Προς το περιεχόμενο

Στις 3 Μαρτίου του 2020 θα κυκλοφορήσει το Final Fantasy VII Remake


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πέντε χρόνια μετά την ανακοίνωση ότι ξεκινάει η ανάπτυξη του «remake» του Final Fantasy VII από την Sony, η Square Enix από την έκθεση E3 επιτέλους έκανε γνωστό ότι το πολυαναμενόμενο παιχνίδι πρόκειται να κυκλοφορήσει την 3η Μαρτίου του 2020 για το PlayStation 4.

Σύμφωνα με την Square Enix, το Final Fantasy VII Remake αποτελεί επαναδημιουργία και επέκταση του κλασικού τίτλου. Τέσσερα μάλιστα βασικά μέλη της αρχικής ομάδας παραγωγής, συμπεριλαμβανομένου του director, του writer, του character designer και του composer επέστρεψαν στην παραγωγή του νέου τίτλου για να επιβλέψουν την ανάπτυξη του update.  

To Final Fantasy VII Remake διαθέτει νέα στοιχεία στο σενάριο και στο gameplay ενώ αφαιρέθηκαν ορισμένα συστατικά και στοιχεία που η ομάδα ανάπτυξης θεώρησε ότι ήταν ξεπερασμένα. Βεβαίως, οι περισσότεροι φίλοι του τίτλου ελπίζουν να μην έχουν γίνει πολλές και μεγάλες αλλαγές.

 


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό και το cyberpunk 2077 κέρδισαν με διάφορα την e3 

6 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Καποια αναφορα σε αυτο που μας καιει περισσοτερο και δεν ειναι αλλο απο το multi-part game ? Τελικα θα ειναι οντως multi part ?

Ναι 2 part θα είναι ! Δεν λες και άσχημα ακουγόταν παλιά για 3part 

Επεξ/σία από nikos5800
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, nikos5800 είπε

Αυτό και το cyberpunk 2077 κέρδισαν με διάφορα την e3 

Ναι 2 part θα είναι ! Δεν λες και άσχημα ακουγόταν παλιά για 3part 

Καλα το βελτιστο θα ηταν ενα game.Τα περι ειναι μεγαλο κλπ ειναι καθαρα δικαιολογιες.

Μιλαμε για παιχνιδι 30-40 ωρων first run και πανω κατω 100 ωρες maxed out.

Υπαρχουν πολλα rpg που εχουν πολυ παραπανω απο 100 ωρες completionist.

Οπως και να εχει ειναι το all time favorite game μου μεχρι και tattoo εχω θα τα δωσω.Αρκει να εχουν κανει δουλεια.

Προσωπικα εχω χασει την πιστη μου στην εταιρια αλλα θελω να πιστευω πως τα 4 ατομα απο το original θα κανουν αυτο που πρεπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Καποια αναφορα σε αυτο που μας καιει περισσοτερο και δεν ειναι αλλο απο το multi-part game ? Τελικα θα ειναι οντως multi part ?

Δεν έχουν πει πόσα Part θα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Chocobo said:

Καλα το βελτιστο θα ηταν ενα game.Τα περι ειναι μεγαλο κλπ ειναι καθαρα δικαιολογιες.

Μιλαμε για παιχνιδι 30-40 ωρων first run και πανω κατω 100 ωρες maxed out.

Υπαρχουν πολλα rpg που εχουν πολυ παραπανω απο 100 ωρες completionist.

Οπως και να εχει ειναι το all time favorite game μου μεχρι και tattoo εχω θα τα δωσω.Αρκει να εχουν κανει δουλεια.

Προσωπικα εχω χασει την πιστη μου στην εταιρια αλλα θελω να πιστευω πως τα 4 ατομα απο το original θα κανουν αυτο που πρεπει.

100 ώρες maxed out;;; Πώς;;; Σοβαρά ρωτάω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...