Προς το περιεχόμενο

ZXHN H267N απο NOVA


loypis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 minutes ago, teo_3 said:

Το παλεύω πόση ώρα με σωστούς κωδικούς και VLAN 1102 αλλά δεν μπορεί να συγχρονίσει, Να θέλει καμιά ρύθμιση ακόμα ?

και χωρις vlan θα συγχρονισει.1102 ειναι για vdsl απο το αστικο κεντρο και 835 απο Kv.εσυ απο που εχεις?β.το εκανες Hard reset?  επισης αν δεν υποστηριζει vectoring δεν θα παιξει . βλεπω στο γειτονικο Forum

Το 931 από όσο είμαι σε θέση να ξέρω δεν υποστηρίζει Vectoring.

οποτε αν παιρνεις απο kv λογικο ειτε να μην συγχρονιζει είτε να συγχρονιζει χαμηλα αναλογως τον vendor του dslam( για τον οτε Huawei ή alcatel)

και επισης αλλη μια καταγραφη

Νομίζω πως σωστά αναφέρει ο φίλος, το comtrend και το 931 είναι παλαιότερα και δεν υποστηρίζουν Vectoring 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 554
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 minutes ago, poulinos said:

και χωρις vlan θα συγχρονισει.1102 ειναι για vdsl απο το αστικο κεντρο και 835 απο Kv.εσυ απο που εχεις?β.το εκανες Hard reset?  επισης αν δεν υποστηριζει vectoring δεν θα παιξει . βλεπω στο γειτονικο Forum

Το 931 από όσο είμαι σε θέση να ξέρω δεν υποστηρίζει Vectoring.

οποτε αν παιρνεις απο kv λογικο ειτε να μην συγχρονιζει είτε να συγχρονιζει χαμηλα αναλογως τον vendor του dslam( για τον οτε Huawei ή alcatel)

και επισης αλλη μια καταγραφη

Νομίζω πως σωστά αναφέρει ο φίλος, το comtrend και το 931 είναι παλαιότερα και δεν υποστηρίζουν Vectoring 

Απο αστικό κέντρο παίρνει. Του έκανα το 30-30-30 reset αλλά και πάλι κρατάει τα στοιχεία του [email protected] που είχε αρχικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, teo_3 said:

Απο αστικό κέντρο παίρνει. Του έκανα το 30-30-30 reset αλλά και πάλι κρατάει τα στοιχεία του [email protected] που είχε αρχικά.

λογικο που  τα κραταει αφου ειναι custom firmware.αν παιρνει απο το αστικο κεντρο πραγματι τοτε θα πρεπε να παιζει.εκτος αν μας λεει κατι λαθος ή αν εχει θεμα/ασυμβατοτητα το ρουτερ.

Μπορει να δει μηπως βρει κανα πιο νεο Firmware ειτε generic ειτε Custom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, poulinos said:

λογικο που  τα κραταει αφου ειναι custom firmware.αν παιρνει απο το αστικο κεντρο πραγματι τοτε θα πρεπε να παιζει.εκτος αν μας λεει κατι λαθος ή αν εχει θεμα/ασυμβατοτητα το ρουτερ.

Μπορει να δει μηπως βρει κανα πιο νεο Firmware ειτε generic ειτε Custom.

Ψάχνω μπας και βρω κάτι. Αυτή που φοράει είναι η ZXDSL 931WII V3.1T5_GR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, poulinos said:

δεν ειναι ευκολο να βρεις διοτι βγαινουν custom roms για τους παροχους. μετα φτηνο πας σε tp link 9970,9977 κατι τετοια.

Δε βγάζω άκρη και με αυτό, το παρατάω. Αυτό το TP Link 9970, μισή τιμή  απο το ARCHER VR400, λέει τίποτα σε σχέση με τα ZTE H267n που δε διαβάζω καλά πράγματα.  Δε μου κάθεται να σκάσω 70€ για ρούτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γεια σας παιδια εχω κανει αιτηση για 100ρα στην νοβα ,εστειλα εμαιλ να μην μου στειλουν αυτο το προβληματικο μοντεμ

εχω ιδη της 50ρας του οτε δεν ξερω αν μου το ζητησουν πισω σε αναβαθμηση μαζι τους σε 100ρα θα μου εστελναν αλλο

επιδι εχω πολλες συσκευες 5-6 ethernet εχω διακλαδωσει σε ενα level one που βγαζει 8 ethernet

ξερω πως ο οτε θα μου κανει παλι αντιπροσφορα μην φυγω,σε περιπτωση που μου κανει η προσφορα να παρω το 100ρι μοντεμ η αλλο?

καμια προταση πιο να παρω?

σκεφτομε αυτο αλλα μαλλον δεν ειναι νοιρ https://www.skroutz.gr/s/9008971/Asus-DSL-AC52U.html

η αυτο https://www.skroutz.gr/s/13392561/TP-LINK-TD-VG5612-v1.html

ευχαριστω προκαταβοληκα

Επεξ/σία από djtelis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θα είναι voip η γραμμή θα στο δώσουν υποχρεωτικά και με χρέωση 20€ Αν δεν είναι voip  δεν το πέρνεις βάλε ότι θες. Αλλά κάποια στιγμή θα γυρίσουν όλες γραμμές voip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς! Ειδικά δε στις συσκευές που δίνουν οι πάροχοι είναι κλειδωμένες οι επιλογές και δεν γίνεται καμία σχετική ρύθμιση ώστε να δουλέψει σε άλλον πάροχο.

Ακόμη και στην περίπτωση που κάνουμε χρήση ξεκλείδωτης συσκευής του εμπορίου. χρειάζονται οι κωδικοί της τηλεφωνίας και οι σωστές ρυθμίσεις του server με τον οποίο θα συνδεθεί. Αυτές που θα βρεθούν που είναι ατομικά για την κάθε σύνδεση; Μόνο σε Cosmote δίδονται οι κωδικοί μετά από αίτημα του χρήστη, αλλά τότε δεν υπάρχει τεχνική υποστήριξη για την λειτουργία της υπηρεσίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας ευχαριστω θα μιλησω με νοβα το τι μπορει να γινει ο αδερφος μου εχει του οτε speedport enty 2 με κωδικους θα δω αν μπορω να τους εχω και εγω

με ενδιαφερει να εχω καλητερη αποδοση και οχι απολειες, ασυμβατοτητες επισης χωρις θεμα με VPN 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 31/10/2019 at 18:38, teo_3 said:

Δε βγάζω άκρη και με αυτό, το παρατάω. Αυτό το TP Link 9970, μισή τιμή  απο το ARCHER VR400, λέει τίποτα σε σχέση με τα ZTE H267n που δε διαβάζω καλά πράγματα.  Δε μου κάθεται να σκάσω 70€ για ρούτερ.

θα προτιμουσα tp link απο οτιτο zte 267. το archer vr400 ειναι αλλη φαση και καλυτερο αποτο 9970 αλλα πιο ακριβο. και τα 2 παιζουν g .vector απλα το ενα δεν ειναι Dual band.

On 02/11/2019 at 23:29, djtelis said:

γεια σας παιδια εχω κανει αιτηση για 100ρα στην νοβα ,εστειλα εμαιλ να μην μου στειλουν αυτο το προβληματικο μοντεμ

εχω ιδη της 50ρας του οτε δεν ξερω αν μου το ζητησουν πισω σε αναβαθμηση μαζι τους σε 100ρα θα μου εστελναν αλλο

επιδι εχω πολλες συσκευες 5-6 ethernet εχω διακλαδωσει σε ενα level one που βγαζει 8 ethernet

ξερω πως ο οτε θα μου κανει παλι αντιπροσφορα μην φυγω,σε περιπτωση που μου κανει η προσφορα να παρω το 100ρι μοντεμ η αλλο?

καμια προταση πιο να παρω?

σκεφτομε αυτο αλλα μαλλον δεν ειναι νοιρ https://www.skroutz.gr/s/9008971/Asus-DSL-AC52U.html

η αυτο https://www.skroutz.gr/s/13392561/TP-LINK-TD-VG5612-v1.html

ευχαριστω προκαταβοληκα

α.αν η Forthnet σου δωσει voip χρησιμοποιεις το δικο τους και δεν μπαινει αλλο πανω.ο οτε θα το παρει πισω.ο οτε στο 100αρι θα σου δωσει το speedport plus που ειναι Dual band. αν παρεις voip δεν θα παιξει με Forthnet.ο οτε μπορει να σου δωσει τα στοιχεια ή να βαλεις το asus μπροστα και πισω του οτε για την τηλεφωνια.

On 03/11/2019 at 10:30, appleman said:

Αν θα είναι voip η γραμμή θα στο δώσουν υποχρεωτικά και με χρέωση 20€ Αν δεν είναι voip  δεν το πέρνεις βάλε ότι θες. Αλλά κάποια στιγμή θα γυρίσουν όλες γραμμές voip.

οταν ειναι voip δεν το δινουν δωρεαν?γιατι οσο ξερω ειναι δωρεαν.

e

On 03/11/2019 at 18:33, djtelis said:

είναι voip και θα προσπαθησω να μην το παρω θα τους πω πως εχω ιδη αλλο του οτε και θα παρω αλλο πριν 4 μερες εκανα αιτηση

δεν θα παιξει.

On 03/11/2019 at 20:07, jkoukos said:

Ακριβώς! Ειδικά δε στις συσκευές που δίνουν οι πάροχοι είναι κλειδωμένες οι επιλογές και δεν γίνεται καμία σχετική ρύθμιση ώστε να δουλέψει σε άλλον πάροχο.

Ακόμη και στην περίπτωση που κάνουμε χρήση ξεκλείδωτης συσκευής του εμπορίου. χρειάζονται οι κωδικοί της τηλεφωνίας και οι σωστές ρυθμίσεις του server με τον οποίο θα συνδεθεί. Αυτές που θα βρεθούν που είναι ατομικά για την κάθε σύνδεση; Μόνο σε Cosmote δίδονται οι κωδικοί μετά από αίτημα του χρήστη, αλλά τότε δεν υπάρχει τεχνική υποστήριξη για την λειτουργία της υπηρεσίας.

το καλο ειναι οτι αφηνουν να βαλεις και το speedport απο πισω.

On 03/11/2019 at 20:32, djtelis said:

σας ευχαριστω θα μιλησω με νοβα το τι μπορει να γινει ο αδερφος μου εχει του οτε speedport enty 2 με κωδικους θα δω αν μπορω να τους εχω και εγω

με ενδιαφερει να εχω καλητερη αποδοση και οχι απολειες, ασυμβατοτητες επισης χωρις θεμα με VPN 

nova δεν δινουν κωδικους για voip.Μην το μπερδευεις με Username /password συνδεσης.απλα ο αδερφος σου δεν εχει voip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Έχω μεγάλω πρόβλημα με το να κάνω bridge το zxhn-h267n (Nova) και να το δεί το TP-LINK Archer VR400...

Στο ΖΤΕ κάνω όλα τα βήματα όπως τα πόσταρε ο φίλος randomcat, φτιάχνω νέα σύνδεση Bridge, βάζω το VLAN ID: 835, κάνω Bind την πόρτα 1 στο Bridge, κλείνω DHCP & WLAN και κάνω Reboot...

Στo TP-LINK, αφού γυρίσω σε router mode, πάω στο advanced και φτιάχνω τη σύνδεση, το VLAN ID: 835, MTU 1492, σωστά username & password, πατάω και δεν συνδέεται με τίποτα!

Δοκίμασα να βγάλω και τα 2 από το ρεύμα, έκανα Reset το TP-LINK και δοκίμασα να πάρει την MAC του PC μου και μετά την MAC του ΖΤΕ, τίποτα, βγάζει error Check line quality , το ίδιο που βγάζει όταν δεν έχεις καν πάνω το καλώδιο στην WAN PORT...

Επίσης, βλέπω στο ΖΤΕ, ότι όταν το βάζω σε Bridge, δεν ανάβει το λαμπάκι του Internet, ανάβει μόνο το DSL, υποθέτω ότι θα άναβε αν συνδεόταν το TP-LINK στο Internet, ή κάνω λάθος;

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει και έχει κάποια ιδεα, θα ήμουν ευγνώμων....

 

Επεξ/σία από spro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο TP-Link ΔΕΝ χρειάζεται το VLAN ID.

Στην συσκευή που δουλεύει ως Modem και κάνει τον συγχρονισμό, ανάβει το λαμπάκι DSL.

Στην συσκευή που δουλεύει ως Router, κάνοντας την κλήση ΡΡΡ και συνδέεται στο διαδίκτυο λαμβάνοντας δημόσια ΙΡ, ανάβει το λαμπάκι Internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...