Προς το περιεχόμενο

Επιβεβαιώθηκε η «τετράγωνη» διάταξη των καμερών του iPhone 11


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 144
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, margaritagr είπε

Fact 1. Εδώ ειναι fail η Apple αφού το design παει περίπατο. 

Fact 2. Τα σχόλια κραξιματος βέβαια θα ειναι κατα 99% απο άτομα που έτσι κι αλλιώς δε θα μπορούσαν να το πάρουν. 

Το πρώτο είναι fact. Το 2ο είναι fuckt... πλέον και οι άσχετοι σιγά σιγά ξυπνούν... οπότε το ποσοστό του κραξίματος έρχεται ΚΥΡΙΩΣ από τους λάτρεις της εταιρίας που εννοείται άνετα μπορούν να το πάρουν όσο και να έχει.. 

4 ώρες πριν, stafaf είπε

Ωραιότατο. Και θα γίνει πιο ωραίο όταν θα αρχίσουν να το αντιγράφουν και οι υπόλοιποι.

Σε όσους δεν αρέσει, υπάρχουν και τα κινητά-κύκλωπες, κινητά με εκτινασόμενο τσουτσούνι,

κινητά συρόμενα αλλά nokia 90s.

Σας πονάει το notch και έχει γεμίσει η αγορά κινεζο-ινοβέισο για να σας ικανοποιήσει... και πάλι τπτ δε σας αρέσει.

δεν έχεις γούστο καθόλου αγαπητέ. ΕΜΕΤΟΣ είναι. Στην κυριολεξία. Κάτι ανάμεσα σε παλιομοδίτικο φτηνό της πλάκας του 50άρικου κινητό για να παίζουν τα παιδάκια και σε κάποιο αποτυχημένο σχέδιο κάποιου ανεγκέφαλου όπου δεν τον απολύουν γιατί πληρώνετε πολύ λίγα και δεν συμφέρει. Όσο για τους Κύκλωπες επίσης δεν μου αρέσουν. Αλλά το τσουτσούνι το εκτινασσόμενο καθώς και το συρόμενο αλά νόκια δεν έχεις καθόλου δίκιο. Σου δίνει μια πολύ όμορφη full screen εμπειρία με μοναδικές amoled οθόνες που ούτε στον ύπνο τους τα iphone.

Και δεν πονάει κανέναν τίποτε. Απλά σιγά σιγά παίρνεις χαμπάρι που βρισκόσουν όλο αυτό τον καιρό και αδυνατείς να το πιστέψεις. Θέλεις λίγο ακόμη. Υπομονή. Ποτέ δεν είναι αργά !

:D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον οι περισσοτεροι που σχολιαζουν στο forum παρατανε δεξια και αριστερα τα κινητα τους αναποδα για να τους ενδιαφερει περισσοτερο πως φαινονται οι καμερες παρα πως αποδιδουν.

Οτι να ναι πραγματικα.

Λες και οι περισσοτεροι αυτο το διλημμα ειχαν πριν αγορασουν καποιο κινητο,πως θα δειχνουν οι καμερες απο πισω....

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, apos είπε

Η λέξη "μπορούσαν" δεν ξέρω αν είναι συνειδητά επιλεγμένη, αλλά μετατρέπει το σχόλιό σου από απλά τετριμμένο, σε τετριμμένο και θλιβερό μαζί. 

Κατά τα άλλα, πολύ άσχημη η διάταξη. 

Πραγματικά δεν αντιλαμβάνομαι γιατί να πουλάει κάποιος αξεσουάρ μήνες πριν την ανακοίνωσή τους. Μάλλον για να δειξει ότι έχει insights; Άλλον λόγο δεν μπορώ να σκεφτώ. Επίσης δεν αντιλαμβάνομαι τη χρησιμότητα του tempered glass  στη κάμερα.  :)

Για να καλύψει το δήθεν saphire glass Που έχει προφανώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μέρα μετά , οπως ήταν αναμενόμενο  , επιβεβαιώθηκα.

Ολόκληρο άρθρο για το φιάσκο της Χαβαι και της Σαμι με τα foldable και έχει μόλις 36 σχόλια.

5 ώρες άρθρο σχετικά με την Apple και την "ασχήμια" του νέου της μοντέλου (σύμφωνα με την πλειοψηφία του κοινού που σχολίασε) και ήδη  μετράει 80+ σχόλια.

Στοχος μου πλέον , μόνο το απόλυτο ..

παμε για 200+ σχόλια με το ποσο άσχημο ,κακό και χρόνια πίσω είναι το επερχόμενο iphone 📱 

Players gonna play , haters gonna hate!

ΥΓ : οποίος παίρνει λεφτά ,από οποιαδήποτε εταιρία να την υποστηρίζει , είμαι 100% μαζί του , οι υπόλοιποι απλά έλεος !

9C1100A0-53C4-4FE1-8C40-2591D96F66FD.jpeg

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Μαλλον οι περισσοτεροι που σχολιαζουν στο forum παρατανε δεξια και αριστερα τα κινητα τους αναποδα για να τους ενδιαφερει περισσοτερο πως φαινονται οι καμερες παρα πως αποδιδουν.

Οτι να ναι πραγματικα.

Λες και οι περισσοτεροι αυτο το διλημμα ειχαν πριν αγορασουν καποιο κινητο,πως θα δειχνουν οι καμερες απο πισω....

Πίστεψε το η όχι αλλά όταν έχω την θήκη 50ε της apple ναι με ενδιαφέρει πως είναι από πίσω, θέλω να το γυρνάω να το βλέπω. :P 

Όσο για την κάμερα εντάξει το κινητό είναι για να πάρεις μια pic στα γρήγορα όχι για να αντικαταστήσει dslr/καλή compact.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nero62 είπε

δεν έχεις γούστο καθόλου αγαπητέ. ΕΜΕΤΟΣ είναι. Στην κυριολεξία. Κάτι ανάμεσα σε παλιομοδίτικο φτηνό της πλάκας του 50άρικου κινητό για να παίζουν τα παιδάκια και σε κάποιο αποτυχημένο σχέδιο κάποιου ανεγκέφαλου όπου δεν τον απολύουν γιατί πληρώνετε πολύ λίγα και δεν συμφέρει. Όσο για τους Κύκλωπες επίσης δεν μου αρέσουν. Αλλά το τσουτσούνι το εκτινασσόμενο καθώς και το συρόμενο αλά νόκια δεν έχεις καθόλου δίκιο. Σου δίνει μια πολύ όμορφη full screen εμπειρία με μοναδικές amoled οθόνες που ούτε στον ύπνο τους τα iphone.

Και δεν πονάει κανέναν τίποτε. Απλά σιγά σιγά παίρνεις χαμπάρι που βρισκόσουν όλο αυτό τον καιρό και αδυνατείς να το πιστέψεις. Θέλεις λίγο ακόμη. Υπομονή. Ποτέ δεν είναι αργά !

:D

Το γούστο σου δεν αφορά κανέναν παρά μόνο εσένα. Να'σαι σίγουρος ότι οι Κινέζοι έπεσαν κατά πάνω και σχεδιάζουν ήδη κόπυ-πάστε τα "δικά του σχέδια".

Θα φάτε (πάλι) νοτσάρα και τετράγωνο camera layout που θα πάει σύννεφο.

Τί να πιστέψω και να πάρω χαμπάρι. Τα ελεεινά skins, την μεταπώληση, το fragmentation την γελοία υποστήριξη σε updates;

Άντε, πες τώρα και για τη βάση που έχει 999 ντάλαρς να πάρεις μερικά like. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε η πλειοψηφία των αγοραστών δεν ασχολείται με το αν είναι όμορφα είτε το αν έχουν κάτι καινούργιο να προσφέρουν τεχνολογικά, αυτό που απασχολεί κυρίως τους αγοραστές iphone είναι το να φαίνεται ότι η συσκευή είναι iphone, κι εδώ η apple πέτυχε την συνταγή!

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Μαλλον οι περισσοτεροι που σχολιαζουν στο forum παρατανε δεξια και αριστερα τα κινητα τους αναποδα για να τους ενδιαφερει περισσοτερο πως φαινονται οι καμερες παρα πως αποδιδουν.

Οτι να ναι πραγματικα.

Λες και οι περισσοτεροι αυτο το διλημμα ειχαν πριν αγορασουν καποιο κινητο,πως θα δειχνουν οι καμερες απο πισω....

Με την ιδια λογικη οταν αγοραζουμε αμαξι να κοιταμε μονο το εσωτερικο αφου οταν  το οδηγαμε δεν το βλεπουμε απ’ εξω.

Γενικα εφοσον πληρωνεις κατι ενα σωρο λεφτα οι απαιτησεις μεγαλωνουν οποτε πρεπει να ειναι ωραιο και πισω!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, billdanos είπε

Ακόμη με το notch ασχολείστε??? 😛 

Ρε παίχτη πιστεύω πραγματικά ότι θα είναι μια καλή συσκευή αλλά ...είναι άσχημο... Και επειδή τα fanboys...αλλά πολύ περισσότερο τα fangirls ασχολούνται με το σχήμα, το ...μέγεθος και όχι με ...την τεχνική... θα φάει φόλα με υψηλή τιμή! ...σόρρυ αν δεν το βλέπεις... ΥΓ επίσης, νομίζω η xiaomi κατοχύρωσε πατέντα για οθόνη με την κάμερα από πίσω (;) ...χωρίς notch ή hole ή drop... ή ο,τι να ναι! ΥΓ2 το image θα το χάσει..θα μείνει μόνο το λειτουργικό φίλε μου...

2 ώρες πριν, MontzOlee είπε

Μια μέρα μετά , οπως ήταν αναμενόμενο  , επιβεβαιώθηκα.

Ολόκληρο άρθρο για το φιάσκο της Χαβαι και της Σαμι με τα foldable και έχει μόλις 36 σχόλια.

5 ώρες άρθρο σχετικά με την Apple και την "ασχήμια" του νέου της μοντέλου (σύμφωνα με την πλειοψηφία του κοινού που σχολίασε) και ήδη  μετράει 80+ σχόλια.

Στοχος μου πλέον , μόνο το απόλυτο ..

παμε για 200+ σχόλια με το ποσο άσχημο ,κακό και χρόνια πίσω είναι το επερχόμενο iphone 📱 

Players gonna play , haters gonna hate!

ΥΓ : οποίος παίρνει λεφτά ,από οποιαδήποτε εταιρία να την υποστηρίζει , είμαι 100% μαζί του , οι υπόλοιποι απλά έλεος !

9C1100A0-53C4-4FE1-8C40-2591D96F66FD.jpeg

Σωστό το δχολιο, αλλά τόσο η huawei όσο και η Samsung τα απέσυραν από την αγορά (με ο,τι αυτό συνεπάγεται για τη φήμη και τις πωλήσεις τους κλπ) ...η Apple είσαι σίγουρος ότι θα το έκανε (εδώ είπε ότι δεν είναι κατασκευαστικό λάθος ότι λύγιζαν τα iphone και τα ipad)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, teovag είπε

Ρε παίχτη πιστεύω πραγματικά ότι θα είναι μια καλή συσκευή αλλά ...είναι άσχημο... Και επειδή τα fanboys...αλλά πολύ περισσότερο τα fangirls ασχολούνται με το σχήμα, το ...μέγεθος και όχι με ...την τεχνική... θα φάει φόλα με υψηλή τιμή! ...σόρρυ αν δεν το βλέπεις... ΥΓ επίσης, νομίζω η xiaomi κατοχύρωσε πατέντα για οθόνη με την κάμερα από πίσω (;) ...χωρίς notch ή hole ή drop... ή ο,τι να ναι! ΥΓ2 το image θα το χάσει..θα μείνει μόνο το λειτουργικό φίλε μου...

Σωστό το δχολιο, αλλά τόσο η huawei όσο και η Samsung τα απέσυραν από την αγορά (με ο,τι αυτό συνεπάγεται για τη φήμη και τις πωλήσεις τους κλπ) ...η Apple είσαι σίγουρος ότι θα το έκανε (εδώ είπε ότι δεν είναι κατασκευαστικό λάθος ότι λύγιζαν τα iphone και τα ipad)

Δεν ξέρω αν θα το έκανε η Apple η όχι αδερφέ ,ομως μην ξεχνάμε ότι πρόσφατα ακύρωσε τον wireless charger της.

προφανως δεν θα το απέσυρε αν θες την γνώμη μου (με αυτά που έχουμε δει τα περασμένα χρόνια )όμως δεν είμαι fan boy κανενός και απλά παίρνω κατά καιρούς ότι μου αρέσει ..

παντως μην λέμε και μπράβο στις προαναφερόμενες εταιρίες σχετικά με την αποτυχία των foldable , το αυτονόητο έκαναν .

και τέλος μην ξεχνάμε τα κινητά βόμβες της Samsung που έσκαγαν το ένα πίσω από το άλλο και δημιούργησαν προβλήματα σε σπίτια - αεροπλάνα κτλ μέχρι να το κάνουν ανάκληση !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...