Προς το περιεχόμενο

ZXHN H267N απο NOVA


loypis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 554
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη και εγω εχω παρομοια προβληματ με το 267.αναδιαστηματα η γραμμη μπουκωνει και  επανερχεται μονο με σβησιμο απο το κουμπακι πισω.Τους ανεφερα το προβλημα και μου ειπαν να το παω σε ενα κοντικο καταστημα της περιοχς μου για να το ελεγξουν.και να γινει αντικατασταση.Αλλα αφου ειμαστε ακομε σε περιοδο λοκνταουν δυσκολα να μου το δωσουν κατευθειαν,σωστα?

Η ποιο λογικη εξηγηση θα ηταν να μεινω χωρις ρουτερ στα χερια μετα ,μεχρι να σταλθει το καινουργιο με κουριερ.

Οπωτε αναμονη μεχρι να τελιωσει η καραντινα

Επεξ/σία από spartan29gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, spartan29gr είπε

Επειδη και εγω εχω παρομοια προβληματ με το 267.αναδιαστηματα η γραμμη μπουκωνει και  επανερχεται μονο με σβησιμο απο το κουμπακι πισω.Τους ανεφερα το προβλημα και μου ειπαν να το παω σε ενα κοντικο καταστημα της περιοχς μου για να το ελεγξουν.και να γινει αντικατασταση.Αλλα αφου ειμαστε ακομε σε περιοδο λοκνταουν δυσκολα να μου το δωσουν κατευθειαν,σωστα?

Η ποιο λογικη εξηγηση θα ηταν να μεινω χωρις ρουτερ στα χερια μετα ,μεχρι να σταλθει το καινουργιο με κουριερ.

Οπωτε αναμονη μεχρι να τελιωσει η καραντινα

υπάρχει περίπτωση όπως έγινε σε εμένα δλδ να πας στο κατάστημα για έλεγχο να κάνουν αίτημα αντικατάστασης να κρατήσεις το 267 μεχρι να σου στείλουν με courier το καινούργιο και όταν έρθει να πας το παλιό στο κατάστημα!εμένα έτσι έγινε!δεν μπορούν να στο δώσουν απευθείας από το κατάστημα γιαυτό και γίνεται όλο αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tasos_87 είπε

υπάρχει περίπτωση όπως έγινε σε εμένα δλδ να πας στο κατάστημα για έλεγχο να κάνουν αίτημα αντικατάστασης να κρατήσεις το 267 μεχρι να σου στείλουν με courier το καινούργιο και όταν έρθει να πας το παλιό στο κατάστημα!εμένα έτσι έγινε!δεν μπορούν να στο δώσουν απευθείας από το κατάστημα γιαυτό και γίνεται όλο αυτό!

Θα τους παρω ενα τηλεφωνο πρωτα για να δω τι θα μου πουν

Το αιτημα αντικαταστασης εχει δηλωθει ειδη απο το τεχνικο κομματι προς σε αυτους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα πηγα απο ενα καταστημα νοβα και πηρα στα χερια μου το H288A
Μονο και μονο απο το μεγεθος του κουτιου,μου φανηκε τεραστιο σε σχεση με το 267.Το εβαλα στην πριζα ολα καλα πηρε κανονικα τις ρυθμισεις
Εκανα και κατι μετρησεις για να δω διαφορες ασυρματα και ενσυρματα και ειδα πολυ καλυτερα αποτελεσματα

Και καποια στατιστικα της γραμμης μου.Πως την βλεπετε?spacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, spartan29gr είπε

Σημερα πηγα απο ενα καταστημα νοβα και πηρα στα χερια μου το H288A
Μονο και μονο απο το μεγεθος του κουτιου,μου φανηκε τεραστιο σε σχεση με το 267.Το εβαλα στην πριζα ολα καλα πηρε κανονικα τις ρυθμισεις
Εκανα και κατι μετρησεις για να δω διαφορες ασυρματα και ενσυρματα και ειδα πολυ καλυτερα αποτελεσματα

Και καποια στατιστικα της γραμμης μου.Πως την βλεπετε?spacer.png

είδες διαφορά στην ταχύτητα συγχρονισμού σε σχέση με το 267;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tasos_87 είπε

είδες διαφορά στην ταχύτητα συγχρονισμού σε σχέση με το 267;

Ελαχιστα καλυτερη.Αλλα η διαφορα δεν ειναι εκει με το 267.Αλλα η αποδοση του στα περισσοτερα σημεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 21/12/2020 at 08:27, Vasilica89 said:

Καλημέρα! Εχει κάποιος από εσάς το firmware το universal και όχι κάποιου παρόχου; Έχω κ εγώ την cyta και θέλω να το αναβαθμίσω

ZXHN H267N V1.0 V1.0.0T12_CYTA

και η τηλεφωνια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, poulinos είπε

και η τηλεφωνια;

Πλέον είμαι βοδαφον με το ίδιο μόντεμ,οπότε voip δεν υπάρχει ανάγκη, ξεχωριστή πρίζα τηλεφώνου και λειτουργεί το σταθερό, έψαξα για generic firmwarε χωρίς αποτέλεσμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, poulinos είπε

δεν βρισκω λογο να αλλαξεις καν firmware.single band modem μετριων επιδοσεων

θα το αλλαζα με τπτ αλλο

Έχω κατάλληλο ρουτερ για τα απαραίτητα το AX3600 όμως θα ήθελα το συγκεκριμένο να κάνω κάτι πειράματα μιας και βλέπω ότι υποστηρίζει μέχρι και vdsl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ειναι μεχρι 100mbit vdsl. δεν ειναι supervectoring(35b)

19 hours ago, Vasilica89 said:

Έχω κατάλληλο ρουτερ για τα απαραίτητα το AX3600 όμως θα ήθελα το συγκεκριμένο να κάνω κάτι πειράματα μιας και βλέπω ότι υποστηρίζει μέχρι και vdsl

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα στην παρεα και καλη χρονια ,εχω το συγκεκριμενο ρουτερ αλλα μερικες φορες οταν ανεβαζω καποιο αρχειο με wifi εστω και 5 Mbps δεν ολοκληρωνετε ,αδυνατει η αποστολη του , υπαρχει καποιος τροπος για διορθωση; νομιζω εχει παρει μια αναβαθμιση ,υπαρχει και αλλη; 

Επισης αν βαλω ενδιαμεσα ενα wifi repeater (θα συνδεομαι σε αυτο) διορθωνεται το προβλημα;

 

H267N.PNG

Επεξ/σία από arma1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...