Προς το περιεχόμενο

Final Fantasy VII Remake [PS4][PS5]


Zengar Zombolt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

από αυτά που είδα στην παρουσιάση της square δεν είναι και για πέταμα το νέο gameplay ενώ δείχνει φοβερό το game γενικά. Είναι και η νοσταλγία που με κάνει να θέλω να παίξω αυτόν τίτλο. Ελπίζω αργά η γρήγορα να το βγάλουν και για pc.

Ο κολέκτορας που ανακοινώθηκε είναι απλά φοβερός αλλά και η τιμή είναι όσο έχει μια κονσόλα :P

https://store.na.square-enix-games.com/en_US/product/562671/final-fantasy-vii-remake-1st-class-edition-ps4

8202b88725f4ba4b06997ebf4c4a2f7b_KR_369.

αυτό το βάζω απλά για εμάς που ήρθαμε σε επαφή με τον κόσμο του final fantasy για πρώτη φορά με το έβδομο game της σειράς 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 642
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, chek2fire είπε

Ο κολέκτορας που ανακοινώθηκε είναι απλά φοβερός αλλά και η τιμή είναι όσο έχει μια κονσόλα :P

 

ναι πολύ ωραία η collectors αλλα + 250€/$ καπέλο για μια φιγούρα ειναι too much......
για την deluxe με κόβω μάλλον,  έχει ότι η collectors εκτός της φιγούρας και του Carbuncle dlc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, spartan29gr είπε

Καποιες φημες που διαβασα προσφατα(λενε ότι θα είναι 2 σπαστα αλλα μεγαλα επεισοδια)Αν είναι ετσι δεν με χαλαει και τοσο.

Η φήμη αυτή ήταν τελικά μούφα, αλλά τώρα δε νομίζω ότι είπαν κάτι σχετικά με το πόσα μέρη θα είναι..

 

ελπίζω να γίνει κάνα θαύμα και να βγει ολόκληρο 

 

εγώ πάντως αν και είχα παίξει στα 13-14 μου το original , είμαι τέρμα ψημένος για το remake 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά σε επεισόδια θα είναι αλλά δεν ξέρουμε σε πόσα.Ψιλο ξενερα είδικα αν το κάθε επεισόδιο στοιχίζει 70€.

To be clear, we're talking about the "first game" here -- the one that launches in March 2020, and takes place only in Midgar. But yeah, two whole Blu-ray discs. Wow.

θα θέλουμε 1tera hdd σύνολο αν μόνο το πρώτο μέρος είναι 2 ολόκληρα bluray

Επίσης Απο το επίσημο site που λέει a multi part saga.

The first entry in a multi-part saga, delivering a level of depth inconceivable for the original. Mind-blowing story, unforgettable characters, epic battles and technical excellence collide.

Επεξ/σία από aekoupoli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα τραγικοι οι τυπαδες.

Οχι μονο για το γεγονος οτι πανε και σπανε το παιχνιδι σε πολλαπλα κομματια με αποτελεσμα το τελικο συνολικο κοστος να ειναι τεραστιο για μας(απλα εχετε υποψη σας τα 60ευρα που θα πληρωσει ο κοσμος συνολικα για να εχει το τελικο παιχνιδι),αλλα αποφασιζουν να το κανουν στο τελος αυτης της γενιας πριν την αρχη της επομενης.

Δηλαδη παιξτε το πρωτο αρχικο κομματι στο ps4 και μετα να αγορασετε και Ps5 να περιμενετε τα υπολοιπα.

Εννοειται οτι θα το παιξω το παιχνιδι,απλα δεν μαρεσει ο τροπος που το αντιμετωπιζει η Square.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μου άρεσε αυτό που είδα. Νοσταλγία φουλ, αλλά ταυτόχρονα και λίγο διαφορετικό. Day1 αγορά. Ας είναι και 60€ και σε parts, θα το λιώσω μερικές ημέρες και μετά πούλημα χωρίς μεγάλη χασούρα. :-) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι του κόστους το αφήνω σε 2η μοίρα γιατί προσωπικά εγώ θα πληρωνά πολλά για να το παίξω αν και είναι προφανές  το ερώτημα γιατί αυτό το παιχνίδι να κοστίσει πχ. 200€ όταν άλλοι αντίστοιχοι ΑΑΑ κοστίζουν 70€.

Δύο πράγματα όμως δε καταλαβαίνω και δε μπορώ να δικαιολογήσω.

Πρώτον, πώς ακριβώς σε ένα story-driven παιχνίδι που θες να βουτήξουμε μέσα στον κόσμο του θα μας αφήσετε με τη ψολή στο χέρι με κανά cliffhanger και μετά από μερικούς μήνες θα απαιτήσετε να ξαναμπούμε μέσα σ'αυτό? Άντε να ήταν καμιά ιστορία που δε τη γνωρίζαμε να το ψιλοδικαιολογήσω λόγω προσμονής, να hypeάρετε ο κόσμος με την αγωνία του τι θα γίνει μετά κτλ κτλ. Εδώ που ένα μεγάλο ποσοστό των ατόμων που θα το πάρουν έχουμε παίξει το παιχνίδι 2 και 3 φορές τι ακριβώς θα περιμένουμε? 

Δεύτερον δε καταλαβαίνω το λόγο που γίνεται αυτό. Πώς το δικαιολογεί η ίδια η Square? Θέμα κόστους παραγωγής και να πάρουν κάποια λεφτά πίσω πριν συνεχίσουν τα επόμενα επεισόδια? Θέμα αποθηκευτικού χώρου? Θέμα μεγέθους του παιχνιδιού? Ποια είναι η ρημάδα η δικαιολογία που μακελεύουν το παιχνίδι που έχει αφήσει σε κάποιους από μας τέτοιες αναμνήσεις που κάτι Witcher 3 δε το πλησιάζουν?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καλά λόγο μεγέθους. οτι το FF7 ειναι τοοοοοσο μεγάλο που δε γίνεται να βγει ως ένα παιχνίδι.

🙄

Εχουμε δει κτηνώδη σε μέγεθος παιχνίδι με υψηλότατη ποιότητα παραγωγής κ πλούσιο υλικό να βγαίνουν σε ένα τίτλο, ακομα κ στη σημερινή εποχή οπότε η δικαιολογία είναι απλά δικαιολογία. Βασικά πάνε να κάνουν Hobbit tactics. αρμέγουν ότι πιο πολύ μπορούν από έναν υπεραγαπημένο τίτλο. Αν δε, χρεώσουν 60-70 το episode (που αν μονο η Midgard ειναι 1, βλέπω τουλάχιστον 3 σε σύνολο) τότε ουε κ αλίμονο!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...