Προς το περιεχόμενο

ZXHN H267N απο NOVA


loypis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 hours ago, arma1 said:

Καλησπερα στην παρεα και καλη χρονια ,εχω το συγκεκριμενο ρουτερ αλλα μερικες φορες οταν ανεβαζω καποιο αρχειο με wifi εστω και 5 Mbps δεν ολοκληρωνετε ,αδυνατει η αποστολη του , υπαρχει καποιος τροπος για διορθωση; νομιζω εχει παρει μια αναβαθμιση ,υπαρχει και αλλη; 

Επισης αν βαλω ενδιαμεσα ενα wifi repeater (θα συνδεομαι σε αυτο) διορθωνεται το προβλημα;

 

H267N.PNG

πετα το και παρε κανα αλλο.αν εισαι nova με 20 ευρω δινουν το 288 που ειναι και super vectoring και dual band

δεν θυμαμαι ποιο ειναι το τελευταιο firmware.μπορειε να δοκιμασεις και κανα hard reset αλλα ειλικρινα δεν θα ασχολιομουν.εκτος αν φταιει κατι στο pc

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 554
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστώ φίλε, θα κοιτάξω να πάρω αυτό που λες , το pc το έχω με καλώδιο, με τα κινητά έχω θέμα τα οποία λογικά δεν φταίνε μιας και έχω αλλάξει δύο τρεις συσκευές τον τελευταίο χρόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 02/01/2021 at 17:50, arma1 said:

Ευχαριστώ φίλε, θα κοιτάξω να πάρω αυτό που λες , το pc το έχω με καλώδιο, με τα κινητά έχω θέμα τα οποία λογικά δεν φταίνε μιας και έχω αλλάξει δύο τρεις συσκευές τον τελευταίο χρόνο

αρα καταληγουμε στο router.αρα παρε κατι καλυτερο να ειναικαι Dual band.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας και καλή χρονιά, με υγεία!

Έχω δυστυχώς κι εγώ το συγκεκριμένο ρούτερ και τους τελευταίους μήνες μου έχει βγάλει την ψυχή με τις διαρκείς αποσυνδέσεις!!!

Αξίζει να πάρω τη νόβα να μου δώσουν το 288 που όπως λέτε είναι καλό ή να πάρω κάποιο άλλο; Και ποιο θα μου προτείνατε (αγορά από πλ);

Εν τω μεταξύ περιμένω 2 μήνες να μου βάλουν υποτίθεται 100αρα οπτική ίνα....

 

Εντιτ: έχω πάρει και tp link extender, χάνει κι αυτό τη σύνδεση...

Επεξ/σία από Mademoiselle.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν χανει την συνδεση το 267 θα χασει και την συνδεση και το repeater>

για 20 ευρω αξιζει το zte 288 και παιζει και με voip αν χρειαστει.αν θες απο εμποριο πας σε κανα Fritz 7530.

29 minutes ago, Mademoiselle. said:

Γεια σας και καλή χρονιά, με υγεία!

Έχω δυστυχώς κι εγώ το συγκεκριμένο ρούτερ και τους τελευταίους μήνες μου έχει βγάλει την ψυχή με τις διαρκείς αποσυνδέσεις!!!

Αξίζει να πάρω τη νόβα να μου δώσουν το 288 που όπως λέτε είναι καλό ή να πάρω κάποιο άλλο; Και ποιο θα μου προτείνατε (αγορά από πλ);

Εν τω μεταξύ περιμένω 2 μήνες να μου βάλουν υποτίθεται 100αρα οπτική ίνα....

 

Εντιτ: έχω πάρει και tp link extender, χάνει κι αυτό τη σύνδεση...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο ερωτησούλες, κάνω αποστολή αρχείων από το PC στο NAS που είναι συνδεδεμένα και τα 2 με καλώδιο στο Η267Ν και βλέπω ταχύτητες μέχρι 11mb/s. Είναι καλές;

Υπάρχει κάποιος εύκολος οδηγός για να το κάνω bridge με ένα Netgear D7000, το οποίο έχει 5G band wifi;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, hurin said:

Δυο ερωτησούλες, κάνω αποστολή αρχείων από το PC στο NAS που είναι συνδεδεμένα και τα 2 με καλώδιο στο Η267Ν και βλέπω ταχύτητες μέχρι 11mb/s. Είναι καλές;

Υπάρχει κάποιος εύκολος οδηγός για να το κάνω bridge με ένα Netgear D7000, το οποίο έχει 5G band wifi;

οσο θυμαμαι το Zte 267 έχει fast ethernet ports 100mbit αρα το 11 mb/s ειναι μια χαρα.στην θεση σου θα επαιρνα ενα gigabit switch και θα τα εριχνα ολα εκει πανω(πολυ μικρο κοστος) ωστε το μεγιστο θεωρητικο σου να ειναι 120mbyte.

το netgear d7000 μπορεις να το βαλεις ως access point.το ενωνεις lan to lan με το Zte 267.αν το zte 267 ειναι 192.168.1.1 θα βαλεις το netgear 192.168.1.254 και θα κλεισεις τον Dhcp.θα φτιαξεις το wireless και εισαι ετοιμος.δεν πειραζεις τιποτε αλλο. στο zte θα κλεισεις το wireless.το nas και το Pc θα τα ριξεις στις gigabit του netgear.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, poulinos είπε

οσο θυμαμαι το Zte 267 έχει fast ethernet ports 100mbit αρα το 11 mb/s ειναι μια χαρα.στην θεση σου θα επαιρνα ενα gigabit switch και θα τα εριχνα ολα εκει πανω(πολυ μικρο κοστος) ωστε το μεγιστο θεωρητικο σου να ειναι 120mbyte.

το netgear d7000 μπορεις να το βαλεις ως access point.το ενωνεις lan to lan με το Zte 267.αν το zte 267 ειναι 192.168.1.1 θα βαλεις το netgear 192.168.1.254 και θα κλεισεις τον Dhcp.θα φτιαξεις το wireless και εισαι ετοιμος.δεν πειραζεις τιποτε αλλο. στο zte θα κλεισεις το wireless.το nas και το Pc θα τα ριξεις στις gigabit του netgear.

Έχω ήδη ένα DLINK SWITCΗ DGS-1100-08 , να το βάλω δηλαδή μεταξύ του Η267Ν και pc/nas;

Σαν access point δεν μπορούσα να το παραμετροποιήσω, ενώ σε διακοπή ρεύματος έπρεπε να ξεκινήσω πρώτα το Η267Ν με το D7000 σβηστό, και μετά να ανοίξω το D7000, αλλιώς μπλόκαραν πόρτες και δεν είχα καθόλου internet.

Όταν είχα ΟΤΕ , είχα κάνει bridge το D7000 με το Speedport (κλάσεις ανώτερο του Η267Ν) πολύ εύκολα. Τώρα δεν τα καταφέρνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, hurin said:

Έχω ήδη ένα DLINK SWITCΗ DGS-1100-08 , να το βάλω δηλαδή μεταξύ του Η267Ν και pc/nas;

Σαν access point δεν μπορούσα να το παραμετροποιήσω, ενώ σε διακοπή ρεύματος έπρεπε να ξεκινήσω πρώτα το Η267Ν με το D7000 σβηστό, και μετά να ανοίξω το D7000, αλλιώς μπλόκαραν πόρτες και δεν είχα καθόλου internet.

Όταν είχα ΟΤΕ , είχα κάνει bridge το D7000 με το Speedport (κλάσεις ανώτερο του Η267Ν) πολύ εύκολα. Τώρα δεν τα καταφέρνω.

ναι μπορεις να το βαλεις αναμεσα και ολα τα ethernet Να τα ριξεις πανω στο Dlink.και το zte πανω στο dlink για να δινει ιντερνετ.

για το netgear καντο firmware update.μετα hard reset.σεταρε το οπως σου ειπα και θα το ενωσεις με το zte 267 ή το Switch.απο το netgear θα φυγει καλωδιο απο μια lan του σε μια lan του zte ή του Switch.κλεινεις dhcp και αλλαζεις ip.θα πρεπει να του βαλεις ip 192.168.1.254 αν το zte ειναι 192.168.1.1.και θα πρεπει να παιζεις χωρις κανενα απολυτως προβλημα.

προσεχε γιατι σε πολλα modem router (δεν ξερω αν ισχυει για το 267) η τελευταια port ειναι iptv.δεν θελουμε εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, poulinos είπε

ναι μπορεις να το βαλεις αναμεσα και ολα τα ethernet Να τα ριξεις πανω στο Dlink.και το zte πανω στο dlink για να δινει ιντερνετ.

για το netgear καντο firmware update.μετα hard reset.σεταρε το οπως σου ειπα και θα το ενωσεις με το zte 267 ή το Switch.απο το netgear θα φυγει καλωδιο απο μια lan του σε μια lan του zte ή του Switch.κλεινεις dhcp και αλλαζεις ip.θα πρεπει να του βαλεις ip 192.168.1.254 αν το zte ειναι 192.168.1.1.και θα πρεπει να παιζεις χωρις κανενα απολυτως προβλημα.

προσεχε γιατι σε πολλα modem router (δεν ξερω αν ισχυει για το 267) η τελευταια port ειναι iptv.δεν θελουμε εκει.

Ξεκίνησα από τα εύκολα, έβαλα το switch να δίνει από το Η267Ν σε pc και Nas, και είδα ταχύτητες 80-90mb/s!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, hurin said:

Ξεκίνησα από τα εύκολα, έβαλα το switch να δίνει από το Η267Ν σε pc και Nas, και είδα ταχύτητες 80-90mb/s!

 

ετσι .ζητω τα gigabit.2021 φτασαμε και ακομα βλεπεις Router με Fast ethernet Δυστυχως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, darkmatinee said:

Η Lan4 του ΖΤΕ είναι χιλιάρα (ή τουλάχιστον, έτσι γράφει), αλλά μόνο αυτή, όποτε σέταρε εκεί το switch.

βεβαια αν δεν εχει συσκευες πανω στο Switch και σε 100 να την βαλει παλι δεν θα εχει θεμα αφου δεν εχει παραπανω απο 100mbit vdsl. αλλη καταντια αυτο να βαζουν 1 gbit μονο.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα μια ερώτηση -βοήθεια ,για λογαριασμό αδελφικού φίλου ,που ζήτησε την βοήθεια μου .

Γιατί ενώ ο υπολογιστής <βλέπει> το ασύρματο δίκτυο του 267 και συνδέεται δεν ανοίγει το ίντερνετ ,ενω μέσω ethernet  όλα λειτουργούν κανονικά ?

υπάρχει πρόβλημα με τα πρωτόκολλα ασφαλείας ; αναφέρομαι σε Mac

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, peet είπε

Καλησπέρα μια ερώτηση -βοήθεια ,για λογαριασμό αδελφικού φίλου ,που ζήτησε την βοήθεια μου .

Γιατί ενώ ο υπολογιστής <βλέπει> το ασύρματο δίκτυο του 267 και συνδέεται δεν ανοίγει το ίντερνετ ,ενω μέσω ethernet  όλα λειτουργούν κανονικά ?

υπάρχει πρόβλημα με τα πρωτόκολλα ασφαλείας ; αναφέρομαι σε Mac

 

Αγαπητοί αδμινς, βάλτε ένα bot να απαντάει κατευθείαν στα ερωτήματα αυτού του νήματος με την εξής φράση:

"Πέτα το, ζήτα/αγόρασε το H288A" 😛

Σοβαρά τώρα, παίζει να φταίει η κάρτα δικτύου του μακ, ας κάνει ένα update στους drivers (αν έχουν τέτοια τα μακ).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...