήδη.

Γιατί και στα 2 μήνες εμφανίζει προβλήματα που έχουν σχέση με το account

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...