Προς το περιεχόμενο

Επιβεβαιώθηκε η «τετράγωνη» διάταξη των καμερών του iPhone 11


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, MontzOlee είπε

Δεν ξέρω αν θα το έκανε η Apple η όχι αδερφέ ,ομως μην ξεχνάμε ότι πρόσφατα ακύρωσε τον wireless charger της.

προφανως δεν θα το απέσυρε αν θες την γνώμη μου (με αυτά που έχουμε δει τα περασμένα χρόνια )όμως δεν είμαι fan boy κανενός και απλά παίρνω κατά καιρούς ότι μου αρέσει ..

παντως μην λέμε και μπράβο στις προαναφερόμενες εταιρίες σχετικά με την αποτυχία των foldable , το αυτονόητο έκαναν .

και τέλος μην ξεχνάμε τα κινητά βόμβες της Samsung που έσκαγαν το ένα πίσω από το άλλο και δημιούργησαν προβλήματα σε σπίτια - αεροπλάνα κτλ μέχρι να το κάνουν ανάκληση !

Ναι συμφωνώ απολύτως... Στα λόγια μου έρχεσαι μάλιστα...

Δεν είναι κακή εταιρεία αν κάποια κινητά της ήταν αποτυχίες ή ακόμα και αν υπήρχαν σοβαρές αστοχίες υλικού, αλλά θα πρέπει να αναλαμβάνουν και την ευθύνη των πραξεων-αποτυχιων τους... Αν είναι μάπα τότε να πουν: οκ συγγνώμη κύριοι λάθος...θα προσπαθήσουμε περισσότερο και καλύτερα... Όχι: "εσείς φταίτε που δεν κάνετε "ντελικάτη" χρήση... 

Καλό θα είναι το iphone 11 βέβαια, άσχημο μεν για μενα ...αλλά αυτό είναι "in the eye of the beholder"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 144
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Βασικά για να μιλήσω και λίγο σοβαρά:

Ομορφο δεν το λες αν και θα περιμένω να δω το πραγματικό προϊόν όταν κυκλοφορήσει (μπας και χρυσώσει το χάπι με καμία τσαχπινιά). 

Αυτο όμως που δεν μπορείτε να καταλάβετε όσοι δεν έχετε εμπειρία με τις συσκευές της apple ή δεν τις γουστάρετε γενικότερα, είναι πως ΔΕΝ μας ενδιαφέρει και τόσο το σχήμα της κάμερας ώστε να επηρεάσει την απόφασή μας για την αγορά. Όπως δεν μας επηρέασε και το notch ή τα AirPods κλπ κλπ κλπ. Όλα αυτά όταν τα είδαμε για πρώτη φορά είπαμε «Χμ» αλλά το ξεχάσαμε εύκολα όταν αρχίσαμε να χρησιμοποιούμε τις συσκευές. 

Δε με απασχολεί αν οι κάμερες είναι σε ευθεία, σε κύκλο, σε τετράγωνο κλπ αλλά το να βγάζει καλές φωτογραφίες, να είναι μια στιβαρή κατασκευή, να είναι θωρακισμένη από εξωτερικές συνθήκες και να τρέχει ένα σταθερό λειτουργικό. :) 

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, teovag είπε

Ρε παίχτη πιστεύω πραγματικά ότι θα είναι μια καλή συσκευή αλλά ...είναι άσχημο... Και επειδή τα fanboys...αλλά πολύ περισσότερο τα fangirls ασχολούνται με το σχήμα, το ...μέγεθος και όχι με ...την τεχνική... θα φάει φόλα με υψηλή τιμή! ...σόρρυ αν δεν το βλέπεις... ΥΓ επίσης, νομίζω η xiaomi κατοχύρωσε πατέντα για οθόνη με την κάμερα από πίσω (;) ...χωρίς notch ή hole ή drop... ή ο,τι να ναι! ΥΓ2 το image θα το χάσει..θα μείνει μόνο το λειτουργικό φίλε μου...

Σωστό το δχολιο, αλλά τόσο η huawei όσο και η Samsung τα απέσυραν από την αγορά (με ο,τι αυτό συνεπάγεται για τη φήμη και τις πωλήσεις τους κλπ) ...η Apple είσαι σίγουρος ότι θα το έκανε (εδώ είπε ότι δεν είναι κατασκευαστικό λάθος ότι λύγιζαν τα iphone και τα ipad)

Όταν σταμάτησε τον φορτιστή χωρίς καν να βγει στην αγορά αλλά ούτε και σε παρουσίαση αρχίσατε και κράζατε πάλι ..... τελικά ότι ναναί 

Επεξ/σία από Giannis.Fragoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, tolstoy είπε

Χαχαχααα..

Αλλά θα το πάρω.

Όχι τελικά μου αρέσει. Είναι ίσως το πιο ωραίο πράγμα που έχω δει σε iPhone.

πιο ασχημο δεν γινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, MontzOlee είπε

Μια μέρα μετά , οπως ήταν αναμενόμενο  , επιβεβαιώθηκα.

Ολόκληρο άρθρο για το φιάσκο της Χαβαι και της Σαμι με τα foldable και έχει μόλις 36 σχόλια.

5 ώρες άρθρο σχετικά με την Apple και την "ασχήμια" του νέου της μοντέλου (σύμφωνα με την πλειοψηφία του κοινού που σχολίασε) και ήδη  μετράει 80+ σχόλια.

Στοχος μου πλέον , μόνο το απόλυτο ..

παμε για 200+ σχόλια με το ποσο άσχημο ,κακό και χρόνια πίσω είναι το επερχόμενο iphone 📱 

Players gonna play , haters gonna hate!

ΥΓ : οποίος παίρνει λεφτά ,από οποιαδήποτε εταιρία να την υποστηρίζει , είμαι 100% μαζί του , οι υπόλοιποι απλά έλεος !

9C1100A0-53C4-4FE1-8C40-2591D96F66FD.jpeg

Η αλήθεια είναι πως όλο το forum είχε σημειώσει τι είπε ΕΝΑ από τα χιλιάδες μέλη του, και περίμενε εναγωνίως αν θα επιβεβαιωθεί! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι είναι όμορφο δένει με το σχήμα το κινητού απλά πολύ πράμα ρε παιδί μου, γενικά τα iPhone δε φημίζονται για τις χοντροκοπιές, δε ξέρω δε ξέρω πως θα δείχνει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, apos είπε

Η αλήθεια είναι πως όλο το forum είχε σημειώσει τι είπε ΕΝΑ από τα χιλιάδες μέλη του, και περίμενε εναγωνίως αν θα επιβεβαιωθεί! 

❤️ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Giannis.Fragoulis είπε

Όταν σταμάτησε τον φορτιστή χωρίς καν να βγει στην αγορά αλλά ούτε και σε παρουσίαση αρχίσατε και κράζατε πάλι ..... τελικά ότι ναναί 

Δεν κράζαμε τίποτα... μιας και οι μισοί έχουμε iPhone... κράζαμε όμως όταν λύγιζε το iPhone και το iPad και όταν η μπαταρία με την αναβάθμιση τελείωνε πιο γρήγορα από 15χρονο... και πριν τις μηνύσεις η apple σφύριζε αδιάφορα!

... δεν είπαμε τίποτα για την σωστή κίνηση απόσυρσης του φορτιστή...

Πάρε τώρα μια - καταπληκτική ομολογουμένως - οθόνη...χωρίς βάση... και πάρε άλλες 3 οθόνες που θα τη στηρίζουν γιατί τόσο κάνει η βάση (ε, ρε γέλια και να σπάσει καμία βάση!!) 

ΥΓ φίλε διάβαζε με αντικειμενικότητα τα σχόλια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος έχει την οικονομική δυνατότητα να την πάρει θα την πάρει, ελεύθερη αγορά έχουμε η κάθε εταιρία είναι ελεύθερη να κοστολογίση το προιόν που προσφέρει δεν είναι όλα τα προιόντα για όλους . Δύστυχώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, stafaf είπε

Το γούστο σου δεν αφορά κανέναν παρά μόνο εσένα. Να'σαι σίγουρος ότι οι Κινέζοι έπεσαν κατά πάνω και σχεδιάζουν ήδη κόπυ-πάστε τα "δικά του σχέδια".

Θα φάτε (πάλι) νοτσάρα και τετράγωνο camera layout που θα πάει σύννεφο.

Τί να πιστέψω και να πάρω χαμπάρι. Τα ελεεινά skins, την μεταπώληση, το fragmentation την γελοία υποστήριξη σε updates;

 

Η Oneplus και η Xiaomi (όχι σε όλα της τα smartphones) σε διαψεύδουν κατηγορηματικά, ειδικα με τα τελευταία τους μοντέλα.

Όυτε "notches" πλέον, ούτε "punch holes", ούτε τετράγωνες κεραμικές κουζίνες για κάμερες. Μην συγκρίνουμε φυσικά τα τεράστια notches των iphones με τα "teardrops"

Όσο για την υποστήριξη, ειδικά η πρώτη, είναι ίσως η καλύτερη στα Android μετά τα Pixels της Google.

Η Huawei από την άλλη, ακολουθεί προς το παρόν τα παραπάνω που αναφέρεις.

Επεξ/σία από baiosss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 minutes ago, baiosss said:

Η Oneplus και η Xiaomi (όχι σε όλα της τα smartphones) σε διαψεύδουν κατηγορηματικά, ειδικα με τα τελευταία τους μοντέλα.

Όυτε "notches" πλέον, ούτε "punch holes", ούτε τετράγωνες κεραμικές κουζίνες για κάμερες. Μην συγκρίνουμε φυσικά τα τεράστια notches των iphones με τα "teardrops"

Όσο για την υποστήριξη, ειδικά η πρώτη, είναι ίσως η καλύτερη στα Android μετά τα Pixels της Google.

Η Huawei από την άλλη, ακολουθεί προς το παρόν τα παραπάνω που αναφέρεις.

Αλλά τι? Τα περισκόπια που ανεβοκατεβαίνουν και στέλνουν περίπατο την προστασία της συσκευής από υγρασία, σκόνη κλπ? 

Μόνο όταν οι κάμερες θα μπουν πίσω από το πάνελ και ταυτόχρονα θα μπορούν να βγάλουν φωτογραφίες ίδιας ποιότητας με τις σημερινές θα γίνει δουλίτσα. :) 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, billdanos είπε

Αλλά τι? Τα περισκόπια που ανεβοκατεβαίνουν και στέλνουν περίπατο την προστασία της συσκευής από υγρασία, σκόνη κλπ? 

Μόνο όταν οι κάμερες θα μπουν πίσω από το πάνελ και ταυτόχρονα θα μπορούν να βγάλουν φωτογραφίες ίδιας ποιότητας με τις σημερινές θα γίνει δουλίτσα. :) 

Φυσικά τα περισκοπια. Πιάσε λίγο ένα OnePlus7 pro να γευτείς την full screen εμπειρία και όχι μόνο, και εάν δεν σου αρέσει μην το προτιμήσεις.

Μια χαρά αδιάβροχοποίηση έχεις και με αυτό, σε μια βροχή η εάν πέσει ένα ποτήρι νερό. Τίποτα δεν πάει περίπατο. Εκτός εάν θες να βουτάς στο νερό της πισίνας με το κινητό και να κάνεις stories στο insta.

Όταν θα σου δώσει full screen κατά το 2025 η Apple, με αναδυόμενες κάμερες κλπ, όχι μόνο θα τρέξεις να το πάρεις, θα κάνεις φεστιβάλ χειροκροτημάτων και επευφημιών για πάρτη της.

Επεξ/σία από baiosss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...