Προς το περιεχόμενο

Επιβεβαιώθηκε η «τετράγωνη» διάταξη των καμερών του iPhone 11


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμετικό τουλάχιστον....έως αποκρουστικά αηδιαστικό...

(Κάτοχος iPhone Xs, iPad και applewatch....για να προλάβω τα περί fanboys και τοιαύτα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 144
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

43 λεπτά πριν, Aztec είπε

τώρα αν σου πω ότι ήμουν χρόνια υπέρμαχος android και έτυχε να αποκτήσω iphone xs max. Όντως η διαφορά στην εμπειρία χρήσης είναι αισθητή. Ακόμα δεν συμφωνώ με κάποιες πολιτικές της apple αλλά το λειτουργικό είναι πολύ καλό και smooth.  Το καταλαβαίνεις κυρίως όταν ξαναγυρίσεις σε android .

Τότε παιδιά δεν κάνετε τις σωστές επιλογές σε Android smartphones. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, baiosss είπε

Τότε παιδιά δεν κάνετε τις σωστές επιλογές σε Android smartphones. 



 

κοίτα έχω περάσει από όλα τα κύρια λειτουργικά - android, windows phone, ios - και έχω android από εποχή htc hero 2009 αγοράζοντας μόνο ναυαρχίδες.

Επομένως έχω κάποια άποψη για όλα τα κύρια λειτουργικά και αυτήν εξέφρασα. Ναι για 'εμένα' την πιο fluid/intuitive αίσθηση την έχει το ios. Αν μου πεις ποιο είναι πιο παραμετροποιήσιμο θα σου πω android. Hey ακόμα και τα windows phone ήταν καλά απλά το store ήταν η μεγάλη αδυναμία του.  Αν θέλεις να συζητήσουμε αδυναμίες του iPhone μπορούμε αλλά η αίσθηση που σου αφήνει είναι ότι είναι rock solid fluid και γενικά καλοδουλεμένο λειτουργικό. Τουλάχιστον αυτό συνέβη με εμένα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eντάξει το γάμησαν σχεδιαστικά,
Πλέον ειναι το ίδιο άσχημο με την πλειοψηφία των android, κάποτε επαιρνες iphone για την κομψότητα και το ιδιαίτερα ομορφο design,

τώρα πήγε περιπατο ο σχεδιασμός. Πρόσφατα πήρα το Xr κυρίως λόγω του πιο όμορφου design σε σχέση με το XS, με ενοχλούσε ο σχεδιασμος του πισω μέρους με τις 2 κάμερες και το μαυρο πλαισιο οπότε πήγα κατευθείαν στο XR που ειχε μονο μια κάμερα και καθολου πλαισιο που να κόβει απο την ομορφια της πλάτης. Αν η επόμενη γενιά ειναι οντως τόσο χάλια σχεδιαστικά να δω τι θα κανουν άτομα που ναι μεν θελουν ios αλλα ταυτόχρονα θελουν και μια ομορφη συσκευή, καλύτερα 1 κάμερα παρά 3 και να ειναι ετσι άσχημη η συσκευή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, baiosss είπε

Τότε παιδιά δεν κάνετε τις σωστές επιλογές σε Android smartphones. 

Yπαρχει και η περιπτωση να μην εχεις χρησιμοποιησει iOS πραγματικα για πολυ καιρό εως καθολου και να εκφραζεις την αποψη σου μονόπλευρα....

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα... 

Σιγουρα αν ζούσε ο Τζομπς θα είχε βρει μια καινοτομία (οπως πάντα) ως λύση στο αντιαισθητικό πρόβλημα με τις 3 κάμερες.

1 ώρα πριν, baiosss είπε

Τότε παιδιά δεν κάνετε τις σωστές επιλογές σε Android smartphones. 

Μάλλον δεν είχες ποτέ iOS experience. Αν δοκιμάσεις ποτέ δεν θα ξαναγυρίσεις σε Android

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Giannis.Fragoulis είπε

Πρώτον Φίλτατε φίλε τι σχέση έχει αν έχεις την δυνατότητα να την αγοράσεις με το αν τρέχεις με 300 και βγάζεις σέλφι παίζοντας την ζωή σου.  Αν έχεις λεφτά με γεια σου και καμ'αρη σου . δεν μίλησα σε πρώτο βαθμό και ούτε αναφέρθηκα προσωπικά σε σένα και φυσικά  ούτε σχολίασα την οικονομική σου δυνατότητα .Και ουδέποτε ανάφερα αυτά που γράφεις στην δεύτερη παράγραφο.  Απλά τόνισα ότι όλα δεν είναι για όλους.

Φίλε μου...διάβασε τι γράφεις... 

Επίσης, από αυτά που έγραψα εσύ κατάλαβες ότι όλα αυτά τα κάνω... Τι να σου πω...

Επεξ/σία από teovag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/6/2019 στις 3:02 ΜΜ, bahamut_zero είπε

τραγικο design. Σε αλλα νεα οταν ενα αρθρο ξεκινα με την εξης εκφραση:

δεν το παιρνεις και πολυ στα σοβαρα. Η αξιοπιστια του αρθρου σωζεται απο το οτι ολο το internet χρησιμοποιει τα ιδια renders για την επομενη γεννια. 

Από την άλλη αν το καλόσκεφτεις ίσως είναι και πολύ καλό μάρκετιγκ. Ποσοι μετά από αυτό το δημοσίευμα ή και αλλά παρόμοια παγκοσμίως έχουν μπει στο site της αν λόγω εταιρείας; Ίσως είναι click bait, ίσως είναι γεγονός. Αν όμως ισχύει τότε είναι η κηδεία του τμήματος design της apple...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ειδε go pro η  apple αχαχαχχ, καλα ετσι κ αλλιως το 90% ειναι δικηγορακια βουλετες κτλπ που το παιρνουν κ ειναι σαν  την μουρη τους οποτε κλαιν . ας μεινουμε με το s10+ εμεις 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, Giorgos20177 είπε

την ειδε go pro η  apple αχαχαχχ, καλα ετσι κ αλλιως το 90% ειναι δικηγορακια βουλετες κτλπ που το παιρνουν κ ειναι σαν  την μουρη τους οποτε κλαιν . ας μεινουμε με το s10+ εμεις 

Αν και εχω δυο S10, το να κοροιδευουμε και να κρινουμε μονο απο το σχημα(εγω το ειπα οτι μου αρεσει) ειναι fail, και κατι μου λεει οτι μετα την πτωση πωλησεων που ειχε η Apple φετος θα δωσει τα ρεστα της και ειδικα στην καμερα θα κλαψουν πολλες μανουλες.

Επεξ/σία από ScorpioX777
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα το ξαναγραψω και ας το διαγραψατε ...Θα το παρουσιασει σαν καινοτομια και θα ανεβασει και την τιμη για να ΤΡΕΞΟΥΝΕ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΟΥΝΕ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ScorpioX777 είπε

Αν και εχω δυο S10, το να κοροιδευουμε και να κρινουμε μονο απο το σχημα(εγω το ειπα οτι μου αρεσει) ειναι fail, και κατι μου λεει οτι μετα την πτωση πωλησεων που ειχε η Apple φετος θα δωσει τα ρεστα της και ειδικα στην καμερα θα κλαψουν πολλες μανουλες.

προσωπικα πλεον ολα τα κινητα 300+ ευρο κανουν την ιδια δουλεια απο επεξεργαστη-μνημη, η μπαλα παιζετε στην καμερα αλλα κ παλι μην λεμε οτι το p30 pro s10 lg g8 lg v40 p20 pro κτλπ βγαζουν χαλια φωτογραφιες , κ μιλαμε για μια τιμη 1000+ ευρο . πλεον διαλεγω κινητα με κυριο χαρακτηριστικο την εμφανιση κ μετα ολα τα αλλα , για φωτογραφιες εχω την dsl μου ! op7 pro κ αντε γεια , 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
34 minutes ago, Gilmen said:

Εγω θα το ξαναγραψω και ας το διαγραψατε ...Θα το παρουσιασει σαν καινοτομια και θα ανεβασει και την τιμη για να ΤΡΕΞΟΥΝΕ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΟΥΝΕ!!!!

Από πίτα που δεν τρως, τι σε νοιάζει κι αν καεί? :p 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Giorgos20177 είπε

προσωπικα πλεον ολα τα κινητα 300+ ευρο κανουν την ιδια δουλεια απο επεξεργαστη-μνημη, η μπαλα παιζετε στην καμερα αλλα κ παλι μην λεμε οτι το p30 pro s10 lg g8 lg v40 p20 pro κτλπ βγαζουν χαλια φωτογραφιες , κ μιλαμε για μια τιμη 1000+ ευρο . πλεον διαλεγω κινητα με κυριο χαρακτηριστικο την εμφανιση κ μετα ολα τα αλλα , για φωτογραφιες εχω την dsl μου ! op7 pro κ αντε γεια , 

Για την dslr θα συμφωνησω αλλα σε ολα τα αλλα κατι εχεις μπερδεψει...

Λες στο προηγουμενο ποστ οτι μενουμε εμεις με το S10+ και καταληγεις στο ζητω το One Plus 7 pro στο τελος του δευτερου...το οποιο σημαινει η οτι εχεις και τα δυο(S10+ και ΟP7 pro) η  ενα απο τα δυο(OP7 pro η S10+) η τιποτα απο τα δυο αφου οπως λες ολα πανω απο τα 300+ κανουν τα ιδια πραγματα...εκτος απο την καμερα που για αυτο το σκοπο εχεις την dslr οποτε η πιο λογικη επιλογη για σενα ειναι καποιο κινητο λιγο πανω απο τα 300 ευρω...

Επεξ/σία από ScorpioX777
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...