Προς το περιεχόμενο

ZXHN H267N απο NOVA


loypis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 554
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 10/12/2019 στις 7:42 ΠΜ, greekparot είπε

Σαν διαδικασία είναι δύσκολη όσον αφορά την συνδεσμολογία; Ακολούθησες κάποιο link με οδηγίες;

θα το συνδέσεις σαν extender ή με ethernet. ¨η διαδικασία είναι πολύ απλή και στις δυο περιπτώσεις. υπαρχουν και στο youtube βιντεάκια.

εγω το έκανα μέσω της εφαρμογής mirouter από το κινητό

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/11/2019 στις 9:08 ΜΜ, baglamas1972 είπε

Δεν ξέρω αν κολλάει εδώ το ερώτημά μου, αλλά έχω κι εγώ τον H267N της NOVA και παρόλο που συνδέθηκα με forthnet και τον κωδικό που δώσατε πιο πριν, δεν μου εμφανίζει την επιλογή του DMS πουθενά. Έχω συνδέσει εξωτερικό δίσκο στο router, τον αναγνωρίζει κανονικά, αλλά δεν ξέρω πώς μπορώ να τον χρησιμοποιήσω στο εσωτερικό δίκτυό μου.Μπορεί κάποιος να μου δώσει αναλυτικές οδηγίες;

μήπως βρήκες άκρη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα παιδιά. έβαλα forth net 100αρι voip και πηρα το κλασικο ρουτερ που δινουν zte267.

Από την πρώτη μέρα προβλήματα. αποσυνδέσεις φουλ στο wifi.

δίπλα στο ρουτερ με wifi και βγαζει 70 με το ζορι .
και μετά μπαίνω να παίξω ένα παιχνίδι στο κινητό και όλη την ώρα reconnecting 

πείτε μου τι  μπορώ να κάνω. σκέφτηκα να βάλω ένα router tp link και να κλεισω το wifi απο το 267 και να παιρνω απο το tp link μονο. 

Άλλο Modem/router δε μπορω να βαλω απο την στιγμη που δε δινουν κωδικους.

είχε κανείς το ίδιο ? και τι έκανε συγκεκριμένα για να φτιάξει?

 

Επεξ/σία από fabiars
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/12/2019 στις 10:46 ΠΜ, poulinos είπε

288 βγηκε με voip και dual band

Πώς μπορώ να κάνω αντικατάσταση το ήδη υπάρχον ρούτερ 267; Υπάρχει δυνατότητα; Το αλλάζουν δηλ ή ζητάνε επιπλέον χρήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 hours ago, greekparot said:

Πώς μπορώ να κάνω αντικατάσταση το ήδη υπάρχον ρούτερ 267; Υπάρχει δυνατότητα; Το αλλάζουν δηλ ή ζητάνε επιπλέον χρήματα;

ξερω οτι το δινουν σε voip>σε απλες vdsl δεν ξερω αν το πληρωνεις.αν ειναι να το πληρωσεις πηγαινε στο εμποριο και παρε εσυ κατι πχ fritz 7530 ή καποιο asus κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, poulinos είπε

ξερω οτι το δινουν σε voip>σε απλες vdsl δεν ξερω αν το πληρωνεις.αν ειναι να το πληρωσεις πηγαινε στο εμποριο και παρε εσυ κατι πχ fritz 7530 ή καποιο asus κτλ.

Vdsl 100 με VoIP έχω. Τους πήρα τηλέφωνο εντομεταξυ και μου λέγανε ότι δεν υπάρχει τέτοιο μοντέλο και αν έχω πρόβλημα με το WiFi να αλλάξω channel. Δηλαδή έλεος.. λες και είχα όρεξη να ασχολούμαι με το απαράδεκτο σήμα WiFi του συγκεκριμένου router. Μπορείς να μου πεις και το μοντέλο του Asus; Αλλά από την άλλη σκέφτομαι γιατί να πληρώσω επιπλέον εξοπλισμό αφού είναι υποχρεωμένοι να μου τον αλλάξουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ειχα το ιδιο θεμα 70 στη 100ρα απο μεταβαση 50ρα ΟΤΕ

κατω απο 85 απο την νοβα ειναι βλαβη,ηρθε τεχνικος (20ευρω) ειδε ο ειχα 99 στην εισοδο και μια απωλεια 30% στο καλωδιο αλλαξε ζευγαρι ανεβηκα στα 90+, μεχρι το μοντεμ.αλλαξα καλωδιο 40 ευρω 30 μετρα και εχω 94  και 88-92 με pure VPN

Link Status Up 
Modulation Type VDSL2_Vectoring 
Actual Rate(Up/Down) 9997/99995 kbps 
Attainable Rate(Up/Down) 34934/114252 kbps
ποτε αποσυνδεσεις καλο ασυρματο συνδεμενα 3 υπολογιστες 1 λαπτοπ 3 κινητα μια σμαρτ τηλεοραση καλητερα απο τον οτε αν και δεν το περιμενα
δεν μπορεις να βαλεις αλλο μοντεμ το εψαξα και δεν χρειαζετε
Επεξ/σία από djtelis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, greekparot said:

Vdsl 100 με VoIP έχω. Τους πήρα τηλέφωνο εντομεταξυ και μου λέγανε ότι δεν υπάρχει τέτοιο μοντέλο και αν έχω πρόβλημα με το WiFi να αλλάξω channel. Δηλαδή έλεος.. λες και είχα όρεξη να ασχολούμαι με το απαράδεκτο σήμα WiFi του συγκεκριμένου router. Μπορείς να μου πεις και το μοντέλο του Asus; Αλλά από την άλλη σκέφτομαι γιατί να πληρώσω επιπλέον εξοπλισμό αφού είναι υποχρεωμένοι να μου τον αλλάξουν;

a.το 288 εχω.τωρα ξεκινησαν να το δινουν.β.δεν ειναι υποχρεωμενοι.γ.εφοσον εχεις voip δεν μπορεις να βαλεις οτι Modem router θες,μπορεις ομως να βαλεις πανω σε αυτο ενα access point dual band για να παρεις τα μεγιστα στο wifi.Πχ Ubiquiti.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε νέα 100 Nova (φορητότητα απο ΟΤΕ) με τα παρακάτω stats (ZXHN H267N V1.0)

image.png.3e21e1ecb5afc612e23648b5e68d44e1.png

ενώ όλα είναι καλά και χωρίς αποσυνδέσεις το upload μέσω wi-fi έχει πρόβλημα.

Παρατηρήθηκε αρχικά σε upload μέσω Telegram/Viber σε μικρά αρχεία ~5mb ή καθυστερει πολύ ή κάνει fail.
Ενίοτε φαίνεται και το download (wifi) να κανει μικρά κολληματα.

Στο PC (ενσύρματο) δεν υπάρχει πρόβλημα ούτε στο dl ούτε στο ul.

Τα settings που διάβασα στις 2-3 πρώτες σελίδες είναι οκ (isolation κτλ)

Τι κανω ζητάω αλλαγή?

Επεξ/σία από Keosen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...