Προς το περιεχόμενο

Η MSI «τρολάρει» την Apple για το κόστος του stand ($999) που είναι παραπλήσιο με της δικής της 5K οθόνης


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 173
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, n4sleep είπε

Επίσης η οθόνη της MSI έιναι σαφώς υποδεέστερη. Οπότε τι μας το παίζει έξυπνη? Απλά προσπαθεί να εκμεταλλευτεί το hype που έγινε γύρω από την οθόνη και το stand της apple για να διαφημιστεί.

Σαν να βγει η VW με το golf gti και να πει τι δίνετε τόσα λεφτά για την Porsche που κάνει το 0-100 σε 3,5sec, εμείς το κάνουμε σε 6sec με τα μισά λεφτά και έχουμε και τη ρεζέρβα δώρο. ΟΥΑΟΥ, στα p@p@ria μας. Τα ξαναλέμε όταν κάνεις όσα η Porsche.

Μάλλον δεν κατάλαβες τι έκανε η MSI. Με την ΒΑΣΗ σύγκρινε, όχι με την οθόνη, μιας έχει την ίδια τιμή με τη βάση. Τώρα να πιστεύεις ότι η βάση της Apple είναι καλύτερη από την οθόνη της MSI, οκ, δικαίωμα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ryzenlake είπε

Δεν υπάρχει άνθρωπος στο πλανήτη Γη που βγάζει το ψωμί του από το stand, της Apple ή της οποιοσδήποτε Apple. Σοβαρέψου.

Ξανά διάβασε αυτό που έχω γράψει. Εάν πάλι δεν το καταλάβεις πάρε με τηλ. ή ξανά πρώτη δημοτικου

φιλικά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, liospi είπε

Ξανά διάβασε αυτό που έχω γράψει. Εάν πάλι δεν το καταλάβεις πάρε με τηλ. ή ξανά πρώτη δημοτικου

φιλικά...

Mάλλον εσύ δεν κατάλαβες. Σχολίασα συγκεκριμένα τo stand της Apple, εσυ σχολιάζεις γενικα και αόριστα. Οπότε συγκεκρίμενα, όσον αφορά το stand της Apple το οποίο και σχολίασα, κανένας δεν βγάζει τα λεφτά του από αυτό (πέρα από την Apple που το πουλάει). Αν ακόμα δεν κατάλαβες πως εγώ κατάλαβα αλλά εσυ δεν κατάλαβες δεν μπορώ να το κάνω απλούστερο. Φταίει η διαφορά στο IQ

Φιλικά πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
15 minutes ago, Ryzenlake said:

Μάλλον δεν κατάλαβες τι έκανε η MSI. Με την ΒΑΣΗ σύγκρινε, όχι με την οθόνη, μιας έχει την ίδια τιμή με τη βάση. Τώρα να πιστεύεις ότι η βάση της Apple είναι καλύτερη από την οθόνη της MSI, οκ, δικαίωμα σου

Ενώ το να συγκρίνεις γενικότερα μια οθόνη με ένα stand με μοναδικό κριτήριο την τιμή, είναι απόλυτα λογικό ας πούμε...

Άρα η επόμενη διαφημιστική καμπάνια θα έχει από τη μία πλευρά την οθόνη της MSI και από την άλλη 8 κιλά ...αυγοτάραχο! :p 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, bluesattack είπε

Εχω ακουσει οτι σε κριση μεσης ηλικιας, οι εχοντες εκτονωνονται με ακριβο αυτοκινητο , μηχανη κλπ .Το stand αραγε βοηθαει ? :D

Δεν εχεις ακουσει καλα...η καλυτερη εκτονωση της μεσης ηλικιας ειναι απο 20-25 Μαΐων γενους θηλυκου και πολλες φορες μπορει να στοιχισει και 2 Stand ενα σαββατοκυριακο.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, billdanos είπε

Ενώ το να συγκρίνεις γενικότερα μια οθόνη με ένα stand με μοναδικό κριτήριο την τιμή, είναι απόλυτα λογικό ας πούμε...

Άρα η επόμενη διαφημιστική καμπάνια θα έχει από τη μία πλευρά την οθόνη της MSI και από την άλλη 8 κιλά ...αυγοτάραχο! 😛

Μπαίνε το αυγοτάραχο στην οθόνη? 

Ελα ρε συ τώρα, μην παίζουμε. Εγώ ας πούμε έχω setup με 3 monitors. Αν σκόπευα να πάρω το monitor της Apple μαζί με το stand ας πούμε, τελικά θα έλεγα *uck dis, θα την έπαιρνα χωρίς το stand και θα τσίμπαγα την οθόνη της MSI σαν 2η. Ντάξει, μπορεί όχι της MSI αλλά το πιάνεις το νόημα. Καλύτερα να αγοράσω 2η ή 3η οθόνη με το 1000αρικο παρά να τα δώσω για stand.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
14 minutes ago, Ryzenlake said:

Μπαίνε το αυγοτάραχο στην οθόνη? 

Ελα ρε συ τώρα, μην παίζουμε. Εγώ ας πούμε έχω setup με 3 monitors. Αν σκόπευα να πάρω το monitor της Apple μαζί με το stand ας πούμε, τελικά θα έλεγα *uck dis, θα την έπαιρνα χωρίς το stand και θα τσίμπαγα την οθόνη της MSI σαν 2η. Ντάξει, μπορεί όχι της MSI αλλά το πιάνεις το νόημα. Καλύτερα να αγοράσω 2η ή 3η οθόνη με το 1000αρικο παρά να τα δώσω για stand.

Το stand  όμως το συγκεκριμένο το κρίνουμε σύμφωνα με τον εξοπλισμό που χρησιμοποιούμε στα σπίτια και στα γραφεία μας. Από εκεί ξεκινάει το πρόβλημα. Η λογική του "τι μπορώ να κάνω με 1000 ευρώ" καταλαβαίνεις πως δεν βγάζει πουθενά... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...