Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Metaksas είπε

Πωωωω μίξη λίγο elder scrolls,και πολύ souls! Πολύ καλά δείγματα από αυτό π είδα!

Δεν βλέπω κάτι χαρακτηριστικό από TES. Sekiro με Dark Souls σε open-world με λίγο παραπάνω έμφαση στο story.

Χαίρομαι πάντως που επιτέλους βάλαν dodge evade πέρα από το μούφα roll evade. Aμα το game είχε και λίγο gore θα ήταν τέλεια.

Φαντάζομαι αυτό που είδαμε ήταν αυτό που έδειξαν πίσω από κλειστές πόρτες πριν κάνα δυο μήνες. Μέχρι στιγμής φαίνεται πολύ καλο, άμα εξαιρέσεις το εμετικό clipping. Χαλαρά αγορά μετά από λίγο καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το scope του παιχνιδιου φαινετε τεραστιο. Εξαιρετικα δειγματα αποσο ειδα. Μαγεια πολυ βελτιωμενη και γενικα το combat φαινετε εξελιγμενο.

Καποια animation ειναι copy paste απο souls,αλλα who cares. Γιατι να ξανα ανακαλυψουν τον τροχο,οταν μπορουν να επενδυσουν dev time σε πραγματα που μετρανε πραγματικα.

Γραφικα καλα,χωρις τιποτα ουαου. φαινετε παιχνιδι προηγουμενης γενιας

Day 1 χωρις πολλα πολλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SaberNero είπε

Pre-orders για την Launch Edition ή τις Collector's έχουν ανέβει πουθενά Ελλάδα;

Κ τώρα που έριξα μια ματιά σε όλα τα μαγαζιά τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι προβληματισμένος, πως θα σκοτώνουμε τους cheaters τώρα που δεν φαίνεται να υπάρχει fall damage? 😅

Πάντως, γενικά δείχνει πολύ καλό! 

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπάμε Bandai Namco. Το παιχνίδι για όποιον ενδιαφέρεται παίζει στο cdkeys στα 35ευρώ.

Με τέτοια τιμή και κατά του Pre order να είσαι, δεν αντιστέκεσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αντίσταση για το preorder εγκειται στο ότι δεν έχω παίξει κανένα dark souls,sekiro κτλ λόγω κουλομαριας και καντηλιου που πέφτει σύννεφο..(γνωρίζω τη σχετική δυσκολία τους)..Αντί να μου χαλάσει τις δύο ώρες που έχω διαθέσιμες προτιμώ παιχνίδια για γκόμενες!🤗🤗

Λέω λοιπόν να κανω μια αρχή με αυτό εδώ οταν βγει και βλέπουμε..

Επεξ/σία από Sprou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Fulgore είπε

Αγαπάμε Bandai Namco. Το παιχνίδι για όποιον ενδιαφέρεται παίζει στο cdkeys στα 35ευρώ.

Με τέτοια τιμή και κατά του Pre order να είσαι, δεν αντιστέκεσαι.

οντως, εκπτωσαρα! Παραμενω κατα του preorder απο φιλοσοφία, αλλα για οσους θα το παρουν απο πριν, δε χανεται αυτη η προσφορα. 

https://www.cdkeys.com/elden-ring-pc-steam 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αλήθεια δε με τρέλανε αυτό που είδα αν και συνεχίζει να είναι day one αγορά λόγω της εταιρίας που είναι από πίσω.

Δε καταλαβαίνω τη λογική πίσω από το open world σε ένα soulslike παιχνίδι. Τα games της FromSoftware ξεχωρίζουν για το στiβαρό gameplay τους και τους τρομακτικούς/ατμοσφαιρικούς/ερημομένους/κατεστραμένους κόσμους τους. Τα open-world συνήθως έχουν πόλεις-χωριά και γενικά κάποια "ήρεμα μέρη" μέσα στο χάρτη που έχουν ζωή και σου δίνουν quests. Δε καταλαβαίνω πώς αυτά τα 2 θα συνδιαστούν. Φοβάμαι ότι θα είναι ένας τεράστιος έρημος χάρτης με 10αριά npc's διάσπαρτα.

Αυτό το πράγμα με τα πάντα να γίνονται open-world ενώ στη πραγματικότητα μόνο μεγάλα RPGs (με έμφαση στην ιστορία τύπου Skyrim/Witcher) ή looter games θα έπρεπε να είναι open-world με εξοργίζει. Τα τελευταία χρόνια έχουμε δει ραλάκια open-world, shooters open-world μέχρι και Metal Gear open-world. ΦΤΑΝΕΙ!

Επίσης, είδα το combat λίγο....soft? Δεν είδα βάρος στα χτυπήματα. Ενώ τα animations μοιάζουν με DS το combat μου φάνηκε λίγο spammy. Βαρούσε 3 φορές τον εχθρό με την ασπίδα, σήκωνε αυτός την ασπίδα και τον καθάριζε. Μου θύμισε Ghost of Tsushima/Assasin's Creed χωρίς να είναι απαραίτητα κακό. Βέβαια, γενικά αυτό δε με ανησυχεί τόσο γιατί ξέρουμε την εταιρία που είναι από πίσω.

Γενικά αυτός ο Ubisoftισμός μου έβγαλε μια casualια και χωρίς να θέλω να το παίξω elitist φοβάμαι μήπως προσπαθούν να ανοίξουν λίγο το κοινό τους και χάσουν την ταυτότητά τους. Όλα αυτά που λέω παίζει σοβαρά να είναι και παπαριές και απλά να είδα κάποιον lvl100 χαρακτήρα να σκοτώνει lvl 1 scrubs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Sprou είπε

Η αντίσταση για το preorder εγκειται στο ότι δεν έχω παίξει κανένα dark souls,sekiro κτλ λόγω κουλομαριας και καντηλιου που πέφτει σύννεφο..(γνωρίζω τη σχετική δυσκολία τους)..Αντί να μου χαλάσει τις δύο ώρες που έχω διαθέσιμες προτιμώ παιχνίδια για γκόμενες!🤗🤗

Λέω λοιπόν να κανω μια αρχή με αυτό εδώ οταν βγει και βλέπουμε..

Σε παρομοια φαση κι εγω. Δεν εχω παιξει souls λογω του οτι θα φυγει το καντηλι συννεφο και θα με ακουσουν ολοι οι Αγγλοι στην οικοδομη. Απο την αλλη ομως λεω να κανω την αρχη με αυτο και ελπιζω να μην χρειαστει να πω στην γυναικα θελουμε νεα τηλεοραση το μωρο την εσπασε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...