Προς το περιεχόμενο

ZXHN H267N απο NOVA


loypis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Realakias είπε

Παιδια εφόσον λέει πάνω αριστερά Nova και όχι ZTE μήπως αυτό σημαίνει ότι η nova το έχει πειράξει για να αποκρυψει αυτή τη λειτουργία? Λέω μήπως. 

Σίγουρα. Κι η Vodafone στην εικόνα που έβαλα δεν σ' τα δίνει όλα στο πιάτο (γι' αυτό μπαίνουμε με root αν θέλουμε όλες τις επιλογές), αλλά η Nova μάλλον το τερμάτισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 554
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

On 14/06/2019 at 21:07, loypis said:

Μετα την αναβάθμιση  της τηλεφωνικης γραμμης μου σε VDSL στην NOVA μου εστειλαν το router ZTE  ZXHN H267N ενω ολες οι συσκευες στο σπιτι συνδέονται κανονικα στο internet ..κινητα ,ταμπλετ .tv box δεν μπορουν να συνδεθουν μεταξυ τους ασυρματα ..δηλαδη το κινητο με το laptop μεσω wifi, το κινητο να κανει mirroring στο tv box, το laptop με τον ασυρματο εκτυπωτη..και αλλα.. πια ρυθμιση ειναι αυτη στο router που πρεπει να κανω?..η τεχνικη υποστήριξη της nova μου ειπε οτι δεν μπορουν να με βοηθήσουν γιατι δεν ξερουν και μου εδωσαν ενα τηλεφωνο της αντιπροσωπειας της ΖΤΕ μηπως βρω κανεναν τεχνικο που να γνωριζει..
ευχαριστω

Mην μου πειτε να κανω απλα reset ..εχω φαει μια βδομαδα σχεδον ψαχνωντας στα forums για μια απαντηση..κανεις δεν ξερει..εκανα ακομα και αντικατασταση συσκευης δωρεαν λογω εγγύησης...

απο Default ειναι ενεργοποιημενο το ap isolation και πρεπει να καλεσεις ή να στειλεις ενα email για να στο βγαλουν(απενεργοποιησουν).πιθανοτατα σε επομενο firmware θα το βλεπει ο χρηστης και θα μπορει να το απενεργοποιησει μονος του.οποτε δεν εχεις κανει κατι λαθος.

Και οπως στο 99 τις 100 των Router τον παροχων εσυ μπαινεις σαν admin (ενω ο παροχος σαν root) ή σαν User (ενω ο παροχος σαν admin) και δεν βλεπεις τα παντα. 

10 hours ago, Realakias said:

Παιδια εφόσον λέει πάνω αριστερά Nova και όχι ZTE μήπως αυτό σημαίνει ότι η nova το έχει πειράξει για να αποκρυψει αυτή τη λειτουργία? Λέω μήπως. 

ειναι Custom firmware με custom χρηστες οποτε λογικο ειναι ναμην βλεπει τα παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, poulinos είπε

απο Default ειναι ενεργοποιημενο το ap isolation και πρεπει να καλεσεις ή να στειλεις ενα email για να στο βγαλουν(απενεργοποιησουν).πιθανοτατα σε επομενο firmware θα το βλεπει ο χρηστης και θα μπορει να το απενεργοποιησει μονος του.οποτε δεν εχεις κανει κατι λαθος.

Και οπως στο 99 τις 100 των Router τον παροχων εσυ μπαινεις σαν admin (ενω ο παροχος σαν root) ή σαν User (ενω ο παροχος σαν admin) και δεν βλεπεις τα παντα. 

ειναι Custom firmware με custom χρηστες οποτε λογικο ειναι ναμην βλεπει τα παντα.

Οκ. Θα επικοινωνήσω να δω αν μπορούν να το απενεργοποιησουν.. Σ ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, loypis said:

Οκ. Θα επικοινωνήσω να δω αν μπορούν να το απενεργοποιησουν.. Σ ευχαριστώ πολύ 

επικοινωνησε και αμα σου πουν τιποτε παραξενο στειλε email.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, loypis said:

Που να στείλω μειλ ? Σε αυτούς ?

για αρχη παρε τηλεφωνο.αν εχεις θεμα και δεν βγαλεις ακρη τοτε στειλε email σε αυτους(Nova)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, jkoukos said:

Στο διπλανό tab για την αναβάθμιση, τι επιλογές δίνει;

αν ψαχνουμε ακομα το ap isolation να  πω οτι δεν υπαρχει στο παρον firmware στο User view παρα μονο στο Root.

....in the next firmware.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, poulinos είπε

ενημερωσε αν εχεις θεμα.

τελικα αυτο που μου ειπες εκανα και δουλεψε!!!!! μου το απενεργοποιησαν απ το τεχνικο τμημα και τωρα ειναι ενταξει.. σ ευχαριστω παρα πολυ..να σαι καλα..μακαρι να μπορουσα να κερασω καφε.😄.με γλυτωσες απο κανενα 40 ευρω τουλαχιστον για νεο ρουτερ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους... Για να μην ανοίξω καινούριο θέμα μια ερώτηση.... Έχει δοκιμάσει κανείς upload στο internet π.χ. wetransfer.com μεσω WIFI?

Έχω αλλάξει δύο h267n της nova και τα δύο έχουν το ίδιο θέμα. Κάνουν upload χωρίς πρόβλημα μέσω LAN ή άν συνδέσεις άλλο μόντεμ πάνω τους (σε LAN θύρα) και το χρησιμοποιήσεις ώς wifi access point. Ακόμα και άν είναι ακριβώς το ίδιο modem. Απο οποιαδήποτε WIFI συσκευή συνδεδεμένη κατευθείαν στο wifi του modem που παίρνει vdsl γραμμή... laptop, κινητό, pc με wifi πάντα ξεκινάει για λίγο και μετά παγώνει το upload.

Με λίγα λόγια έχει πρόβλημα στο upload πρως τα έξω (ιντερνετ) μεσω wifi. Εντός οικιακού δικτύου στέλνει full.

Επίσης να αναφέρω οτι το username: forthnet και pass: F0rth@c$n3t#  σε μένα μπήκε ώς admin και εμφάνησε επιπλέων επιλογές, αλλά και πάλι έχει πέσει κουτσούρεμα. Π.χ. η DMS επιλογή για usb δίσκους αν δεν κάνω λάθος, λείπει...

Επεξ/σία από haldailas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, haldailas είπε

Καλησπέρα σε όλους... Για να μην ανοίξω καινούριο θέμα μια ερώτηση.... Έχει δοκιμάσει κανείς upload στο internet π.χ. wetransfer.com μεσω WIFI?

Έχω αλλάξει δύο h267n της nova και τα δύο έχουν το ίδιο θέμα. Κάνουν upload χωρίς πρόβλημα μέσω LAN ή άν συνδέσεις άλλο μόντεμ πάνω τους (σε LAN θύρα) και το χρησιμοποιήσεις ώς wifi access point. Ακόμα και άν είναι ακριβώς το ίδιο modem. Απο οποιαδήποτε WIFI συσκευή συνδεδεμένη κατευθείαν στο wifi του modem που παίρνει vdsl γραμμή... laptop, κινητό, pc με wifi πάντα ξεκινάει για λίγο και μετά παγώνει το upload.

Με λίγα λόγια έχει πρόβλημα στο upload πρως τα έξω (ιντερνετ) μεσω wifi. Εντός οικιακού δικτύου στέλνει full.

Επίσης να αναφέρω οτι το username: forthnet και pass: F0rth@c$n3t#  σε μένα μπήκε ώς admin και εμφάνησε επιπλέων επιλογές, αλλά και πάλι έχει πέσει κουτσούρεμα. Π.χ. η DMS επιλογή για usb δίσκους αν δεν κάνω λάθος, λείπει...

φιλε haldailas με εσωσες κι εσυ..μπηκα κι εγω με αυτους τους κωδικους ως admin..να σαι καλα..

τωρα ομως μας ανοιξες την ορεξη με αυτο.με τον σκληρο δισκο..μπορουμε να συνδεσουμε πανω στο ρουτερ αυτο εναν φορητο 2.5 με ταινιες και να τις βλεπουμε απο αλλες συσκευες? πχ tv box tablet κινητα? αν ναι με ποιον τροπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...