Προς το περιεχόμενο

Final Fantasy VII Remake [PS4][PS5]


Zengar Zombolt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 minutes ago, logistoulis said:

παιδιά θέλω να μεταφέρω τα save μου από την έκδοση του ps4 στην έκδοση του 5, γιατί εγκατέστησα αυτή του 5 αλλά δε τα βλέπω να έρχονται 

να σημειώσω ότι είναι στο cloud γιατί έχω plus και όταν είχα κατεβάσει την έκδοση του 4 πριν πάρω χαμπάρι πώς να κατεβάσω αυτή του 5 τα save είχαν κατέβει κανονικά

 

γενικά πολύ ανούσιο μπέρδεμα το θέμα του remake από το 4 στο 5 ειδικά στο να βρω πώς να αναβαθμίσω 

Έκανα τη μετάβαση. Από το PS4 έκανα upload ένα save και μετά download στο PS5 (που είχε ήδη εγκατεστημένη την upgraded version). Μετά ξανά για κάθε επόμενο save. 
Upload στην Square εκείνη τη στιγμ'η, όχι στο PS Plus (sony). Δεν έχω plus. Δούλεψε μια χαρά, φαντάζομαι το ίδιο θα ισχύει και από την PS4 version στην PS5 στο ίδιο το PS5. Ναι, είναι ξεχωριστές.

Επεξ/σία από GeorgeMan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 642
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

57 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Έκανα τη μετάβαση. Από το PS4 έκανα upload ένα save και μετά download στο PS5 (που είχε ήδη εγκατεστημένη την upgraded version). Μετά ξανά για κάθε επόμενο save. 
Upload στην Square εκείνη τη στιγμ'η, όχι στο PS Plus (sony). Δεν έχω plus. Δούλεψε μια χαρά, φαντάζομαι το ίδιο θα ισχύει και από την PS4 version στην PS5 στο ίδιο το PS5. Ναι, είναι ξεχωριστές.

α αυτό το κάνεις μέσα από το παιχνίδι αν δε κάνω λάθος, άρα να κατεβάσω ξανά την έκδοση του 4 να τα ανεβάσω και μετά να τα κατεβάσω στο 5

 

ευχαριστώ, αν και αυτό που θέλω να κάνω είναι να παίξω επιτέλους το expansion με τη yuffie, αλλά ας φέρω και τα save μου από το main game 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
29 minutes ago, logistoulis said:

α αυτό το κάνεις μέσα από το παιχνίδι αν δε κάνω λάθος, άρα να κατεβάσω ξανά την έκδοση του 4 να τα ανεβάσω και μετά να τα κατεβάσω στο 5

 

ευχαριστώ, αν και αυτό που θέλω να κάνω είναι να παίξω επιτέλους το expansion με τη yuffie, αλλά ας φέρω και τα save μου από το main game 

 

Σωστά, είναι στο main menu του παιχνιδιού. Εγώ ακόμα θέλω να το παλέψω για platinum, εδώ και 2 χρόνια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
1 ώρα πριν, GeorgeMan είπε

Και Crisis Core remaster και XVI του χρονου. Θα πήξουμε στα Final :D 

έχω ψηθεί πολύ άσχημα για crisis core μιας και δεν είχα ποτέ την ευκαιρία να το παίξω

 

το ερώτημα είναι.. στο switch ή το ps5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Παιδιά να ρωτησω. Έχω την ps4 έκδοση που έκανα upgrade σε PS5 και το τρέχω τώρα εκεί. Το Yufies mission είναι κάτι που αγοράζεις έξτρα η περιεχόταν σε κάποια από τις εκδόσεις....

Επισης βλέπω τώρα αν πρέπει να το αγορασω κάνει 20 ευρώ. 20 ευρώ για πέντε ώρες ιστορία μου φαίνονται πάρα πολλά. Ειδικά οταν αγόρασα με 30 όλο το παιχνιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, therock είπε

Παιδιά να ρωτησω. Έχω την ps4 έκδοση που έκανα upgrade σε PS5 και το τρέχω τώρα εκεί. Το Yufies mission είναι κάτι που αγοράζεις έξτρα η περιεχόταν σε κάποια από τις εκδόσεις....

Επισης βλέπω τώρα αν πρέπει να το αγορασω κάνει 20 ευρώ. 20 ευρώ για πέντε ώρες ιστορία μου φαίνονται πάρα πολλά. Ειδικά οταν αγόρασα με 30 όλο το παιχνιδι

Dlc είναι, περίμενε καμία έκπτωση η προσπερνατο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...