Προς το περιεχόμενο

ZXHN H267N απο NOVA


loypis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, poulinos said:

tp link vr400.ειναι και Dual band.πιο ακριβο αλλα πολυ καλυτερο απο το zte.

Ευχαριστώ, αυτό κοιτούσα και εγώ. Κάποια version που πρέπει να κοιτάξω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 554
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 minutes ago, teo_3 said:

Ευχαριστώ, αυτό κοιτούσα και εγώ. Κάποια version που πρέπει να κοιτάξω ?

οσο πιο μεγαλη βρεις.το v3 πχ ειναι πιο νεο απο το V2.to v2 ειναι πιο νεο απο το V1.Και παει λεγοντας.και με το που το παρεις firmware update.παιζουν και τα asus αλλα ξεπερνας τα 50.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, teo_3 είπε

Παιδιά, μου κάηκε το Technicolor TD 5336 και μου δίνουν σαν αντικατάσταση στη Nova το ZTE H267N με 20€. Λέει τίποτα, ή έχετε να μου προτείνεται κάποιο άλλο μέχρι 50€. Η χρήση είναι κυρίως ethernet σε VDSL 50/5. Το WiFi το δουλεύω κυρίως για Chromecast. Αποσυνδέσεις να μην κάνει για πλάκα. Βοηθάτε, με tethering είμαι.

Γιατί σε χρεωσαν 20 ευρώ ??? Δεν έχει εγγύηση ?🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, teo_3 said:

3 χρόνια το έχω. Φαντάζομαι έχει 2ετή εγγύηση.

1 η 2 εχει λογικα.παλια σε καμια ανεωση συμβολαιου εδιναν δωρεαν router ή σε πιθανη αναβαθμιση σε vdsl.

1 hour ago, loypis said:

Γιατί σε χρεωσαν 20 ευρώ ??? Δεν έχει εγγύηση ?🙄

δεν σε χρεωνουν/αμα θες το αγοραζεις απο αυτους.οταν ειναι voip ειναι δωρεαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, teo_3 είπε

3 χρόνια το έχω. Φαντάζομαι έχει 2ετή εγγύηση.

Και πάλι.. Ακριβά στο δίνουν.. Εγώ που άλλαξα αποκωδικοποιητη νοβα.. Μου είπαν για 5 ευρώ και εκτός εγγύησης.. Για δες το πάντως.. Δεν μπορεί να είναι ποιο ακριβό το ρουτερ απ τον αποκωδικοποιητη.. Γιατί να πληρώσεις 20 ευρώ ? Τους τα χρωστάς ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξύ ανακάλυψα πεταμένο ένα ZTE ZXDSL 931 που είχα πάρει δοκιμαστικά απο Wind για να δοκιμάσω τη VDSL τους. Λέτε να παίζει με Nova ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, teo_3 είπε

Εντωμεταξύ ανακάλυψα πεταμένο ένα ZTE ZXDSL 931 που είχα πάρει δοκιμαστικά απο Wind για να δοκιμάσω τη VDSL τους. Λέτε να παίζει με Nova ?

Μάλλον πρέπει να έχεις τον κωδικό administrator για να το κάνεις αυτό.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, teo_3 είπε

Εντωμεταξύ ανακάλυψα πεταμένο ένα ZTE ZXDSL 931 που είχα πάρει δοκιμαστικά απο Wind για να δοκιμάσω τη VDSL τους. Λέτε να παίζει με Nova ?

όχι αν έχεis voip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, loypis είπε

Και πάλι.. Ακριβά στο δίνουν.. Εγώ που άλλαξα αποκωδικοποιητη νοβα.. Μου είπαν για 5 ευρώ και εκτός εγγύησης.. Για δες το πάντως.. Δεν μπορεί να είναι ποιο ακριβό το ρουτερ απ τον αποκωδικοποιητη.. Γιατί να πληρώσεις 20 ευρώ ? Τους τα χρωστάς ?

Ναι γιατί σου έδωσαν refurbished. 

Ο άλλος θα πάρει new.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, loypis said:

Και πάλι.. Ακριβά στο δίνουν.. Εγώ που άλλαξα αποκωδικοποιητη νοβα.. Μου είπαν για 5 ευρώ και εκτός εγγύησης.. Για δες το πάντως.. Δεν μπορεί να είναι ποιο ακριβό το ρουτερ απ τον αποκωδικοποιητη.. Γιατί να πληρώσεις 20 ευρώ ? Τους τα χρωστάς ?

γιατι ο αποκωδικοποιητης ειναι κατι υποχρεωτικο οποτε δεν μπορουν να στο δωσουν ακριβα.ενω ρουτερ μπορεις να βαλεις και απο το εμποριο.

1 hour ago, teo_3 said:

Εντωμεταξύ ανακάλυψα πεταμένο ένα ZTE ZXDSL 931 που είχα πάρει δοκιμαστικά απο Wind για να δοκιμάσω τη VDSL τους. Λέτε να παίζει με Nova ?

ολα παιζουν παντου εκτος απροοπτου

58 minutes ago, loypis said:

Μάλλον πρέπει να έχεις τον κωδικό administrator για να το κάνεις αυτό.. 

Username/password στην συνδεση κατα 99,9 τις 100 θα τον αφησει και σαν User.

33 minutes ago, poihths said:

όχι αν έχεis voip

αν ειχε voip θα του αλλαζαν τον εξολισμο χωρις χρεωση.

32 minutes ago, HateMe said:

Ναι γιατί σου έδωσαν refurbished. 

Ο άλλος θα πάρει new.

συν οτι αποκωδικοποιητη δεν μπορεις να βαλεις third party ενω router μπορεις.

29 minutes ago, teo_3 said:

Όχι, δεν έχω Voip.

θα παιξει.απλα Username/password πρεπει να περασεις. πχ [email protected] password mpla mpla mpla

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, poulinos είπε

 

 

θα παιξει.απλα Username/password πρεπει να περασεις. πχ [email protected] password mpla mpla mpla

Πολλοί νομίζουν πως βάζουν δικά τους στοιχεία εκεί και όταν παίρνουν τηλ να ρωτησουν γιατι δεν έχουν internet, μπαίνεις axiros και βλέπεις να έχουν βάλει κάτι "[email protected]"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, HateMe said:

Πολλοί νομίζουν πως βάζουν δικά τους στοιχεία εκεί και όταν παίρνουν τηλ να ρωτησουν γιατι δεν έχουν internet, μπαίνεις axiros και βλέπεις να έχουν βάλει κάτι "[email protected]"

Οπως και στο thomson 585 v7 ετρεχαν τον wizard.ρωτουσε στοιχεια για να μπεις στο ιντερνετ και μετα στοιχεια για το web interface. αυτοι νομιζαν οτι ειναι το ιδιο.που να διαβασει κανεις. και κλασσικα εβαζαν τα στοιχεια τους και στα δυο και μετα οταν πηγαιναν να μπουν στο web interface τους εβγαζε για κωδικο και δεν ηξεραν τιποτα. και δωσε Hard reset.να ζησει το zero touch.

και πιο παλια εποχη Dial up που ο αλλος δεν εβαζε σωστα το Username Που το εβλεπε.οταν εφτανε στο Password που δεν το εβλεπε και στα windows 98 δεν υπηρχε να στο δειξει τοτε αστα να πανε. copy paste σε notepad.ιστοριες τρελλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, poulinos said:

θα παιξει.απλα Username/password πρεπει να περασεις. πχ [email protected] password mpla mpla mpla

Το παλεύω πόση ώρα με σωστούς κωδικούς και VLAN 1102 αλλά δεν μπορεί να συγχρονίσει, Να θέλει καμιά ρύθμιση ακόμα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...