Προς το περιεχόμενο

Final Fantasy VII Remake [PS4][PS5]


Zengar Zombolt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απορω που ασχολειστε με τετοια δημοσιογραφια, ο Θεος να την κανει. Ευκολη λυση ειναι να βρειτε ενα streamer-youtuber με τα ιδια γουστα με εσας. Εγω πχ ακολουθω arekzz gaming κ fightincowboy, οι τυποι θα πουνε γνωμη αφου παιξουν 50 ωρες+ και θα πουν και τα στραβα και τα σωστα. Υπαρχουν ενα σωρο αξιολογοι youtubers να βασιστειτε παρα αυτη η τραγωδια να λενε γνωμες μετα απο 1 ωρα παιχνιδιου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 642
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά, μην αρχίσουμε τώρα με τους απανταχού YouTubers δήθεν δημοσιογράφους γιατί είναι μεγάλη ιστορία. Προσωπικά εμένα το gameplay με ενθουσίασε(δεν έχω παίξει το original) και με έψησε ακόμα περισσότερο για τον τίτλο. 

Τώρα για το άρμεγμα με τα επεισόδια, είμαι τυχερός γιατί δεν ήμουν ποτέ και ο μεγαλύτερος FF φαν και θα κάνω υπομονή μέχρι να βγει αλοκληρωμένο και σε ένα καλό πακέτο τιμής(όποτε γίνει αυτό😋)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στις 14/6/2019 στις 5:01 ΜΜ, Bourdoulas είπε

Αν είναι και μούφα, μη σου πω μηδέν ευρω και κανένα χάσιμο χρόνου.

Μουφα δεν παίζει να είναι, παίζουν όλη τους την ύπαρξη (που λέει ο λόγος) πάνω σε αυτό το παιχνίδι

 

Δεν γίνεται να αποτύχει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

Μουφα δεν παίζει να είναι, παίζουν όλη τους την ύπαρξη (που λέει ο λόγος) πάνω σε αυτό το παιχνίδι

Δεν γίνεται να αποτύχει

Καλά δεν ισχύει αυτό. Σίγουρα θα κάψουν ένα δυνατό χαρτί αν αποτύχουν. Εδώ έκαψαν ολόκληρη την σειρά βγάζοντας μέτριους τίτλους όπως το 13 και το 15.

Σιγά μην κολλήσουν στο 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Καλά δεν ισχύει αυτό. Σίγουρα θα κάψουν ένα δυνατό χαρτί αν αποτύχουν. Εδώ έκαψαν ολόκληρη την σειρά βγάζοντας μέτριους τίτλους όπως το 13 και το 15.

Σιγά μην κολλήσουν στο 7.

Μάλλον δεν καταλαβαίνεις πόσο σημαντικό είναι το 7 για να υπάρξει περίπτωση να αποτύχει

 

Στην Ε3 επισκίασε σχεδόν τα πάντα

Και εφόσον έχουν τη δυνατότητα να βγει ένα καλό παιχνίδι δε βρίσκω το λόγο να μη γίνει έτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε όχι και επισκίασε σχεδόν τα πάντα... Περα από το nostalgia factor, περισσότερα ερωτηματικά αφήνει για το αν θα είναι όντως καλό παιχνίδι παρά σιγουριά. 

Δεν ξέρουμε τίποτα απολύτως για το αν ο κόσμος θα είναι ανοιχτής και ελεύθερης φύσης όπως το original, πως θα εξελίσσονται οι χαρακτήρες, πως θα είναι το σύστημα μάχης, πως θα επηρεάσει το gameplay η επεισοδιακή φύση του παιχνιδιού, πότε θα βγουν τα επόμενα καθώς και πόσα επεισόδια θα είναι κλπ. 

Εαν παρουσίαζαν ένα ενιαίο παιχνίδι με κανονικό overworld και στοιχεία κλασικού RPG όπως το original τότε ίσως μπορούσαμε να πούμε ότι θα επισκίαζε σχεδόν τα πάντα στην Ε3. 

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το vii είναι ισως το πιο influential jrpg ίσως το magnum opus της τοτε squaresoft και τωρα SE και ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια που εχουν φτιαχτει ever, ο κοσμος το ζητάει πανω απο 10 χρονια με petitions κλπ, απλα δεν τους παιρνει με τιποτα να τα κανουν θαλασσα.

5 λεπτά πριν, snake_plissken2112 είπε

Επισκίασε τα 10τμ που έμειναν ακάλυπτα απο τον τυφώνα Keanu Reeves/Cyberpunk 2077 και Nintendo 😛

lol ουτε καν ομως. :P 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ με την τυφλή εμπιστοσύνη που έχετε στην Square η οποία έχει αποδείξει εδώ και μια 10ετία ότι μπορεί πολύ άνετα να τα κάνει θάλασσα με τα παιχνίδια της. 

Ακομα και αν το παιχνίδι λέγεται FF7, η Square δεν είναι η ίδια εταιρία που ήταν το 97. 

Μακάρι φυσικά να έχετε δίκιο γιατί προσωπικά είμαι πολύ μεγάλος fan του 7 που για μένα ήταν το καλύτερο της σειράς.

Και φυσικά το Cyberpunk έχει πολύ μεγαλύτερο hype από το FF7 remake... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Ε όχι και επισκίασε σχεδόν τα πάντα... Περα από το nostalgia factor, περισσότερα ερωτηματικά αφήνει για το αν θα είναι όντως καλό παιχνίδι παρά σιγουριά. 

Δεν ξέρουμε τίποτα απολύτως για το αν ο κόσμος θα είναι ανοιχτής και ελεύθερης φύσης όπως το original, πως θα εξελίσσονται οι χαρακτήρες, πως θα είναι το σύστημα μάχης, πως θα επηρεάσει το gameplay η επεισοδιακή φύση του παιχνιδιού, πότε θα βγουν τα επόμενα καθώς και πόσα επεισόδια θα είναι κλπ. 

Εαν παρουσίαζαν ένα ενιαίο παιχνίδι με κανονικό overworld και στοιχεία κλασικού RPG όπως το original τότε ίσως μπορούσαμε να πούμε ότι θα επισκίαζε σχεδόν τα πάντα στην Ε3. 

 

Μόλις τώρα, D.Luffy είπε

Απορώ με την τυφλή εμπιστοσύνη που έχετε στην Square η οποία έχει αποδείξει εδώ και μια 10ετία ότι μπορεί πολύ άνετα να τα κάνει θάλασσα με τα παιχνίδια της. 

Ακομα και αν το παιχνίδι λέγεται FF7, η Square δεν είναι η ίδια εταιρία που ήταν το 97. 

Μακάρι φυσικά να έχετε δίκιο γιατί προσωπικά είμαι πολύ μεγάλος fan του 7 που για μένα ήταν το καλύτερο της σειράς.

Και φυσικά το Cyberpunk έχει πολύ μεγαλύτερο hype από το FF7 remake... 

Nostalgia factor και για τους fans ειναι το Shenmue 3, το ff vii θα ειναι ΑΑΑΑ παραγωγη, για το συστημα μαχης ποσταρα μεγαλο video που το εξηγει αρκετα καλα. Ειμαι κατι παραπανω απο ικανοποιημενος με οτι εχω δει μεχρι στιγμης. Η επεισοδιακη φυση και το πως θα χειριστουν την Gaia ειναι ενα ερωτηματικό ακομα αν τα πετυχουν αυτα θα μιλαμε σιγουρα για ενα εξαιρετικο παιχνίδι.

Το cyberpunk ουτε για πλακα δεν εχει μεγαλυτερο hype, δεν ξερεις απλα τι τεράστιο κοινό εχει το ff vii και ποσοι περιμένουν το remake.

Επισης το XV δεν ηταν καθολου κακο αν εξαιρέσεις το σχετικά απλοϊκό combat system, ειχε το καλυτερο σενάριο απο τα modern FF.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...