Προς το περιεχόμενο

ZXHN H267N απο NOVA


loypis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, eidikos33 είπε

Το καναλι τι σχεση εχει με την ταχυτητα και με το αργο browsing?

πιο κανάλι, ρωτάω για κάποιον που γνωρίζει, γιατί δεν παίρνω ούτε τα μισά στην πραγματικότητα ακόμα και με ethernet ενώ η γραμμή φαίνεται να συγχρονίζει στα μέγιστα.

Επεξ/σία από vision
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 554
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

έχω και γω το το πρόβλημα με το upload μεσω wifi , το downolad πιάνει 75 Mbps  και το upload σέρνεται μετά από μερικά δευτερόλεπτα, δοκιμασμένο σε 2- συσκευες.

Σε ethernet όλα πάνε σφαίρα (τερματίζει η γραμμή)

Έχει βρει κάποιος λύση;

Στην τεχνική υποστήριξη μου παν να το πάω σε ένα κατάστημα να το αλλάξουν

το Technicolor TG788v λέει τίποτα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vaggospat13 είπε

έχω και γω το το πρόβλημα με το upload μεσω wifi , το downolad πιάνει 75 Mbps  και το upload σέρνεται μετά από μερικά δευτερόλεπτα, δοκιμασμένο σε 2- συσκευες.

Σε ethernet όλα πάνε σφαίρα (τερματίζει η γραμμή)

Έχει βρει κάποιος λύση;

Στην τεχνική υποστήριξη μου παν να το πάω σε ένα κατάστημα να το αλλάξουν

το Technicolor TG788v λέει τίποτα;

μην ελπιζεις..εχουν κι αλλοι αυτο το προβλημα και το technicolor δεν το δινουν πια..θα σου δωσουν το ιδιο ..το zte

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ δεν έχουν φτιάξει με ethernet (που και που πιάνει τα μέγιστα, πολλές φορές τα μισά, άλλες φορές τρώει κολλήματα δεν συνδέεται καν), θα φτιάξουν το ασύρματο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vision είπε

εδώ δεν έχουν φτιάξει με ethernet (που και που πιάνει τα μέγιστα, πολλές φορές τα μισά, άλλες φορές τρώει κολλήματα δεν συνδέεται καν), θα φτιάξουν το ασύρματο;

Εχει προβλημα η γραμμη σου, τα crc που εχεις ειναι πολλα, έλεγξε την καλωδιωση στο σπιτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλωδίωση την έχω λύσει με διπλή πρίζα στην κεντρική. Έχω μόνο το internet στο 1ο πριζάκι εξού και συγχρονίζω σε 5/50.

Ακόμα και το spliter να βγάλω και να συνδέσω κατευθείαν απ' το ρούτερ μόνο το internet (χωρίς τα τηλέφωνα δηλαδή) δεν αλλάζει κάτι. Άρα δεν φαίνεται να είναι καλωδίωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, vision είπε

Καλωδίωση την έχω λύσει με διπλή πρίζα στην κεντρική. Έχω μόνο το internet στο 1ο πριζάκι εξού και συγχρονίζω σε 5/50.

Ακόμα και το spliter να βγάλω και να συνδέσω κατευθείαν απ' το ρούτερ μόνο το internet (χωρίς τα τηλέφωνα δηλαδή) δεν αλλάζει κάτι. Άρα δεν φαίνεται να είναι καλωδίωση.

Το οτι συγχρονιζεις παλι το ιδιο δεν λεει κατι, η γραμμη σου εχει προβλημα. Οσα πριζακια και να αλλαξεις το καλωδιο μεσα στον τοιχο ειναι το ιδιο, η εσυ κατι δεν καταλαβες καλα η εγω..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση και απο εμενα:

ενα ρουτερ οπως αυτο TP-LINK Archer VR400 v2 σε αναβαθμισμενη γραμμη vdsl η οποια εχει θεμα απο τον παροχο (δεν υπαρχει καλωδιωση απο τον ΟΤΕ) θα επιφερει καποια βελτιωση;

αυτη τη στιγμη οι μετρησεις ειναι στα επιπεδα adsl. αν και πιθανον ειναι ατοπη η ερωτηση, ποσα mbps αυξηση μπορω να περιμενω;

αξιζει να αλλαξω το ZXHN H267N με το TP-LINK Archer VR400 v2 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλως περιέργως η γραμμή μου "φαίνεται" να έφτιαξε. Το πως δεν το γνωρίζω, ίσως μετά τα 25-30 τηλέφωνα στο 13731.

Λέω "φαίνεται", γιατί δεν έχω παρατηρήσει τις τελευταίες 2 ημέρες κάτι, ωστόσο δεν μπορώ πως την έχω ζορίσει τη γραμμή εξού και επιφυλάσσομαι για 100%.

Το πρόβλημα βέβαια (που είπαν κι άλλοι) με το Wetransfer που δεν ανεβάζει αρχεία με ασύρματο, παραμένει. Αρχίζει να ανεβάζει και στο 1Mb κολλάει το σύμπαν!

 

Μπορεί να δοκιμάσει και κάποιος άλλος με το ZTE να ανεβάσει ένα μεγάλο αρχείο στο wetransfer;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, καινουριος κατοχος αυτου του ρουτερ και εχουμε και λεμε τωρα: 

torrent downloading απο εκει που ειναι τερμα 2-3mb/s πεφτει τέρμα κάτω και το κάνει συχνά. Καμια φορα απο connected παει not connected. Ειμαι τοίχο καπου 10 - 12 μετρα απ το ρουτερακι με τοιχο (διπλα στην πορτα). To σήμα οι γραμμές στο pc και κινητο φαίνονται γεμάτες πάντα, το pc με wifi ειναι δεν θα θελα να τραβηξω εξωτερικα ethernet ειναι μακρυα.

Τι σημαινει αυτό αδύναμο σήμα wifi λόγω απόστασης? λυσεις: access point?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...