Προς το περιεχόμενο

LG 55" Smart OLED Ultra HD HDR OLED55B8PLA 999€ [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


nero62

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

image.png.c266009b6743bb0331a3383784f9649c.png

Στο skroutz.gr ξεκινάει από 1188 ευρώ και φτάνει και 2499 ευρώ. Πρόκειται για ένα πολύ καλό μοντέλο 2018, με πολύ καλές κρητικές και με πολύ υψηλή τιμή εκκίνησης το 2018 (αν θυμάμαι καλά κοντά 3000 ευρώ). Εδώ στο Public λέει 1299 ευρώ αλλά μόλις την βάλεις στο καλάθι αφαιρεί 300 ευρώ και έρχεται τελική τιμή 999 ευρώ. Μέσα περιλαμβάνει και δώρο επέκταση εγγύησης public για 5 χρόνια!

Θεωρώ και την τηλεόραση κορυφαία και πολύ χαμηλή τιμή προσφοράς. Όποιος σκέφτεται για αγορά τηλεόρασης σε αυτές τις ίντσες μάλλον μιλάμε για κελεπούρι. 

Καλορίζικη όποιος την πάρει :)

https://www.public.gr/product/tileorasi-lg-55-smart-oled-ultra-hd-hdr-oled55b8pla/prod9020307pp/

edit: και στο Plaisio.gr ίδια προσφορά (εκθεσιακό όμως ...δεν το πρόσεξα σόρρυ)

https://www.plaisio.gr/thleoraseis/tv/tileoraseis/LG-Oled-4k-Smart-Tv-55-Oled55b8-AEU.htm

 

edit2: Και με κάρτες eurobank επιστροφή το 20%! (μόνο για το πλαίσιο)

(αυτό δεν ισχύει στα Public)

 

Επεξ/σία από nero62
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

nero62@ Εισαι σιγουρος οτι δινει επιστροφη με καρτες eurobank το public, γιατι δεν νομιζω, δεν το γραφει πουθενα στο site του public αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα σκοπό να δώσω την αγαπημένη μου Sony και να την πάρω να πω την αλήθεια μου καθώς την είχα δει απο προχθες στο πλαίσιο και δεν είχα προσέξει το "Εκθεσιακό" στο πλαίσιο και θεώρησα πως με τα -300 + την επιστροφή (μιας και έχω Eurobank) είναι τρελή προσφορά αλλά δυστυχώς... που τέτοια τύχη :) 

Και στα 1000 αξίζει φυσικά αλλά πλέον η διαφορά αρχίζει να τσούζει οπότε θα μείνω με την καλή μου και χρυσοπληρωμένη Sony για την ώρα :)

Όπως και να χει ευχαριστώ τον TS γιατί αν δεν ήταν αυτό το θέμα ακόμα δεν θα είχα πάρει χαμπάρι το "Εκθεσιακό κομμάτι"

PS. για όποιον το σκέφτεται.. ΜΑΚΡΙΑ απο εκθεσιακή OLED... στις LED κανένα πρόβλημα ειδικά αν είναι ελάχιστο καιρό στο μαγαζί αλλά στις OLED και λίγος καιρός με μια στατική εικόνα όπως κάνουν τα περισσότερα μαγαζιά, αρκεί για να αποκτήσει μόνιμο burn in (καμένος απο εκθεσιακή OLED απο MM με "ύπουλο" μικρό burn in που φαινόταν μόνο σε συγκεκριμένα χρώματα και που την έτρεχα πίσω)

PS2. Διορθώστε λίγο τον τίτλο γιατί φαίνεται σαν να μιλάμε για το public όσον αφορά την επιστροφή της Eurobank....

Επεξ/σία από Craven
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στο πλαισιο εχει 1299,  οπου λεει εκθεσιακη. Η επιστροφη 20% ειναι στο πλαισιο και οχι στο παμπλικ. Η επιστροφη ειναι στα 1300 ευρω 260 σχεδον. Επομενως σημαινει οτι για να παρεις τα 260 θα χρεωθει η καρτα σου 1299€ (20%). Επομενως πώς προκυπτει το 832 που λεει στο σχολιο 1 και στον τιτλο (το εβγαλα) ακομα και για την εκθεσιακη; 1039 εμμεσα η τιμη της εκθεσιακης πληρωνοντας 1299€.

2019-06-13_1743

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, makhs5 είπε

nero62@ Εισαι σιγουρος οτι δινει επιστροφη με καρτες eurobank το public, γιατι δεν νομιζω, δεν το γραφει πουθενα στο site του public αυτο

Δεν είμαι για τίποτε σίγουρος. Υπέθεσα ότι όταν πληρώνεις με κάρτα eurobank έχεις επιστροφή. Δεν ήξερα ότι πρέπει να είναι μέσα στην προσφορά του καταστήματος. Για να είμαστε όμως 100% σίγουροι τους παίρνω τώρα αμέσως τηλέφωνο να το εξακριβώσω.

1 ώρα πριν, Craven είπε

Είχα σκοπό να δώσω την αγαπημένη μου Sony και να την πάρω να πω την αλήθεια μου καθώς την είχα δει απο προχθες στο πλαίσιο και δεν είχα προσέξει το "Εκθεσιακό" στο πλαίσιο και θεώρησα πως με τα -300 + την επιστροφή (μιας και έχω Eurobank) είναι τρελή προσφορά αλλά δυστυχώς... που τέτοια τύχη :) 

Και στα 1000 αξίζει φυσικά αλλά πλέον η διαφορά αρχίζει να τσούζει οπότε θα μείνω με την καλή μου και χρυσοπληρωμένη Sony για την ώρα :)

Όπως και να χει ευχαριστώ τον TS γιατί αν δεν ήταν αυτό το θέμα ακόμα δεν θα είχα πάρει χαμπάρι το "Εκθεσιακό κομμάτι"

PS. για όποιον το σκέφτεται.. ΜΑΚΡΙΑ απο εκθεσιακή OLED... στις LED κανένα πρόβλημα ειδικά αν είναι ελάχιστο καιρό στο μαγαζί αλλά στις OLED και λίγος καιρός με μια στατική εικόνα όπως κάνουν τα περισσότερα μαγαζιά, αρκεί για να αποκτήσει μόνιμο burn in (καμένος απο εκθεσιακή OLED απο MM με "ύπουλο" μικρό burn in που φαινόταν μόνο σε συγκεκριμένα χρώματα και που την έτρεχα πίσω)

PS2. Διορθώστε λίγο τον τίτλο γιατί φαίνεται σαν να μιλάμε για το public όσον αφορά την επιστροφή της Eurobank....

Θα το διορθώσω αλλά πρώτα θα τους πάρω τηλέφωνο. Γιατί κάτι μου λέει ότι θα ισχύει και εκεί η κάρτα. Επανέρχομαι δριμύτερος.

Λοιπόν. Ήταν όντως επιστροφή μέσα στον Φεβρουάριο. Αλλά τώρα δεν είναι. Δηλαδή πρέπει να την βγάλει το κατάστημα την προσφορά και όχι η τράπεζα που εγώ νόμιζα. Οπότε διορθώθηκε και ο τίτλος (όχι από εμένα) διόρθωσα και μέσα στο θέμα.

Παραμένει και γαμώ τις προσφορές στο χιλιάρικο για τέτοιο εργαλείο πάντως. Και μην ξεχνάμε και την 5ετή επέκταση εγγύησης που είναι ακόμη ένα 50άρικο προσφορά μέσα στο πακέτο οπότε πάμε στα 950 περίπου ουσιαστικά. ΚΕΛΕΠΟΥΡΙ

52 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Στο πλαισιο εχει 1299,  οπου λεει εκθεσιακη. Η επιστροφη 20% ειναι στο πλαισιο και οχι στο παμπλικ. Η επιστροφη ειναι στα 1300 ευρω 260 σχεδον. Επομενως σημαινει οτι για να παρεις τα 260 θα χρεωθει η καρτα σου 1299€ (20%). Επομενως πώς προκυπτει το 832 που λεει στο σχολιο 1 και στον τιτλο (το εβγαλα) ακομα και για την εκθεσιακη; 1039 εμμεσα η τιμη της εκθεσιακης πληρωνοντας 1299€.

2019-06-13_1743

Τι διόρθωσα αρχηγέ μου. Όλα οκ. Βράστο το Πλαίσιο. Έτσι και αλλιώς μετά το είδα. ΤΟ public έχει την καλύτερη προσφορά αυτή τη στιγμή. 

Προφανώς πέσανε όλοι με τα μούτρα γιατί αποσύρετε μάλλον το μοντέλο από την αγορά για να πάρουνε θέση νέα μοντέλα. Είναι ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΗ ευκαιρία στα 950 περίπου που βγαίνει και στα 999 με την 5ετή εγγύηση δώρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Στο πλαισιο εχει 1299,  οπου λεει εκθεσιακη. Η επιστροφη 20% ειναι στο πλαισιο και οχι στο παμπλικ. Η επιστροφη ειναι στα 1300 ευρω 260 σχεδον. Επομενως σημαινει οτι για να παρεις τα 260 θα χρεωθει η καρτα σου 1299€ (20%). Επομενως πώς προκυπτει το 832 που λεει στο σχολιο 1 και στον τιτλο (το εβγαλα) ακομα και για την εκθεσιακη; 1039 εμμεσα η τιμη της εκθεσιακης πληρωνοντας 1299€.

 

Στο πλαίσιο (και στα άλλα καταστήματα) όταν την βάλεις στο καλάθι σου, η τιμή της γίνεται 999 ευρώ και πάνω εκεί φαντάζομαι θα υπολογίζεται ξανά το 20% που είναι άλλα 200 σχεδόν στο Πλαίσιο και μόνο (στα άλλα δεν βλέπω να έχει κάποια επιστροφή όπως εκ παραδρομής γράφτηκε). Πάντως δεν είναι 1039 γιατί υπάρχουν και τα 300 που αφαιρούνται αυτόματα πρώτα και όπως το δείχνει το πλαίσιο, ισχύουν και τα 2 (και τα 300 και τα έμμεσα 260)

Τώρα πως βγάζει ο TS το 832 πραγματικά δεν ξέρω... στην ουσία βγαίνει ακόμα λιγότερο γύρω στα 800.

Τι να το κάνεις όμως αμα μιλάμε για εκθεσιακή OLED (ξαναλέω ΜΑΚΡΙΑ παιδιά..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Craven είπε

Στο πλαίσιο (και στα άλλα καταστήματα) όταν την βάλεις στο καλάθι σου, η τιμή της γίνεται 999 ευρώ και πάνω εκεί φαντάζομαι θα υπολογίζεται ξανά το 20% που είναι άλλα 200 σχεδόν στο Πλαίσιο και μόνο (στα άλλα δεν βλέπω να έχει κάποια επιστροφή όπως εκ παραδρομής γράφτηκε). Πάντως δεν είναι 1039 γιατί υπάρχουν και τα 300 που αφαιρούνται αυτόματα πρώτα και όπως το δείχνει το πλαίσιο, ισχύουν και τα 2 (και τα 300 και τα έμμεσα 260)

Τώρα πως βγάζει ο TS το 832 πραγματικά δεν ξέρω... στην ουσία βγαίνει ακόμα λιγότερο γύρω στα 800.

Τι να το κάνεις όμως αμα μιλάμε για εκθεσιακή OLED (ξαναλέω ΜΑΚΡΙΑ παιδιά..)

τάπαμε αυτά... όντως η εκθεσιακή μακριά και όντως είχα κάνει λάθος και όντως το διόρθωσα. Η προσφορά είναι ξεκάθαρη και καλύτερη του Public οπου μέσα στα 999 ευρώ έχεις και 5 χρόνια safetynet του public Και το κεφάλι σου ήσυχο και σφραγισμένη τηλεόραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...