Προς το περιεχόμενο

ZXHN H267N απο NOVA


loypis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, chriskan22 είπε

Mια ερωτηση στον οδηγο του randomchat    εκει που αναφερει              

''''"7 ...τέλος στην καρτέλα Network > WAN Settings βάζω το WAN Connection Type σε "PPPoE" και συμπληρώνω username & password...."""

Tι  username & password βαζουμε, και απο που το παιρνουμε (ή δημιουργουμε ενα για  τις συνδεαεις wlan)?

Eπισης στο δικο μου ρουτερ Mercury D191G  στα WAN Settings  μετα το username & password  ζηταει  IP και  DNS . Τι IP βαζω?

Καλείς στο 13731 (δωρεάν είναι) και ζητάς τα στοιχεία.

Θα χρειαστεί ταυτοποίηση όμως.

Στα δίνουν, τα περνάς και είσαι έτοιμος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 554
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προχωρησα και εγω επιτυχημενα στη διαδικασια να κανω bridge  με ενα ρουτερ MERCURY D191G. . Σας ευχαριστω πολυ  για την βοηθεια.

Αν και η συνδεση μου ειναι 100αρα , το οτι κανω bridge απο την LAN 1 επηρεαζει την ταχυτητα σε περιπτωση που παω πχ σε 200αρα? ( στο  ZTE  Gigabit  ειναι μονο η LAN4  και οι υπολοιπες ειναι 100αρες , ή δεν εχει σχεση αυτο?). Επισης με τις προτεινομενες ρυθμισεις το firewall λειτουργει κανονικα (εω νειναι  on)?

 

Επεξ/σία από chriskan22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το συγκεκριμενο router μπουκώνει στη γραμμή μου κάθε 3-5 μέρες και χρειάζεται restart. Mε πολλά παρακάλια τελικά θα το πάω για έλεγχο σε κατάστημα και αν δεν πάρω κάποιο άλλο πχ Techicolor TG788 v3 ή το ZTE 288a θα προβώ σε καταγγελία γιατι με εμπαίζουν με το συγκεκριμένο απο τον Ιούνιο που το πήρα ενω βρήκαν ότι υπάρχει θέμα και δεν το αντικαθιστουν.

Για του λόγου το αληθες σε 100mbps γραμμή. Ότι αλλο ρουτερ έχω δοκιμάσει συγχρονιζει 100-105 mbps.
Όταν μπουκώνει πιάνει 800-1000kb/s
249733099_.png.620fc6fc8fc8d43c529dc0a11d6dee66.png98268912_NOVAFTPServerDownloads.png.e62b3eb95cecc75ceae9f2cdd13463da.png

Επεξ/σία από Tantalord
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Tantalord είπε

Το συγκεκριμενο router μπουκώνει στη γραμμή μου κάθε 3-5 μέρες και χρειάζεται restart. Mε πολλά παρακάλια τελικά θα το πάω για έλεγχο σε κατάστημα και αν δεν πάρω κάποιο άλλο πχ Techicolor TG788 v3 ή το ZTE 288a θα προβώ σε καταγγελία γιατι με εμπαίζουν με το συγκεκριμένο απο τον Ιούνιο που το πήρα ενω βρήκαν ότι υπάρχει θέμα και δεν το αντικαθιστουν.

Για του λόγου το αληθες σε 100mbps γραμμή. Ότι αλλο ρουτερ έχω δοκιμάσει συγχρονιζει 100-105 mbps.
Όταν μπουκώνει πιάνει 800-1000kb/s
249733099_.png.620fc6fc8fc8d43c529dc0a11d6dee66.png98268912_NOVAFTPServerDownloads.png.e62b3eb95cecc75ceae9f2cdd13463da.png

Σε αρκετούς μπουκώνει. Είναι και θέμα γραμμής (έχουμε παρόμοια stats btw).

Προσωπικά δοκίμασα 3 διαφορετικά router. Same result.

Οπότε το έχω σε bridge με τα πάντα σβηστά και όλη η διαχείρηση γίνεται απ' το προσωπικό μου router. Πλέον θα μπουκώσει σπάνια (ίσως 1 φορά το μήνα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που και που μπουκώνει και σε εμένα το CRC Errors όπου τα CRC Errors είναι Errors που δεν διορθώθηκαν όπως τα FEC είναι τα Errors που διορθώθηκαν.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεβεντες εχω το συγκεκριμενο ρουτερ και οταν θελω να ανεβασω πχ ενα αρχειο στο email αργει να το φορτωσει ,μη πω δεν το ανεβαζει καν ,με wifi ολα αυτα, με ethernet ολα καλα ,υπαρχει λυση; vdsl 30 εχω αν παιζει ρολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο προσωπικη εμπειρια,

Με το καινούργιο firmware ( το βαλανε πριν 3-4 μηνες ) το ZXHN H267N V1.0 V1.0.0_GR5.1T14

σε μένα δεν μπουκώνει , παιδες.

Με το παλιο firmware , εκανα restart μερα παρα μερα.

 

Επεξ/σία από adminaros
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο εχω και εγω φιλε ,μονο του εκανε αναβαθμιση; μπορω να δω ποτε; πριν λιγες μερες παντως δεν μπορουσα ν ανεβασω αρχειο ,θα το παρακολουθησω να δω τι γινετε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, arma1 είπε

Λεβεντες εχω το συγκεκριμενο ρουτερ και οταν θελω να ανεβασω πχ ενα αρχειο στο email αργει να το φορτωσει ,μη πω δεν το ανεβαζει καν ,με wifi ολα αυτα, με ethernet ολα καλα ,υπαρχει λυση; vdsl 30 εχω αν παιζει ρολο

Η λύση είναι μία, πέταμα στα σκουπίδια και αγορά του H288N

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 23/10/2020 στις 10:36 ΜΜ, tontorikos είπε

Bye bye παλιο μου ρουτερακι...αυριο παω να παρω το h288..πολυ κουρασε αυτο σαπακι...καλα δεν θα κανω;

Δωρεάν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...