Προς το περιεχόμενο

ZXHN H267N απο NOVA


loypis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, sir_platanight είπε

Καλησπέρα,στοιχεία σύνδεσης έχω για την νόβα!!!

Οκ, τώρα μένει να δεις αν έχεις VoIP (λογικά ναι). Σε αυτή την περίπτωση μπορείς να βάλεις το Archer σε λειτουργία Router/Modem συνδεδεμένο στην γραμμή και από πίσω της Nova για τηλεφωνία. Θα βοηθούσα αλλά ρουτερ νόβα δεν έχω πιάσει ποτέ. 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 554
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Realakias είπε

Οκ, τώρα μένει να δεις αν έχεις VoIP (λογικά ναι). Σε αυτή την περίπτωση μπορείς να βάλεις το Archer σε λειτουργία Router/Modem συνδεδεμένο στην γραμμή και από πίσω της Nova για τηλεφωνία. Θα βοηθούσα αλλά ρουτερ νόβα δεν έχω πιάσει ποτέ. 😅

Ναι αυτο θελω να κανω απλα δεν ηξερα αν γινεται!!!τελικα ομως εκανα update στο τελευταιο firmware  στα devolo και ολα ειναι σουπερ..πιανω παντου 80-90..Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 6/5/2020 στις 5:36 ΠΜ, GetGankNow είπε

 Έχει παρατήρηση κάνεις όταν ανεβάζεις κάτι με full upload speed (πρωσικά 10 MB/S) δεν μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο, δηλαδή ούτε να κάνεις load ένα page.

Σήμερα έγινε Update στην V1.0.0_GR5.1T14 και το πρόβλημα που όταν ανέβαζες ένα αρχείο και μπούκαρε το δίκτυο λύθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, d_gkal είπε

Για vdsl νομίζω δίνει ακόμη το 267. 

Είναι τόσο μάπα; 

Μπορώ να κουμπωσω ένα xiaomi router να διαχειρίζεται το wifi και να αφήσω το zte για την voip;

Αυτό κάνουμε όλοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με την V1.0.0_GR5.1T14

εγω , nai, ειδα βελτιωση στο wifi !

με λαπτοπ, στο μπαλκονι,  7 μετρα μακρυα απο το ροθτερ,

το download ηταν στα 25 περιπου

τωρα ανεβηκα στο

 

1808830982_.png.fe8a140e241ed9d8dc68cf97e774fa44.png

Επεξ/σία από adminaros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις είδα οτι πήρε την V1.0.0_GR5.1T14.

Δεν το έψαξα πολύ για να δω τι άλλαξε.

Η 4η ethernet θύρα εξακολουθεί να μην δουλεύει. (Αν και πρόσεξα στο setup -αν μπαίνεις ως admin- οτι υπάρχει μια επιλογή να είναι ON/OFF το ethernet WAN που ΕΙΝΑΙ η 4η θύρα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, greekgamer είπε

Μόλις είδα οτι πήρε την V1.0.0_GR5.1T14.

Δεν το έψαξα πολύ για να δω τι άλλαξε.

Η 4η ethernet θύρα εξακολουθεί να μην δουλεύει. (Αν και πρόσεξα στο setup -αν μπαίνεις ως admin- οτι υπάρχει μια επιλογή να είναι ON/OFF το ethernet WAN που ΕΙΝΑΙ η 4η θύρα...)

εμενα παντως δουλευει κανονικα η 4η Lan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/6/2020 στις 3:44 ΜΜ, tontorikos είπε

εμενα παντως δουλευει κανονικα η 4η Lan

Το ίδιο και σε εμένα. Από την αρχή που έχω το router έχω το Ethernet στην 4η θύρα και από τότε δεν έχει αλλάξει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όποιον δεν λειτουργεί η LAN 4 και έχει το τελευταίο update (V1.0.0_GR5.1T14), πρέπει να μπει με κωδικούς forthnet, στην τελευταία καρτέλα και να απενεργοποιήσει το Ethernet WAN. Επανεκκίνηση και λειτουργεί ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα,

καθωτι ειναι 30 σελιδες το νημα. Εχω ενα routerακι της Asus n52u το οποιο το χρησιμοποιουσα πριν κανω αναβαθμιση σε 100ρα και μου στειλουν αυτο. Το wifi , τα κλασικα ... Για το αναθεμα.. Προσπαθησα να το κανω σκετο router (το asus για wifi)αλλα για καποιον λογο δεν παιρνει γραμμη... Υπαρχει καποιος προχειρος οδηγος να βγαλω ακρη?Γιατι υπαρχει ελλειψη χρονου λογω των ημερων και θα θελα να το λυσω σε σχετικα μικρο χρονο...

Επεξ/σία από vag.patrick
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/8/2020 στις 2:02 ΜΜ, vag.patrick είπε

Καλησπερα,

καθωτι ειναι 30 σελιδες το νημα. Εχω ενα routerακι της Asus n52u το οποιο το χρησιμοποιουσα πριν κανω αναβαθμιση σε 100ρα και μου στειλουν αυτο. Το wifi , τα κλασικα ... Για το αναθεμα.. Προσπαθησα να το κανω σκετο router (το asus για wifi)αλλα για καποιον λογο δεν παιρνει γραμμη... Υπαρχει καποιος προχειρος οδηγος να βγαλω ακρη?Γιατι υπαρχει ελλειψη χρονου λογω των ημερων και θα θελα να το λυσω σε σχετικα μικρο χρονο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου στειλανε και μενα περυσι το συγκεκριμενο ρουτερ μετα απο αλλαγη απο Cyta σε voda κανονικα χρησιμοποιω δικο μου ρουτερ αλλα λογω βλαβης στην γραμμη κουμπωσα της vodafone για να γινουν μετρησεις η βλαβη εγινε αλλα το ρουτερ ενω συγχρονιζε δεν αναβε το ιντερνετ. οταν μπηκα πρωτη φορα στο ρουτερ προχθες ειδα οτι εχει firmware Cyta επανω. Λογικα περυσι πυο εγινε η μεταβαση απο Cyta σε Voda επρεπε να το εχω κουμπωμενο για να παρει το firmware της Voda το οποιο φανταζομαι πελον δεν μπορει να παρει γιατι δεν ειναι πλεον στον αερα. Η voda μου ειπε οτι θα στειελει δωρεαν νεο εξοπλισμο και κραταω τον παλιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mια ερωτηση στον οδηγο του randomchat     αναφερει:         

''''"7 ...τέλος στην καρτέλα Network > WAN Settings βάζω το WAN Connection Type σε "PPPoE" και συμπληρώνω username & password...."""

Στο δικο μου ρουτερ Mercury D191G  στα WAN Settings   δεν  εχει επιλογη ΡΡοΕ  (στα Product description  το υποστηριζει)  αλλα broadband dial up network / fixed IP/auto IP. Aν διαλεξω την πρωτη ζηταει  το username , password  και   IP και  DNS . Τι IP βαζω? Tι  username & password βαζουμε, και απο που το παιρνουμε (ή δημιουργουμε ενα )?

Επεξ/σία από chriskan22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...